Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Господар у Кремлі зміниться в будь-якому випадку

Автор:

|

Вересень 20, 2022

|

Рубрика:

Господар у Кремлі зміниться в будь-якому випадку
Путіну є чого боятися

Зараз експерти лише гадають, яким чином у Російській Федерації (РФ) позбудуться кривавого диктатора.

Диктатор на роздоріжжі
За даними американської розвідки, Путін чекає на виснаження Збройних сил України (ЗСУ) і втому союзників. Про це повідомив Колін Каль, заступник міністра оборони США. «Путін не відмовився від своїх загальних стратегічних цілей зі захоплення більшої частини України, повалення влади в Києві та повернення України до складу нової російської імперії. Що він зробив, це подовжив терміни на знак визнання того, що відхиляється від плану», — зазначив він.
Свою чергою, Майкл Кларк, колишній керівник Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень, назвав умову, за якої володар Кремля ще зможе продовжувати свою військову кампанію в Україні. «Без офіційного оголошення війни, яку в РФ сором’язливо називають «спеціальною військовою операцією», та загальною мобілізацією російських громадян це неможливо», — пояснив він.
А Андрій Піонтковський, російський опозиціонер і публіцист, вважає, що зараз Путін шукає собі «перемовника». Спершу цю роль намагався виконувати Еммануель Макрон, президент Франції, потім — Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини. Третім варіантом може стати Сі Цзіньпін, глава Китайської Народної Республіки (КНР).
За його словами, кремлівський «фюрер» сподівається, що перемовники принесуть йому «мир». Ба більше, диктатор нібито бореться за власне життя, адже «Путін — негідник і фашист, але не шахід». Раніше в Путіна було безліч амбіцій: першим пунктом запропонують припинення вогню, а другим — двосторонні перемовини про «суперечливі території Росії й України», але вони вже нічого не варті.

Палацовий переворот
Путіну також треба остерігатися й змови з метою його фізичного усунення. Віктор Ягун, генерал-майор запасу Служби безпеки України, оцінив можливість зміни влади в РФ і появи безпечного для України наступника Путіна. «На жаль, це проблема на покоління. Росія повністю очистила свою політичну систему від опонентів, цілком знищила всю системну опозицію. Остання людина, яка щось могла їм сказати в вічі, це колишній мер Єкатеринбурґу, але його вже заарештували. При чому не за політичні акції, а за кілька слів у Twitter. Навіть такі дрібні прояви протесту заборонені в РФ. Тож очікувати появи якось іншого лідера дарма», — вважає він.
Генерал також наголосив, що справа не лише у володарі Кремля, а у всій політичній системі РФ. «Путін — ніхто. Усе, що навколо нього, — ось колективний Путін. Якби вони всі разом не створювали цю систему, вона б не працювала. Тому прибрати Путіна — не вихід. Стоїть питання про демонтаж усієї системи влади, яка наразі працює в РФ. Мабуть, це має бути такий процес, як свого часу денацифікували Німеччину, контроль за російською владою міжнародної спільноти. І тоді, можливо, колись у майбутньому вдасться вилікувати більшу частину російської політичної еліти від того, що ми називаємо рашизмом», — додав він.

Задній хід
У Кремлі також можуть ухвалити рішення про повне виведення військ із України, щоб не допустити повного розгрому і до певної міри продовжити час існування путінського режиму. Це стане можливим за умови системної наступальної операції української армії на одному із секторів фронту. Таку думку висловив Микола Маломуж, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України (СЗВ).
За його словами, Путін і його оточення бояться за власне життя та свою перспективу. Крім того, в оточенні диктатора зростає невдоволення тим, що результати не досягнуті і Путін свого завдання не виконав. Тому частина його оточення шукає варіанти відходу та рекомендує мирний процес — щоб втримати режим і не допустити відповідальності на міжнародному рівні та забезпечити країні перехідний період.
«Але перспектив у Путіна немає. Що він може? Використовувати рештки зброї, завдавати останніх ударів, застосовувати шантаж, особливо ядерний. Але цей шантаж усвідомлюють усі країни світу. Країни, які можуть відстежувати ядерні засоби, контролюють усі дії РФ. Це і тактичне, і стратегічне ядерне озброєння й атомні електростанції. Тож ядерний шантаж не спрацює», — упевнений генерал.
На його думку, під тиском ЗСУ Путін забере російські війська й укладе угоду під міжнародні гарантії України. Та такий сценарій врятує кремлівський режим лише на певний час. А якщо ні, то перспектива для РФ дуже сумна. Під загрозою провалу, початку можливих системних наступальних операцій буде забезпечений дуже потужний удар по військах ворога й їхня панічна втеча. Лише тоді Москва може піти на умови Києва», — наголосив експерт.
Він додав, що також необхідно визначити статус РФ як країни, яка загрожує світу. «Адже загроза застосування ядерної зброї — це не лише загроза для України чи Заходу. Це загроза й для КНР, бо за ядерного сценарію не виживе ніхто. Навіть за хороших партнерських відносин із РФ, в Пекіні розуміють, що Путін грає з вогнем, який загрожує й китайцям. А центр протистояння — в Україні, тож тему треба закрити тут. Потім можна буде говорити про новий світовий лад, стабільну безпеку та недопущення подальших аґресивних дій Москви», — пояснив колишній керівник СЗВ.

Брехня не допоможе
Виступаючи 1 вересня перед школярами, Путін заявив, що в Україні нібито створюють антиросійський анклав, тож війська РФ повинні його знищити. Він також назвав нову мету війни РФ проти України. Таким чином диктатор уперше зізнався, що хоче знищити Україну. Цьому передували заяви російської пропаґанди і так звані історичні статті. «Раніше про це казали його пропаґандисти. Ця ціль явно витікала з його історичної статті, в якій він доводив, що «Української держави ніколи не існувало». Та він пішов далі: написав, що й «українського народу ніколи не було», — пояснив п. Піонтковський.
А російський політолог Дмитро Орєшкін вважає, що Путін готовий припинити війну в Україні, однак лише за умови, що вийде з неї переможцем. Адже це вже війна за престиж диктатора, а не за «денацифікацію» чи демілітаризацію України. Навіть мова вже не йде про те, щоб «захистити російське населення Донбасу». Путін розуміє, що вляпався туди, звідки вийти з гарною міною на обличчі надзвичайно важко, — пояснив він. — Україна цього зробити не дозволяє. Тому він розлютився і веде війну за своє існування — за політичне і навіть фізичне. Тепер головна мета — намалювати перемогу, бо якщо зробити це не вдасться, його зжеруть свої ж».
Путін воюватиме доти, доки є чим і доки він не зможе зобразити щось прийнятне для виходу. «Якщо він не зможе цього зробити, це для нього кінець. Якщо Україна, скажімо, відіб’є Херсон чи завдаватиме ударів по Криму, це викличе цілком очевидне нерозуміння й обурення серед путінських прихильників: «Ми думали, що він батько рідний, а він, виявляється, боягуз, ще й не вміє воювати». У багатьох логіка приблизно така. Тому він кидатиметься вперед для того, щоб налякати Україну ще раз, і після цього звернеться з пропозицією про перемир’я, споглядаючи згори. У Києві це вже чудово зрозуміли і жодних підстав говорити про те, що необхідно припиняти військові дії, не бачать», — резюмував п. Орєшкін.

Скільки ниточці не витися…
Попри чутки про те, що з осені Путін засяде у своєму бункері через нову хвилю пандемії коронавірусу, диктатор наразі відвідує різні заходи особисто. Хоча, як кажуть джерела, наближені до Кремля, дається йому це важко. Телеграм-канал Generall SVR повідомив, що перед нещодавнім вильотом на Камчатку у диктатора виникли певні проблеми зі здоров’ям. «Загострилися проблеми з нирками, з’явилася набряклість обличчя, стали дужче помітними «мішки» під очима. Незважаючи на застосування лікарських засобів, очевидного поліпшення не сталося. Після прибуття на Камчатку Путін поскаржився медикам на втому та задишку, проте ухвалив рішення брати участь у заздалегідь запланованих заходах», — інформує канал і додає, що, найімовірніше, замість Путіна в заходах бере участь його двійник.
Свою чергою, Марк Фейгін, російський юрист і правозахисник, вважає, що якщо армія РФ зазнає тотальної поразки у війні проти України, покине всю її територію, в т. ч. Крим, і Донбас, то владі Путіна настане кінець. За його словами, програш у війні запустить численні процеси всередині та за межами Росії, зокрема, й процес руйнування влади. Поразка Путіна на полі бою конвертується в політичну поразку. Зміну влади в РФ здійснить не народ, не вулиця, а сили, які вже перебувають у кремлівських кабінетах. «Усі процеси, які запустяться в цьому разі, однозначно матимуть революційний характер. Причому не обов’язково це буде революційний реванш ліберального спрямування. Але влада навряд чи втримається, якщо станеться така масштабна військова та геополітична поразка. Безумовно, владі Путіна настане край», — вважає він.
Як повідомляв «Міст», російська опозиція створила партизанську армію.

Євген Клен

Гоп-ля
Путін зобов’язав громадян України, які перебувають на території РФ, здавати відбитки пальців. Згідно з документом, жителі окупованого Донбасу й інші громадяни України, які в’їжджають на територію РФ й офіційно працевлаштовуються, зобов’язані впродовж 30 днів пройти дактилоскопічну реєстрацію. Також вони повинні сфотографуватися та пройти медичний огляд. У президентському указі зазначається, що українців перевірятимуть на наявність наркотичної залежності та небезпечних інфекційних захворювань.

About Author

Meest-Online