Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Головний окупант відвідав Крим

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Головний окупант відвідав Крим

Володимир Путін

До Севастополя 13 серпня прибув Путін із метою провести в штабі Чорноморського флоту (ЧФ)оперативну нараду із членами Ради безпеки Російської Федерації (РФ). Літак російського президента приземлився на аеродромі Бельбека. А жителі міста зустрічали його на Графській пристані бази ЧФ, скандуючи: «Росія!» Це — уже другий візит Путіна в Крим після його анексії. Першого разу президент РФ відвідав півострів у День Перемоги 9 травня ц. р.

14 серпня Путін побував у споруджуваному в Ялті санаторно-курортному комплексі «Мрія», де зустрівся з депутатами Держдуми. Участь у заході також узяв прем’єр-міністр Росії Медведєв, спікер Держдуми Наришкін, керівники всіх думських фракцій і міністри.
Усупереч похмурим прогнозам, президент РФ не став робити жодних радикальних заяв. Подаємо короткі цитати з його виступу.
Про війну в Україні. «Країна занурилася в кривавий хаос, у братовбивчий конфлікт, на південному сході розігралася масштабна гуманітарна катастрофа, тисячі людей загинули, сотні тисяч стали біженцями, втративши буквально все».
Про дії Росії. «Ми уважно стежимо за тим, що там відбувається, ставимо ці питання й перед керівництвом України, і перед світовим співтовариством, перед ключовими міжнародними організаціями. Робитимемо все, що від нас залежить, щоби цей конфлікт був припинений якомога швидше».
Про зовнішню політику. Зовнішня політика РФ «усе-таки повинна бути миролюбною».
Про «зелених чоловічків» та анексію. «Це звинувачення (в анексії Криму. — Ред.) не має під собою жодної підстави. Ми справді використовували наші збройні сили, але тільки для того, щоби дати можливість людям, котрі проживають на цій території, висловити свою думку про своє майбутнє».
Про кримських татар і мови. «Повинна бути в повному обсязі проведена робота з реабілітації репресованих народів Криму, забезпечено реальне рівноправ’я трьох мов».
Про санкції Заходу. «Наші дії — законні й обґрунтовані, а санкції Заходу— необґрунтовані та незаконні».
Під час зустрічі Путін заявив, що Росія повинна провадити мирну зовнішню політику, однак одразу ж додав, що його країні бракує сучасної зброї. «Нам потрібне добре озброєння. Президент готовий виділити на це 20 трлн. RUR», — оголосив він. При цьому Путін зауважив, що це — «не мілітаризація», а гарний імпульс для розвитку військової галузі РФ». Він також пообіцяв, що в Криму дислокуватимуться окремі збройні сили.
Не обійшлося під час зустрічі й без традиційних «пришпилів» від російських депутатів. Зокрема, Володимир Жириновський, лідер Ліберально-демократичної партії (ЛДПР), запропонував Путіну обійняти пост «верховного правителя», а також заявив, що потрібно повернути гімн «Боже, царя храни» й створити у РФ Міністерство пропаганди. Більшість цих ідей зала зустріла сміхом, а Путін і Медведєв — посмішками. «Усе, що було сказано Володимиром Вольфовичем, — це його особиста думка, і не завжди збігається з офіційною позицією РФ. Але надихає гарно», — сказав Путін, додавши, що лідер ЛДПР може говорити все, бо «в Росії — свобода слова».
Щойно Путін поїхав із Криму, як у Севастополі обвалився дах споруджуваного кадетського училища. Це трапилося 18 серпня, приблизно об 11.32. Постраждало близько 20 робітників, загинуло – двоє. Нагадаємо, що після анексії Криму Путін підписав розпорядження про створення Президентського кадетського училища на базі Військово-морського ліцею Міністерства оборони України, розташованого на території училища імені Нахімова.
У Міністерстві внутрішніх справ України планують порушити карну справу проти президента РФ через його візит до окупованого Криму. Про вивчення такої можливості заявив Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ. «Гадаю, такий варіант можна розглянути. Я доповім про це міністру. Єдина перешкода полягає в тому, що Путін є особою недоторканною. Тому його, як президента держави, навіть не можна подати до Інтерполу. Існує Віденська дипломатична конвенція. Тож притягнути його до відповідальності буде неможливо», — наголосив п. Геращенко.
Натомість, Міністерство закордонних справ України (МЗС) виступило з дипломатичним демаршем і висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з не узгодженими з Україною відвідинами 13-14 серпня президентом РФ та іншими російськими високопосадовцями тимчасово окупованої території України — Автономної Республіки Крим (АРК) і Севастополя. Відповідну заяву поширила прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.
«Такий крок, незважаючи на застереження України, є черговим фактом зневаги російської сторони до державного суверенітету України, статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН), резолюції Генеральної асамблеї ООН «Територіальна цілісність України», резолюцій Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, двосторонніх і багатосторонніх зобов’язань», — сказано в заяві МЗС.
У міністерстві наголосили, що «Україна розглядає цей і інші неузгоджені «візити» російських чиновників у АРК і Севастополь як невдалу спробу легітимізувати незаконні «органи влади» на тимчасово окупованій території України». «А також фактично схвалити дії, які вже призвели до економічних і соціальних проблем, порушень прав людини, переслідувань журналістів, україномовних громадян і корінного кримськотатарського населення автономії, порушень майнових прав юридичних і фізичних осіб України», — зазначили у відомстві.
Цікаву думку про візит Путіна також озвучив Юрій Луценко, радник Президента України: «Вважаю, що Кримський півострів буде нашим, коли життя в Україні стане кращим, ніж у Криму, коли в Криму розпочнуться активні протести, аж до диверсій проти окупантів, і коли Україна застосує весь міжнародний потенціал для вирішення проблеми прав корінного населення — кримськотатарського народу — на створення національної держави, а це передбачають правила ООН. Ось три цих важелі можуть повернути Україні Крим».
За словами п. Луценка, Крим не може бути об’єктом торгів між владою України та РФ. «Чи можливі перемовини щодо ціни за Крим? Ні, не можливі. Можливий тільки поділ етапів вирішення проблеми Донбасу, оскільки вона – найбільш жива, за неї ми платимо щодня кров’ю. А проблема Криму є більш розтягнутою в часі й залежить від кількох обставин», — зазначив радник Президента України.
Він також розповів, що Путін не заночував у президентській резиденції в АРК. «Росію після захоплення Криму охопив патріотичний сифіліс, навіть найкращих представників російської інтелігенції, — це не мої слова. Це Ключевський писав ще в минулому столітті, але це є дуже актуальне сьогодні. Так от, навіть Путін не захотів ночувати на вкрадених державних дачах, він переночував у свого кума Медведчука. І це – дуже показово: людина розуміє, що вкрала півострів», — зазначив Юрій Луценко.
А в Держдепартаменті США на прохання прокоментувати нещодавній візит президента РФ до Криму представник американської влади відповіла, що Путін був єдиним кримським туристом цього року. «Наскільки я чула, він став єдиним туристом, який узагалі побував там цього літа», — жартома зауважила Марі Гарф, працівник Держдепу. «Насправді їхня туристична індустрія повністю завалилася після вторгнення Росії. Люди туди не їдуть. Їхня економіка через це слабшає, і в дійсності анексія Криму стала величезною проблемою для РФ», — додала чиновниця.
Крім того, представник Держдепу дала короткий коментар щодо інформації одного з присутніх журналістів про те, що за «кримськими футболками зі зображенням Путіна» вишиковуються цілі черги. «Це — неймовірно й огидно», — сказала п. Гарф.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply