Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

«Голодна» війна

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

«Голодна» війна

Володимир Путін

Володимир Путін у відповідь на санкції Заходу заборонив завозити в Російську Федерацію (РФ) продукти, сировину й продовольство з країн, які запровадили обмежувальні заходи проти російської аґресії. Ця заборона, що триватиме рік, уже породила жорстокі жарти серед користувачів соціальних мереж.

Особливо гостре бажання заборонити все виникло в російського уряду відтоді, як Захід почав відповідати санкціями на анексію Криму та підтримку терористів на сході України. Так, із 6 серпня ц. р. «Росспоживнагляд» не дозволяє завозити в Росію яловичину з Румунії через начебто поширення коров’ячого сказу; окупаційна російська влада з 1 серпня заборонила ввозити до Криму кукурудзу, кукурудзяну крупу, сою, соєве борошно, насіння соняшника, консервацію, молочну продукцію, безалкогольні напої з України; із 29 липня діє заборона на ввезення плодоовочевих і рибних консервованих продуктів з України; із того ж числа Російська федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини скасувала дозвіл на ввезення до РФ українських соків; із 28 липня «Россільгоспнагляд» заборонив ввозити продукцію рослинництва з України в ручній поклажі, у багажі та поштою; Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду РФ заборонила привозити яблука з Польщі через «порушення під час сертифікації польської продукції», а також «випадки виявлення у ній карантинних для Росії об’єктів»; 4 липня «Росспоживнагляд» запровадив заборону на постачання молочної продукції кількох українських підприємств; з 16 червня «Россільгоспнагляд» заборонив ввезення української картоплі на свою територію; російська окупаційна влада у Криму не дозволила постачальникам ввозити на півострів українські продукти. Заборона чинна з 17 травня й стосується молочної продукції, яєць, свинини та продукції компанії Roshen.
Російський уряд затвердив перелік закордонної сільгосппродукції, на яку накладаються санкції, повідомив Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ. Він підписав постанову уряду про цілковиту заборону на поставки яловичини, свинини, м’яса птиці, риби, сирів, молока та плодоовочевої продукції з Австралії, Канади, Європейського Союзу, США, Норвегії на рік.
Таким чином, був виконаний указ Путіна від 6 серпня «Про застосування окремих спеціальних економічних заходів із метою забезпечення безпеки РФ». Документ терміном на рік вводить обмеження на ввезення в країну сільськогосподарської продукції держав, які підтримали антиросійські санкції. В указі наголошується, що цих заходів вжито «з метою захисту національних інтересів Російської Федерації». Путін доручив уряду визначити перелік видів сільгосппродукції, сировини та продовольства, що потрапляють під дію документа, а також вжити конкретних дій, необхідних для його реалізації.
Це спричинило величезні черги в супермаркетах і шалене зростання цін. Подейкують, що на цьому добре нагріє руки найближче оточення Путіна, яке займається постачанням продуктів харчування. У такий спосіб президент РФ начебто намагається компенсувати своїм приспішникам утрати від закордонних санкцій.
Натомість, прості люди обурюються, що керівництво країни хоче приректи їх на голод. Щоправда, є й такі, котрі тішаться, що тепер їстимуть тільки російське, хоча вони не розуміють того, що російського вже фактично не залишилось, адже основне заняття більшості населення — пити та гуляти, а не працювати.
У той же час Росія 6 серпня скликала екстрене засідання Ради безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН), на якому хотіла обговорити «гуманітарну ситуацію в Україні». Віталій Чуркін, постійний представник РФ при ООН, запропонував скерувати в Україну російську гуманітарну допомогу під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста. Однак цієї пропозиції не підтримав ніхто із членів РБ, а багато учасників засідання прямо вказало на дії Росії як джерело самої проблеми.
«Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила, — заявив Марк Лаєл Ґрант, представник Великої Британії. — Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку, туди ж, де немає сепаратистів, люди повертаються».
Водночас, представник США зазначив, що РФ могла би покласти цьому край, припинивши свій потік зброї на схід Україні. «Росія від самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять усе можливе для звільнення країни від незаконних збройних формувань», — сказав, своєю чергою, представник Литви. Учасники засідання також висловили стурбованість цілеспрямованим руйнуванням бойовиками місцевої інфраструктури, викраденнями й убивствами людей на контрольованій терористами території. Лише представник Китаю не вказав на потребу роззброїти терористів, підтримуваних Росією. Він обмежився заявами про необхідність «виявляти спокій і стриманість, іти на компроміс».
Також західні країни в Раді безпеки ООН заблокували запропонований Росією проект заяви зі закликом дотримуватися перемир’я на місці авіакатастрофи малайзійського «Боїнга». «Воно було заблоковане типовим чином. Деякі країни – звісно, це були Литва та США — почали пропонувати поправки, кажучи, що в заяві немає критики дій тих, кого вони називають «сепаратистами», — сказав п. Чуркін.
Як заявила Раймонда Мурмокайте, постійний представник Литви при ООН, вона справді наполягала на тому, щоб у тексті враховувалися дії сепаратистів. А Марк Лаєл Ґрант поінформував, що в пояснювальному листі української делегації підтверджувалося, що режим припинення вогню в місці катастрофи триватиме. За словами британського дипломата, це дуже важливо для роботи міжнародних слідчих. «Вони завершили всю роботу, яка необхідна на цьому етапі розслідування. Це не означає, що в майбутньому їм не буде потрібен доступ до місця аварії», — сказав п. Ґрант.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply