Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Гарячі жадання Путіна

Автор:

|

Серпень 14, 2022

|

Рубрика:

Гарячі жадання Путіна
Путін

Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) вважають, що для стримування українського контрнаступу в окупованих Херсонській, Запорізькій, Донецькій і Луганській областях Путін може погрожувати ядерною зброєю. Він може прямо чи опосередковано заявити, що російська доктрина, яка дозволяє застосування ядерної зброї для захисту російської території, застосовують і до «ново приєднаних» територій.
Такі дії загрожують Україні й її партнерам ядерною атакою, якщо українські контрнаступи щодо звільнення окупованої Росією території триватимуть. Й Україна та західні партнери мають все вужче вікно можливостей для підтримки українського контрнаступу на окуповані території України, поки РФ їх не анексує.
Місяць тому володар Кремля заявляв, що РФ не погрожує світові ядерною зброєю, але попереджає, що готова її застосувати в разі загрози суверенітету. Однак ISW зазначає, що попередні натяки керівництва Російської Федерації (РФ) на готовність Москви застосувати ядерну зброю виявилися порожніми.
Олексій Арестович, радник керівника Офісу президента України, впевнений, що російський диктатор ядерну зброю не застосує. Він пояснив, що Путін чіплятиметься за життя до останнього і намагатиметься втримати владу. «А застосування ядерної зброї закриває це питання раз і назавжди. Після спроби вивести ядерну зброю і привести її в стан бойової готовності до застосування, там (у Росії. — Ред.) вже не буде жодної влади. Тому він буде воювати до останнього солдата, росіянина, але буде триматися за владу у межах Садового кільця, потім — Кремля та свого кабінету. Це не Гітлер, він не застрелиться. Він буде намагатися керувати хоча б однією-двома особами», — сказав чиновник.
Свою чергою, Мікк Маран, голова естонського департаменту зовнішньої розвідки, вважає, що довготерміновою метою російського президента у розв’язаній ним війні залишається захоплення Києва та усунення української влади. А короткостроковою — захоплення Донбасу. Також у російського диктатора є середньотермінова перспектива, пов’язана з так званим Придністров’ям, тому бойові дії зараз переносять на південь України.
За оцінкою п. Маррана, збройні сили РФ не мають можливості «ввімкнути другу передачу», тому Москва свідомо прикладає в Україні максимум можливих зусиль. Він додав, дії Росії в Україні ускладнюються нестачею людських ресурсів, адже російські військові зазнають величезних втрат. За його оцінкою, Збройні сили РФ втратили вбитими до 15 тис. осіб, але Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) подає число 41 350 осіб.
Водночас володар Кремля дуже сподівається, що США забудуть про Україну і він покладається на все меншу кількість радників. Про це заявив Вільям Бернс, директор ЦРУ. «Погляд Путіна на американців полягає в тому, що ми завжди страждаємо від синдрому дефіциту уваги і відволікаємося на щось інше. Гадаю, що зараз він помиляється», — запевнив він і додав, що Путін постійно підозрілий, завжди налаштований на вразливі місця, щоб мати можливість ними користуватися.
7 жовтня він може оголосити «перемогу» у війні. Саме тоді диктатор святкуватиме 70 років. Так вважає російський опозиціонер Гаррі Каспаров. Адже відомо, що «фюрер» любить ювілеї та різні «визначні» дати.
Москва усвідомлює, що виграти війну не може. Ба більше, успіхи, які українські війська мають останнім часом, загальмували наступ аґресорів та викликали паніку в окупантів. «Гадаю, що ним заволодів певний здоровий глузд, що виграти війну в тому обсязі, в якому вони планували, не вдається. Отже ,потрібно зафіксувати територіальні надбання, окопатися і вести перемовини з позиції сили», — пояснив опозиціонер. З його слів, найближчі кілька тижнів стануть визначальними, а визволення Херсона може стати поворотною точкою війни.
І хоча Путін досі вважає, що може виграти війну, яку розв’язав проти України ще вісім років тому, а повномасштабно вторгся 24 лютого ц. р., ширяться чутки, що план втечі для себе і своїх близьких він таки будує. Так звана спеціальна військова операція у розпалі, та успіх у ній для російських військ далеко не зумовлений. Поразка у війні для володаря Кремля означатиме кінець його влади та режиму загалом. Сам Путін та його оточення усвідомлюють можливість різкої зміни настроїв у країні та не виключають перевороту або революції, якщо хочете, готують плани евакуації з Росії. І тут виникає цікаве запитання: «Чи пропустить Туреччина літаки з Путіним, сім’єю і тими, хто приєднався до нього, до Сирії?».
Загалом Ірану та Туреччині вигідно тримати в резерві президента РФ у вигнанні, використовуючи його залежно від ситуації як важіль чи предмет для торгів. Сирійського диктатора Башара Асада, звісно, ніхто зараз не питає, а дарма. Вже те, що плани евакуації є і розглядають екстрено й усерйоз, вельми симптоматично.
Цікаво, що після повернення з Ірану у Путіна виникли проблеми зі здоров’ям. Під час публічного виступу він постійно кашляв та витирав мокрий ніс. Російським журналістам заявив, що в його застуді винні кондиціонери в Тегерані.
А Вільям Бернс вважає, що російський диктатор аж «надто здоровий». За його словами, у ЦРУ не має жодних доказів того, що Путін психічно або фізично виснажений. «Є багато чуток про здоров’я президента Путіна, але, наскільки ми можемо судити, він надто здоровий», — зауважив керівник розвідки.
Водночас він відзначив хибні уявлення, якими керувався Путін, починаючи війну в Україні. Зокрема, російський президент сподівався розхитати єдність НАТО. «Я переконаний, що Путін помилявся у своїх припущеннях про розвал Альянсу і злам волі України до початку війни, і він помиляється й зараз», — наголосив Вільям Бернс.
Проте на тлі інформації про погіршення здоров’я Путіна в РФ обговорюють кандидатів на роль наступника, «Свідченням того, що кремлівські інсайдери починають обговорювати варіанти, кому стати наступним президентом РФ, з’явилися ще кілька тижнів тому», — пише видання Business Insider. А сер Ричард Діарлав, колишній глава британської розвідки, заявив, що він майже переконаний, що наступником Путіна стане Микола Патрушев, колишній глава Федеральної служби безпеки, а тепер — секретар Ради безпеки РФ.
Як повідомляв «Міст», війну зупинить смерть Путіна.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply