Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

ФСБ РФ влаштувала черговий «підпал рейхстагу»

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

ФСБ РФ влаштувала черговий «підпал рейхстагу»
Дмитро Тимчук

Дмитро Тимчук

Після перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа керівництво Російської Федерації (РФ), щодо якої він неодноразово прихильно висловлювався, вочевидь, вирішило, що тепер йому ще більше вибачатимуть на Заході нав’язану ним війну на Донбасі, відтак активізувало бойові дії там, а також продовжило стягувати свої підрозділи впритул до кордонів України.

SMS-наступ
Дмитро Тимчук, народний депутат України та керівник спільноти військових експертів «Інформаційний спротив», повідомив, що на минулому тижні росіяни замаскували значну кількість військової техніки у лісосмугах біля українського кордону. Але оскільки поки ще Сполученими Штатами керує Барак Обама, саме Деніел Байєр, представник цієї держави при ОБСЄ, заявив, що кремлівське керівництво продовжує нарощувати військову силу в окупованому Криму й розширювати там свої бази. А тому він ще раз підкреслив, що пов’язані з Кримом санкції проти РФ продовжують діяти доти, поки вона не припинить окупацію півострова.
А Андрій Лисенко, речник Міністерства оборони (МО) України, повідомив на брифінгу, що російські окупанти продовжують на Донбасі цілодобову стрілянину зі забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Того ж дня в прес-службі (управлінні комунікацій та преси) МО розповіли, що російські спецслужби активізували спроби підірвати моральний дух українських бійців у зоні бойових, організувавши масову розсилку їм та їхнім родинам SMS-повідомлення зі закликом не виконувати свій військовий обов’язок.
Відтак Юрій Бірюков, радник Президента України, коментував ці заклики так: «Армію гойдають. Просто вдумайтеся — хтось зараз, прямо у цю хвилину, хитає настрій в армії. Цей хтось хоче домогтися перемоги над нами саме такою ціною. Прізвище гойдальника — Путін. І так він може напасти, коли розгойдає. Ми це вже проходили 2014-го. Коли розгойдували Крим, розгойдували Донецьк, розгойдували Луганськ».
У МО також зауважили, що ця активність спецслужб РФ збіглася в часі з початком реалізації плану Кремля з дестабілізації ситуації в України, про який писав тижневик «Міст». У Росії його розробили, щоб домогтися дочасних виборів і зміни зовнішньополітичного курсу України.
За даними Служби безпеки України (СБУ), реалізація деструктивного плану Кремля призначена на 15 листопада з акції протесту банківських вкладників. А з 17 листопада в Кремлі запланували перенести акцент протестних акцій із приводу підвищення в Україні тарифів.
Так званий протест має перерости у блокування урядових структур і супроводжуватися розширенням вимог до влади. При цьому, за даними СБУ і Служби зовнішньої розвідки, російські «сценаристи» запланували масові заворушення.

«Є таке змагання»
Тим часом політологи сходяться на висновку, що активізацією бойових дій на Донбасі й провокуванням заворушень в тилу українських військових Кремль намагається створити «картинку» для Дональда Трампа, котрий раніше не демонстрував своєї поінформованості про події на сході Європи, однак тепер висока посада спонукатиме його звертати увагу й на те, що відбувається за межами його країни. Нав’язати йому інспіроване Кремлем бачення Путін і його оточення прагнуть якнайшвидше, бо повсякчас більшає компромату на керівництво РФ.
Приміром, 10 листопада Еліот Гіґінґс, засновник міжнародної групи розслідувань Bellingcat, заявив, що за відправлення військової техніки, у т. ч. тієї, з якої був збитий Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» на сході України, на непідконтрольну Києву територію Донбасу відповідальне командування Збройних сил (ЗС) РФ. «Росія добре розвинута у розвідці, війні й обмані, але постійна брехня не робить досконалим брехуном. І в цьому проблема РФ. Влада дуже багато бреше. Є таке змагання — слово Росії проти слова Заходу», — зауважив він.
Чергову таку брехню на кшталт підпалу гітлерівцями рейхстагу Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ влаштувала в окупованому Севастополі 9 листопада, де її співробітники затримали тих, кого вони оголосили «диверсантами». Однак Дмитро Штибліков, один зі затриманих виявився аналітиком української неурядової організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичної співпраці Чорноморського реґіону «Номос» із офісом у Севастополі.
Олексій Бессарабов, ще один затриманий, також був експертом цього центру «Номос». А про Володимира Дудка, третього «диверсанта», журналісти ще не дізналися.
ФСБ звинуватила їх у плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури та життєзабезпечення півострова Крим. Однак Андрій Парубій, голова Верховної Ради України, запевнив: «Жоден із цих українців не має жодного стосунку ні до ЗС, ні до спецслужб України».
Андрій Лисенко також стверджував, що українських «диверсантів» у Криму немає. А в українській військовій розвідці назвали заяви ФСБ про затриманих співробітників у Севастополі «фейком російських спецслужб, спрямованим на приховування особистих репресивних дій проти жителів півострова, а також з метою дискредитації України в очах міжнародного співтовариства».

«Cуміш цинізму та дебілізму»
Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, прокоментував затримання ФСБ РФ «українських диверсантів» в окупованому Криму так: «Цинізм нових провокацій спецслужб РФ почав межувати з дебілізмом. Російські засоби масової інформації (ЗМІ) розповсюдили заяву ФСБ, яка продовжує розпочату влітку безглузду маячню щодо загрози тотального знищення російської окупаційної інфраструктури в Криму українськими диверсантами. «Беззаперечним доказом», що захоплені цивільні люди є українськими диверсантами, а не агентами ЦРУ, Моссаду чи МІ-6 — були синьо-жовтий прапор і тризуб, без яких, мабуть, українські диверсанти ніколи не ходять у тил ворога, а також візитівка популярного в російських ЗМІ «Правого сектору». Вочевидь, за задумом потужних аналітиків ФСБ усім одразу має стати зрозумілим, що українські диверсанти прихопили з собою державні символи для самоідентифікації, а візитівки — як надійні перепустки на засекречені військові бази, які вони збирались вщент знищити».
Своєю чергою, Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України, прокоментував заяву російської спецслужби про «диверсантів» так: «Це — звичний фейк ФСБ! Суть цієї відвертої брехні полягає в намаганні Путіна ввести в оману Трампа на старті приходу до влади, створивши звичний міф про так званий український терор в окупованому Криму. Звісно, що не було там ніяких «українських диверсантів» і не було там ніяких загроз».
Відтак, п. Шкіряк переконаний, що і в ФБР, і в ЦРУ, і в Національній агентстві держбезпеки США чудово знають і розуміють почерк дій Кремля. «Представники американських спецслужб пояснять усе новообраному президенту. Отже, це «холостий постріл» Путіна. Провокація ФСБ вже провалена», — запевнив радник міністра.

Збіглося з ескалацією
А от Ірина Геращенко, перший віце-спікер українського парламенту, вважає затримання «диверсантів» у Криму частиною політики РФ зі захоплення нових заручників. «Я бачу тут дві позиції. Для нас очевидно, що останнім часом ми бачимо, що Росія на окупованій території й їхні маріонетки сповідують політику загарбання все нових і нових заручників, тому що заручники — це той інструментарій, яким вони пізніше шантажують Україну. Тому що Україна бореться за своїх громадян», — пояснила вона.
Політик також нагадала про затримання українського журналіста Романа Сущенка й оголошення диверсантами українського громадянина Євгена Панова та повідомила новини про них: «Але яка ж ганебна поведінка РФ за цим заручників. До Панова, наприклад, не пускають українського консула. Це є порушенням всіх міжнародних стандартів. А чому його не пускають? Очевидно, що Панова катують».
А п. Тимчук зауважив, що затримання українських «диверсантів» в Криму збіглося з ескалацією конфлікту на Донбасі, а також напередодні вироблення в рамках «нормандської четвірки» дорожньої карти по Донбасу. «Останній момент дає відповідь на всі запитання. Намагаючись тиснути на Київ, продавлюючи своє бачення дорожньої карти, Москва застосовує всі можливі методи. Тому до появи дорожньої карти нам вже точно не варто чекати затишшя, а також варто очікувати подальших провокацій російських спецслужб, в яких одне завдання — виставити Україну в образі держави-терориста та послабити таким чином її позиції на перемовинах за участі Заходу. Так що п. Штибліков хоч і не перша ластівка в шизофренічних іграх ФСБ, але, на жаль, не остання», — пояснив він.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply