Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Експерти показали нове фото «Бука», який збив MH17

Автор:

|

Червень 08, 2017

|

Рубрика:

Експерти показали нове фото «Бука», який збив MH17

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat оприлюднила нове фото, яке підтверджує, що літак «Малайзійських авіаліній» рейсу МН-17 збили з російського «Бука». Так, експерти виявили в соціальній мережі нову фотографію зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Бук 332», зроблену російським механіком, імовірно, навесні 2013 року. Світлина підтверджує, що машина була приписана до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406). Це остання відома фотографія «Бука» перед передислокацією ЗРК із Російської Федерації (РФ) в Україну.
Зазначається, що в Мережу фото потрапило тільки в лютому 2015 року. Фахівці стверджують, що доказом того, що це — саме той «Бук», який збив літак, слугують білі цифри номера, позначки габариту навантаження та транспортні марки. «Вони перебувають у тому самому місці, що і на світлинах і відео «Бука 332», коли той був у РФ в червні 2014-го і в Україні в липні 2014 року», — йдеться в доповіді.
На фото зображений чоловік біля ЗРК «Бук 332», позаду — рожевий контейнер для перевезення ракети 3М8 ЗРК «Коло». Згідно з повідомленням, світлина з механіком була зроблена на транспортному дворі 53-ї бригади.
Підтверджує це й інший знімок, опублікований невідомим курсантом у серпні 2014-го, на якому зображений той самий рожевий ракетний контейнер і «Бук 332». Геотеги підтверджують, що фото зроблено у дворі 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова, неподалік від Курська.
Геолокацію фотографії авторам доповіді вдалося підтвердити завдяки супутниковим знімкам. Встановлено, що чоловік на знімку займається ремонтом військової техніки, зокрема ремонтом «Бук-М1». Механік пояснив, що був у багатьох містах РФ через специфіку своєї роботи. Він підтвердив, що точно був у Курську 2013 року і, можливо, 2014-го.
У доповіді також повідомляється, що транспортуванням «Бука» на російсько-українському кордоні наприкінці червня і середині липня 2014 року займалася 69-а окрема бригада матеріального забезпечення (в/ч 11385). Доповідь зі справжніми іменами російських військових цієї бригади спрямована міжнародній Спільній слідчій групі, що розслідує катастрофу рейсу MH17.
«Військовий водій Дмитро З. перевозив пуско-заряджальну установку «Бук» під номером 232 у колоні 23-25 червня 2014-го. Шестеро інших військових водіїв, зображених на світлинах Дмитра З., чиї особи вдалося встановити, також брали участь у транспортуванні «Буків» у колоні 23-25 червня 2014 року», — повідомляє Bellingcat.
Як писав «Міст», у лютому ц. р. Bellingcat назвала організатора перевезення «Бука». Стверджувалося, що це — відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський, відомий під псевдо «Хмурий».
Павло Фельгенгауер, російський військовий експерт, вважає, що Кремль буде заперечувати всі звинувачення на свою адресу в причетності до краху Boeing-777 на Донбасі, незважаючи на опубліковані міжнародної експертно-журналістської групою Bellingcat докази російського походження «Бука». «Навіть якби покази дали Далай-лама і папа римський, позиція РФ по збитому на Донбасі Boeing не змінилася б. Москва буде заперечувати всі звинувачення, позаяк політичні наслідки цього для російської влади неприйнятні. Так, це було ненавмисне вбивство, але саме транспортування «Бука» з РФ на Донбас — акт аґресії. І, звісно, це було зроблено після схвалення вищого військово-політичного керівництва РФ. Тому вони не можуть цього визнати», — зазначив п. Фельгенгауер. За його словами, Москва не визнає своєї провини у трагедії доти, доки в РФ не відбудеться зміна чинного режиму.
«Бук» перебував на чужій території. Сказати, що це відпускники поїхали на ньому в Україну, не вийде. Лінія провини, в тому числі кримінальної, веде до вищого керівництва країни. Тому аж до зміни режиму Москва ні з чим погоджуватися не буде. Відповідно, всі матеріали по цій трагедії в РФ будуть називати наклепом. Вочевидь, ніякого суду у цій справі не буде. Його можна було б провести, якби російське керівництво визнало свою провину. Але ж цього не станеться. Тобто щодо судового процесу є великі сумніви. Принаймні, в осяжному майбутньому», — резюмував експерт.

Євген Клен

До слова
Москва введе візовий режим з Україною у відповідь на аналогічні дії Києва. Про це заявив Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, виступаючи в Балтійському федеральному університеті ім. Канта. Раніше Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, заявляв, що в разі введення Україною візового режиму з Росією вона ж сама і постраждає. А 12 квітня ц. р. Максим Бурбак, народний депутат України, закликав Верховну Раду ввести візовий режим для громадян Російської Федерації. А ще жовтні 2016 року Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, заявляв про необхідність прогнозу та вивчення ризиків, які можуть виникнути в разі введення візового режиму з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply