Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Дума заборонила «бандерівську символіку»

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Дума заборонила «бандерівську символіку»

ОУН

Державна дума Російської Федерації (РФ) 24 жовтня ухвалила в третьому, остаточному, читанні закон, яким запроваджується відповідальність за публічне демонстрування атрибутики або символіки організацій, котрі співпрацювали з нацистськими структурами. До Кодексу РФ про адміністративні правопорушення внесено зміни, що передбачають відповідальність за пропаганду та публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки або публічне демонстрування атрибутики чи символіки екстремістських організацій, які співпрацювали з фашистами, організаціями або їхніми представниками, які заперечують вирок Нюрнберзького трибуналу.

При цьому в пояснювальній записці до документа прямо вказано, що закон спрямований проти українських організацій, зокрема послідовників Степана Бандери. «У державному перевороті в Україні активно брали участь утворення, що використовують символіку й атрибутику Організації українських націоналістів. Послідовники зазначеної організації закликають до ґеноциду, у тому числі, російського народу», — ідеться у записці.
Штрафи за ці правопорушення становитимуть: для громадян — від 1 тис. до 2 тис. RUR (як альтернативу передбачено адміністративний арешт до 15 діб), для посадових осіб — від 1 тис. до 4 тис. RUR, і для юридичних осіб — від 10 тис. до 50 тис. RUR. За виготовлення або збут такої атрибутики та символіки з метою пропаганди встановлюються санкції розміром 2-2,5 тис. RUR (для фізичних осіб), 2-5 тис. р RUR (для посадових осіб), 20-100 тис. RUR (для юридичних осіб). Документ скеровано на розгляд до Ради Федерації.
Нагадаємо, що Нюрнберзький міжнародний трибунал свого часу повністю виправдав і Українську повстанську армію (УПА), і лідера українських патріотів Степана Бандеру. Історичні дослідження підтверджують, що УПА не співпрацювала з гітлерівцями й не мала стосунку до створення дивізії «Галичина» під час Другої світової війни.
Зауважимо, що, за логікою, першими під дію нового закону повинні підпасти… усі ті, хто використовує нинішній офіційний триколірний прапор і державний герб РФ. Річ у тім, що під час Другої світової війни (у Росії її називають «Великою Вітчизняною») біло-синьо-червоний триколор, який тепер є державним прапором Російської Федерації, був офіційним символом «Російської визвольної армії» (РОА) під командуванням генерала Андрія Власова, що перекинувся на бік гітлерівських військ із Радянської армії. У всіх штабах РОА сучасний російський прапор висів поруч із портретом Гітлера й нацистським прапором зі свастикою, а саму РОА в Німеччині називали «Східним легіоном SS». У військових діях проти армії та мирного населення СРСР солдати-власівці вирізнялися такими звірствами, що гітлерівці радіо доручали їм усю найбруднішу роботу, зокрема каральні операції проти цивільних осіб.
Використання біло-синьо-червоного прапора РОА, що воювала на боці фашистів, дуже легко довести: це підтверджує безліч історичних документів, а в деяких музеях збереглися й самі триколірні полотнища. Одне з них, до речі, зображено на відомій радянській картині, де солдати Червоної армії кидають до підніжжя мавзолею Леніна трофейні гітлерівські прапори. Отже, державний прапор РФ під дію нового закону, ухваленого Держдумою, має підпасти автоматично.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply