Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Духовенство МП купається в розкошах і просить не заздрити

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Духовенство МП купається в розкошах і просить не заздрити

Сучасні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) більше схожі на успішних підприємців, аніж на ченців: замість келій у них — дорога нерухомість за містом, замість піших прогулянок — поїздки елітними автівками, замість скромних трапез — шикарні бенкети. Священики активно користуються дорогими телефонами.

«Те, що ми часто спостерігаємо елементи розкішного життя ієрархів УПЦ МП, свідчить не про святість представників інших традицій, а про небувалий розгул церковного матеріалізму, утрату відчуття міри, реальності та безкарності духовенства», — вважає релігієзнавець Михайло Черенков, ректор Донецького християнського інституту. Рівень життя вищого духовенства відповідає рівню топ-менеджерів успішних корпорацій, і це – невипадково. «Церква, якщо говорити мовою сучасного світу, займається підприємницькою діяльністю», — заявив адвокат Ярослав Бабич.
Одне з місць, де концентрація дорогих автомобілів аж зашкалює, — подвір’я Трапезної церкви в Києво-Печерській лаврі, в’їзд куди дозволено лише духовенству. Журналісти побачили там масивний позашляховик Honda Pilot (від 45 тис. USD), поряд із яким були припарковані BMW X5 (від 100 тис. USD) і Mercedes-Benz S500 (від 150 тис. USD).
Церковному світу не чужі земні слабкості. Так, владика Житомирський і Новоград-Волинський Никодим їздить на Lexus SL (від 120 тис. USD), його керівник, митрополит УПЦ МП, пересувається на люксовому Mercedes-Benz S600 Long (від 200 тис. USD). Автомашина трохи нижча за рівнем у мерседесівському табелі про ранги — Mercedes-Benz S500 Long, вартістю від 100 тис. USD – обслуговує владику Павла. А настоятель Десятинної церкви архімандрит Гедеон приїжджає на службу на Range Rover Vogue. Ціни на британський позашляховик стартують від 79 тис. USD.
Коли журналісти поцікавилися, на кого записано автомобілі вищого духовенства, протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар УПЦ МП, відповів так: головне, що гараж духовенства купується не за рахунок церковного бюджету. «Хтось може принести курку чи яйце, хтось купить свічку, а хтось – подарує машину або годинник», — сказав о Коваленко. Сам він їздить на подарованому Ford Galaxy за ціною від 40 тис. USD. В УПЦ МП, виправдовуючи «мерседеси» Церкви, ідуть іще далі. «Беручи й користуючись дорогими подарунками, потрібно дивитися, як це виглядає. Але ті, хто цікавиться (майновими справами церков — Ред.), зазвичай забувають про десяту заповідь — не заздри», — заявив о. Коваленко.
Рухоме майно духовних отців тьмяніє перед заміськими резиденціями деяких священиків. Так, будинок протоієрея Косовського, розташований за 2 км від Києва в селі Чайках, – це люксовий триповерховий особняк площею 300 кв. м із лазневим комплексом і басейном. За оцінками експертів, будівництво такої споруди коштує, щонайменше, 800 тис. USD. Сам о. Косовський відмовляється від коментарів щодо свого майна. Не відстає від колеги й митрополит Павло. За 30 км від Києва розташований його маєток — двоповерхова резиденція, вартість будівництва якої експерти оцінили 1,5 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply