Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Через пенсії — до краху

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Через пенсії — до краху

Пенсіонерка

Під час нещодавнього перебування Путіна у США його ознайомили з геополітичними розрахунками на найближчі кілька років. Згідно з ними, путінський режим впаде до 2018 року, при цьому Російській Федерації (РФ) нібито загрожує розпад за зразком колишнього СРСР.
Другу частину прогнозу коментувати важко. Судячи з того, що Путіна з ним ознайомили у США, виконали його західні спецслужби. А довіряти їм стовідсотково якось не виходить. Чому? Згадаймо, як Захід елементарно проморгав і підготовку РФ до вторгнення в Україну, і серйозну модернізацію російської армії.
Як стало відомо тепер, у Кремлі ґрунтовно готувалися до війни за межами РФ. Це, фактично, відбувалося за технологічної та фінансової підтримки західних країн, бо до вторгнення РФ в Україну жодних антиросійських санкцій не існувало. Отже, всі минулі роки Захід добровільно вирощував свого теперішнього супротивника.
Щодо першої частини прогнозу, то тут, як мовиться, значно «тепліше». Щоб у цьому переконатися, зовсім не обов’язково вивчати динаміку цін на нафту й інші макроекономічні показники. Є набагато простіші та водночас не менш очевидні ознаки того, що над Кремлем навис Дамоклів меч внутрішніх проблем.
Наприклад, нещодавно Антон Силуанов, міністр фінансів РФ, знову озвучив пропозицію підвищити пенсійний вік у країні. Причому він заявив, що зробити це треба «терміново». Раніше головний фінансист РФ казав лише про потребу підвищити вік виходу на пенсію для росіян, але з на термінах не наполягав. Тепер він квапить і наполягає. Так один із найвідданіших поплічників Путіна викрив і його самого, і всю кремлівську банду, яка намагається довести цілому світу, що міжнародні санкції не діють, а росіянам не варто турбуватися.
Як відомо, середня тривалість життя чоловіків у РФ 2014 року становила 59,1 року. Якщо підняти вік виходу на заслужений відпочинок хоча б до 63 років, то багатьом росіянам доведеться «заслужено відпочивати» лише на тому світі.
Ще цього літа у російських «верхах» і натяку не було на такі панічні настрої. Наприклад, ще одна вірна служка Путіна — Валентина Матвієнко, спікер Ради Федерації, згадуючи можливе підвищення пенсійного віку, в липні твердо заявила: «Якщо буде ухвалено таке рішення, то не раніше 2020 року. А п. Силуанов вимагає: «Терміново!» Це означає, що міжнародні економічні санкції проти РФ не просто діють, а діють дуже ефективно.
За даними низки експертів, Захід поки що задіяв санкційний механізм десь на 20-25 %. І якщо російський правитель не усвідомлює, що, вторгшись в Україну, він переступив червону лінію, то цей відсоток може істотно зрости.
Але тиранічний режим держави, що має колосальний арсенал ядерної зброї, може бути повалений тільки самими росіянами. Це трапиться лише у тому разі, коли путіністи втратять можливість виконувати соціальні обіцянки. От якщо вони допустять зниження соціальних стандартів нижче якогось рівня, тоді путінський режим не врятує жодна сирійська авантюра, затіяна з метою відвернути увагу громадян від своїх економічних провалів, а основних світових гравців, насамперед США — від подій на Донбасі й у Криму.
Політичні експерти зараз гадають, чи обміняє Захід Сирію на Україну? Путіністи самі дали відповідь на це питання: не обміняє! Це недвозначно випливає з істерики п. Силуанова. Якщо була б хоч якась надія, що Захід через допомогу Путіна злочинному режиму Башара Асада піде на поступки Кремлю щодо України, головному російському фінансисту просто не дозволили б описувати стан економіки країни у таких темних барвах.
Характерно, що думка про підвищення пенсійного віку в РФ ще не так давно здавалася безглуздою самим путіністам. Так, Максим Топілін, міністр праці та соціального захисту населення РФ, ще влітку переконував, що підвищення пенсійного віку має право на існування лише за тривалості життя, як мінімум, 74-75 років.
На думку низки російських джерел, в оточенні Путіна зріє невдоволення «царем». Деякі експерти договорилися до того, що недалекоглядного лідера можуть «прибрати» його ж подільники. Хоча думку про «прибирання» головного російського свавільника внаслідок внутрішньої змови не можна відкидати, імовірнішою виглядає версія про те, що один із протиборчих кремлівських кланів намагається дискредитувати Путіна в очах росіян. Що для цього підходить найкраще? Виставити його перед народом як горе-правителя, нездатного виконати обіцянки про стабільність і добробут, котрий порушує свої ж власні слова про надійний соціальний захист громадян.
У Росії пенсійне питання має особливу значущість. Після страхітливих поневірянь, які російські пенсіонери відчували на початку 1990-х рр., коли пенсії становили «смішні копійки», та й ті виплачували з великими затримками, у російському суспільстві виникла й утвердилася думка: хоч би які труднощі відчував державний бюджет, виплачувати пенсії влада зобов’язана. Якщо влада так робити не здатна — отже, це — погана влада. Всі роки путінського правління ця негласна установка неухильно виконувалася, причому пенсії регулярно індексували за рівнем річної інфляції.
Істеричне «терміново» п. Силуанова прозвучало в час, коли уряд під проводом Дмитра Медведєва знову вирішив «заморозити» накопичувальну частину пенсій росіян. Раніше обіцяли: тільки — на 2014 рік. Потім продовжили на 2015-й. Тепер — ще на рік і наполягають, щоб індексація пенсій 2016 року була проведена не за рівнем інфляції 2015-го, а всього лише на 4 %. За реальної інфляції мінімум 20 % це нагадує грабунок.
Та, схоже, економіка приперла путіністів до стінки. Ось вони і замахнулися на те, що росіяни завжди вважали своєю гордістю — надійне пенсійне забезпечення громадян із урахуванням тривалості життя в країні. Укупі з різким подорожчанням продуктів харчування, ліків і комірного це може в осяжному майбутньому відвернути від Путіна мільйони росіян.
Є чимало ознак, що путіністи панічно бояться можливих народних хвилювань. У Державну думу вже внесено законопроект, який пропонує запровадити карну відповідальність «за наклеп на державу». Це означатиме відродження статті Карного кодексу сталінських часів, за якою людей відправляли в тюрми за вигаданими звинуваченнями. Влада всіляко готується до придушення можливих масових протестів.
Над Росією тяжіє страх перед путінськими садистами. Також багато нормальних людей у країні виявилися обдуреними витонченою кремлівською пропагандою. Але росіяни відкинуть у бік телевізійні байки та здолають страх, якщо авторитарний режим різко знизить соціальні стандарти. Перші ознаки цього вже з’явилися.

Олександр Косвінцев, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply