Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Божевільний карлик намагається шантажувати весь світ

Автор:

|

Жовтень 15, 2022

|

Рубрика:

Божевільний карлик намагається шантажувати весь світ

Особливо реальних обрисів на тлі цієї кривавої війни набуває ядерний тероризм, який провадить путінський режим. Захоплення Запорізької атомної електростанції (АЕС), погрози завдати ударів по Південноукраїнській АЕС і не тільки загрожує ядерною катастрофою не лише Україні, а самій Російській Федерації (РФ).

Імовірність ядерного удару
Бен Годжес, колишній командувач армії США в Європі, вважає застосування РФ тактичної ядерної зброї малоймовірним, бо це було б самогубством для Путіна та його оточення. Крім цього, у відповідь на застосування ядерної зброї США можуть знищити російський Чорноморський флот і, за словами Джо Байдена, «всіх російських військових, яких тільки знайдуть в Україні». «Після застосувавши тактичної ядерної зброї Сполученим Штатам буде неможливо не відповісти. Відповісти доведеться, бо якщо цього не зробити, РФ може скоїти це знову. І за цим спостерігають Китай, Іран, Північна Корея», — пояснив він.
Генерал припустив, що серед варіантів реакції на застосування РФ ядерної зброї, які підготували США, є багато неядерних. «Звісно, Кремль це знає. Тому вважаю малоймовірним, що вони застосують ядерну зброю. Не вважаю, що Путін і люди з його оточення, якими б злими вони не були, схильні до самогубства, — зазначив він. — Гадаю, що люди, які тримають президента Путіна при владі, думають, що й після нього буде життя».
Бен Воллес, міністр оборони Великої Британії, також вважає застосування ядерної зброї Путіним малоймовірним, бо російського президента попередили про наслідки не лише західні країни, а й Індія та Китай. Водночас він визнає, що Путін не діє раціонально. Як приклад згадав про застосування отрути «Новачок» у британському Солсбері. «До серйозних наслідків призведе навіть застосування малопотужної тактичної ядерної зброї, до якої закликає ставленик Путіна в Чечні Рамзан Кадиров», — додав Том Тугендхат, міністр безпеки Об’єднаного Королівства, і нагадав, що використання ядерної зброї було надзвичайним табу для всього світу впродовж десятиліть.
Однак український військовий експерт Петро Черник припускає, що Путін таки може наважитись на ядерний удар, коли усвідомить, що виникла загроза його персональної ліквідації. Він уже нібито спрямував до кордонів України ешелон спеціалізованої військової техніки, яка належить 12-му Головному управлінню Міністерства оборони РФ і відповідає за контроль та експлуатацію ядерного арсеналу.
Але польський військовий експерт Конрад Музика зазначив, що переміщення важкої військової техніки, що належить ядерним підрозділам, не обов’язково означає, що РФ готується до розміщення ядерної зброї в Україні. А Пентаґон зараз не має даних, які підтверджують, що РФ може перевозити тактичну ядерну зброю залізницею. Про це заявила Лора Купер, заступниця помічника міністра оборони США з питань України та Росії.

Наслідки не забаряться
Ллойд Остін, міністр оборони США, попередив Сергія Шойгу, міністра оборони РФ, про можливі наслідки такого кроку. «Путіна ніщо не стримує. Як він ухвалив безвідповідальне рішення про вторгнення в Україну, так може ухвалити ще одне рішення. Але зараз не бачу нічого, що дало б мені підстави вважати, що він ухвалив таке рішення», — зазначив він.
Ліндсі Ґрем, американський сенатор-республіканець, запевняє, що застосування РФ ядерної зброї в Україні США розглядатиме як напад на НАТО, адже наслідки таких дій торкнуться і країн Альянсу. За його словами, російський ядерний удар матиме катастрофічні наслідки не лише для України, а й для всього світу. «Ми повинні негайно протистояти цьому шантажу», — додав він.
Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, також переконаний, що у разі застосування РФ тактичної ядерної зброї відповідь світової спільноти буде миттєвою та радикальною. «А арсенали ядерної зброї, які є в РФ, є небезпечними для самої Росії. Їхній стан може бути вкрай небезпечним для тих, хто натискатиме ту кнопку. Бо зброя може там залишитися, але в зовсім іншому вигляді», — зазначив він.
Збіґнєв Рау, міністр закордонних справ Республіки Польща (РП), повідомив, що у разі ядерного удару РФ НАТО може ввести на територію України свої війська. «Також може бути використана звичайна зброя, приміром, авіація або відповідні ракети, і не обов’язково з української землі», — припустив він.
Свою чергою, Анджей Дуда, президент РП, заявив, що Варшава та Вашинґтон уже ведуть перемовини щодо спільного використання ядерної зброї. «Завжди є потенційна можливість взяти участь у Програмі обміну ядерними ресурсами. Ми розмовляли з американськими лідерами про те, чи Сполучені Штати розглядають таку можливість. Тема відкрита», — поінформував він.

Як діє ядерна бомба
«Бомба — це некерована реакція з великою кінетичною енергією, — пояснює Сергій Василенко, доцент кафедри загальної та прикладної фізики Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова. — Ядерні бомби бувають різними. До прикладу, якщо брати до уваги найменшу, то вона здатна знищити все живе в радіусі 1 км. В епіцентрі вибуху температура може сягати близько 1 млн градусів за Цельсієм. А в радіусі 5 км будуть руйнації через вибухову хвилю. Потім вступає в дію радіація. Все буде залежати від повітря. Убезпечити себе можна в укритті, де товщина бетону — 6 м. Максимальна бомба здатна знищити все живе в радіусі 25 кім. Якщо треба знищити більше, можуть використати кілька».
«Важкі радіоактивні частки осідають, заражають землю, воду щонайменше в радіусі 1 км. Чим далі від епіцентру вибуху, тим менший рівень радіації», — каже науковець. За його словами, якщо немає евакуації та дезактивації, не можна виходити на вулицю раніше, ніж за добу, а бажано й за кілька діб. Варто мати при собі протигаз чи респіратор, гумове взуття, одяг, що закриває ділянки шкіри.
За словами експерта, українська розвідка може бути обізнана про ядерний удар заздалегідь. І сповіщення населення про такий удар може відрізнятись від сигналів про повітряну тривогу. «Це буде голосове повідомлення за допомогою усіх можливих засобів сповіщення, в т. ч. Інтернету. Але за 15-30 хвилин буде складно залишити небезпечну територію в радіусі 20 км, — ділиться він. — Тож бажано швидко бігти в укриття, розташоване під землею. Приміром, у підземний паркінг».
«Після вибуху певна територія заражена радіоактивним йодом упродовж семи днів. Якщо людина після вибуху вип’є пігулку йодиду калію, то в організмі вже буде йод і радіоактивний йод туди вже не потрапить», — запевняє вчений.
«Може статись і таке, що місто буде зруйноване. Електроенергії не буде, тепла теж. Ситуацію в такому випадку треба розцінювати так, буцімто ви опинилися в човні посеред океану, коли поруч немає нічого. Чим більшим буде вдома запас води, тим краще. Вода, овочі та фрукти, каші здатні виводити радіонукліди. Запас води має бути щонайменше на три дні, доки не почнеться евакуація. Не зайвим буде дозиметр, запас батарейок, радіоприймач. Треба бути готовим до того, що не буде й Інтернету».

Готуватися все одно треба
Нещодавно Європейська комісія доправила до України 5 млн таблеток йоду. Про це повідомив Янез Ленарчич, європейський комісар із питань гуманітарної допомоги й управління кризовими ситуаціями. Він наголосив, що йод потрібен українцям, які живуть у безпосередній близькості від атомних електростанцій, і додав, що Європейський Союз уже давно веде підготовку до хімічних та ядерних надзвичайних ситуацій.
Йодид калію також отримають школи Києва. Про це стало відомо зі зразка заяви, що з’явився в батьківських чатах. Керівництво шкіл має підписати згоду на використання препарату дитиною, якщо станеться катастрофа чи буде загроза радіаційного забруднення. Дитина має прийняти йодид калію, якщо на момент надзвичайної ситуації вона перебуватиме в школі.
Правда, у Київські міській військовій адміністрації (КМВА) цю інформацію назвали некоректною. І жодних розпоряджень щодо збирання згоди від батьків на приймання школярами йодиду калію Департамент освіти і науки КМВА нібито не давав.
Натомість розповсюдили такі поради: придбайте воду в бутлях та у пластикових пляшках, зберігайте її закритою; зробіть запаси їжі щонайменше на одну добу, а краще на тиждень, придбайте трохи снеків у дорогу, на роботі залиште трохи перекусів, не забудьте про їжу для домашніх улюбленців і обов’язково тримайте харчові продукти в герметичному пакуванні; подбайте про маски, для дітей від трьох років купіть дитячі, для дітей до трьох років і домашніх тварин придбайте марлю; для захисту приміщення потрібна тканина, змочена оцтом, або скотч; для домашніх улюбленців потрібна переноска або взуття (пакети) на лапи великих собак.
Не можна дивитись у бік вибуху, бо можна осліпнути. Потрібно перечекати щонайменше дві вибухові хвилі. Після вибуху оцініть місце, де перебуваєте. Якщо на вулиці, то маєте 10-15 хвилин знайти укриття, поки не випаде радіаційний дощ. Якщо вдома й усе ціле, залишайтеся на місці, якщо не буде інших повідомлень від влади. Все, що було відкрите на момент вибуху, вживати не можна.
Вимкніть телефон, вийміть усі метали й електроніку з кишень. Якщо можете, захопіть тривожну валізку та пройдіть в укриття або метрополітен. Можна використовувати підвали. Якщо глибина підвалу — два-три поверхи, в ньому можна вижити навіть в епіцентрі вибуху.
Якщо тривога застала в оселі, для укриття оберіть кімнату без вікон і якомога далі від даху. Всі шпарини, дірки та системи вентиляції потрібно затулити. Якщо приміщення, в якому ви були, пошкоджене або влада оголосила евакуацію, візьміть документи, воду й їжу. Їх можна вживати тільки у приміщенні або транспорті. Закрийте якомога більше тіла одягом. Одягніть взуття, що не пропускає повітря. Одягніть окуляри та сховайте волосся.
Як повідомляв «Міст», СКУ підтримує зусилля з протидії ядерному шантажу РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply