Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Антипутінські марші

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Антипутінські марші

Оголошення про мітинґ за Кубанську Народну Республіку

На 17 серпня у різних реґіонах Російської Федерації (РФ) планувалися марші за реальну федералізацію держави. Акцію організував рух «Солідарність». Однак російські спецслужби зробили все можливе, щоби демонстрації не відбулися. Активіста Михайла Пулина, одного з організаторів маршу за федералізацію Сибіру, і його дружину Марію Катинську поліція затримала ще напередодні в Троїцькому районі Алтайського краю, за 100 км від Барнаула.

Працівники поліції повідомили, що п. Пулин підходить під орієнтування про крадіжку телефону, і під час огляду речей схожий телефон було знайдено в наплічнику активіста. Його дружину формально не було затримано, але вона залишається із чоловіком. Подружжя підозрює, що телефон їм підкинули. Їх доставили у поліцейський відділок Троїцького району Алтайського краю. 16 серпня відбулися допити активіста, хоча правоохоронці не знайшли його відбитків пальців на нібито вкраденому телефоні, а сама жертва крадіжки зникла.
Крім того співорганізатора маршу Олексія Баранова викликали в поліцію й прокуратуру та залякували. Інших активістів теж було допитано в центрі протидії екстремізму.
У неділю на Уралі, у Єкатеринбурзі, марш за федералізацію під гаслом «Досить годувати Москву!» просто розігнали. У місті планувалося провести паралельну акцію з маршами щодо федералізації в Новосибірську та Калінінграді. Активісти мали на меті нагадати співгромадянам, що РФ за конституцією є федеративною державою. Та не встигло на акцію прийти якихось 20 учасників, як їх оточили місцеві «ватники-тітушки» та поліція. За свідченнями очевидців, хулігани з путінськими поліціянтами спільними зусиллями провокували мирних демонстрантів. Потім активістів затримали та відвезли в поліцейський відділок.
У Новосибірську марш за федералізацію Сибіру також зірвали чекісти. На місці, де планувалося провести ходу за федералізацію та надання реґіонам Сибіру більшої фінансової самостійності від Москви, зібралися поліцейські й журналісти, а також люди в камуфляжах із георгіївськими стрічками, проте ніхто з новосибірських активістів не прийшов – їх затримала поліція.
Акції на підтримку федералізації були заявлені й у кількох інших російських містах, у тому числі в Калінінграді. Найцікавіше – те, що рух за федералізацію проходить у межах російського законодавства й ніхто не має права заборонити росіянам вимагати від влади дотримання Конституції РФ. Колонії Росії прагнуть отримати реальну владу суб’єктів федерації. І можна відзначити те, що кремлівські дармоїди вже неабияк рефлексують на федеральну хвилю протестів.
А ось у центрі столиці України мітинґ на підтримку федералізації Сибіру та Кубані відбувся. «Сибір, вставай» і «Свободу Сибіру!» — із такими гаслами на акцію вийшли три десятки киян. Люди у вишиванках, з плакатами «Слава Сибіру» та «Путіне, дай свободу Сибіру» заспівали сибірський гімн. Після цього мітинґувальники пройшли Хрещатиком. На майдані Незалежності до них приєдналися люди, котрі цього дня зібралися на віче. Після цього всі разом виконали вже український гімн. Учасники акції символічно записувалися до «сибірської сотні». У Харкові місцеві патріоти теж підтримали прагнення Сибіру створити власну республіку в складі РФ.

Євген Клен

До слова
Московська поліція не дала активістам змоги провести «Вечір пам’яті та скорботи», присвячений Україні. Під час акції планувалося передати листи родичам загиблих і бійцям, котрі захищають цілісність України. «12 серпня, о 20.00, у Москві відбудеться «Вечір пам’яті та скорботи» за жертвами війни в Україні. Спочатку на цей вечір у мерію Москви було подано повідомлення на марш, але влада в особі мера Москви Сергія Собяніна його заборонила, продемонструвавши підтримку війни та поставивши себе в один ряд із військовими злочинцями, котрі розв’язали війну», — повідомляв Павло Шелков, один з організаторів акції. Захід проходив біля посольства України у РФ. Місце його проведення оточила московська поліція. Активісти скандували: «Слава Україні! Героям слава!», вигукували: «Ганьба!» та «Не забудемо, не пробачимо!» Від посольства від’їхало не менш як три автозаки зі затриманими. Москвичі з відкритих вікон автозаків співали гімн України, скандували знамениту фанатську кричалку про Путіна, а також гасла: «Путіняку – на гілляку» та «Путін, Янукович, Стрєлков — хунта».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply