Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Розвідка США отримала дані про штучне походження коронавірусу

Автор:

|

Травень 30, 2021

|

Рубрика:

Розвідка США отримала дані про штучне походження коронавірусу

Троє вчених з інституту вірусології в Ухані, що в Китайській Народній Республіці (КНР), важко хворіли з усіма симптомами коронавірусної недуги в листопаді 2019 року ще до появи інформації про Covid-19. Про це пише The Wall Street Journal на основі даних розвідки США, зібраних «міжнародним партнером», інформації теперішніх і колишніх посадовців. Як стверджує видання, ця інформація може свідчити про те, що походження коронавірусу є штучним. В інформаційному бюлетені Державного департаменту, опублікованому попередньою адміністрацією Дональда Трампа в січні ц. р., йдеться, що вчені з Уханя, які працювали в лабораторії з вивчення коронавірусів та інших патогенів, восени 2019-го звернулися до лікарів із симптомами, водночас схожими і на ознаки сезонної респіраторної інфекції, і на Covid-19. Як би там не було, через тяжкість перебігу хвороби їм знадобилося лікування в стаціонарі.

Білий дім виступив за незалежне розслідування
На публікацію оперативно відреагували в адміністрації Джозефа Байдена. Джен Псакі, речниця Білого дому, заявила, що не має жодної можливості підтвердити чи спростувати публікацію WSJ. Водночас вона закликала керівництво Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) провести незалежне експертне розслідування джерел пандемії Covid-19, яке було б вільним від втручань та політизації, інформує «Голос Америки». «Необхідно проаналізувати різні варіанти. Необхідні дані, необхідне незалежне розслідування, і саме до цього ми і закликаємо», — наголосила речниця Білого дому.
Етоні Фаучі, провідний вірусолог США, днями заявив, що він «не переконаний», що вірус мав природне походження, і також закликав до відкритого розслідування походження Covid-19. «Я думаю, що ми повинні продовжувати розслідування того, що відбулося в КНР, щоб встановити, що сталось насправді. Звісно, люди, які розслідували це раніше, кажуть, що, імовірно, першоджерелом були тварини, які потім інфікували людей, але це могло бути й щось інше, і ми маємо це з’ясувати», — цитує д-ра Фаучі Fox News.

Суперечливі результати
Нагадаємо, що вперше коронавірус виявили в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Звідти пандемія набула глобального поширення в світі. Багато країн та експертів вважають, що влада КНР навмисно приховувала від міжнародної спільноти існування небезпечного вірусу та його властивості, і через це не вдалося запобігти глобальній пандемії Covid-19. Офіційний Пекін і справді довго пручався будь-яким спробам міжнародного розслідування на своїй території і не допускав експертів із інших країн до інституту вірусології в Ухані, звідкіля, ймовірно, й почав поширюватися вірус.
Урешті-решт, у січні ц. р. до Уханя прибула група фахівців ВООЗ. Щоправда, підготовлений ними звіт розчарував багатьох у світі. В документі, зокрема, стверджувалося, що «не було повідомлень про респіраторні захворювання, сумісні з Covid-19, упродовж тижнів/місяців до грудня 2019 року».
У звіті перелічили чотири ймовірні сценарії поширення коронавірусу. Найбільш ймовірний — через якусь проміжну ланку, можливо дику тварину, яку одомашнили та вирощували на фермах. Вона могла заразитися від кажана, що вважається найбільш вірогідним джерелом вірусу. Яка сама це могла бути тварина, поки що не встановили. Наступний варіант — пряма передача до людини від кажанів або, приміром, ящірок. Третій «можливий, але малоймовірний» сценарій: потрапляння вірусу в людський організм через заморожені продукти харчування. Й, нарешті, четвертий, який усіх цікавив найбільше — зараження через витік із лабораторії. Цей варіант, на думку розслідувачів ВООЗ, вважається «дуже малоймовірним».
Цю версію радо підтримали в КНР, вкотре наголосивши, що вони ні в чому не винні, і лише «США продовжують просувати свою безпідставну теорію витоку з лабораторії». Однак уряди Канади, Австралії, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Республіки Корея, Словенії та Великої Британії спільно висловили занепокоєння з приводу звіту ВООЗ та зажадали проведення ще одного незалежного та цілковито прозорого розслідування щодо походження коронавірусу з доступом до всіх відповідних даних.
Також потрібно зауважити, що члени місії ВООЗ в Ухані виявили свідчення того, що насправді масштаб поширення вірусу на початках міг бути значно більшим, ніж офіційно повідомляла влада КНР. Про це Пітер Бен Ембарек, керівник розслідувального напрямку місії, розповів в інтерв’ю CNN. За його словами, під час своєї роботи місія ВООЗ виявила кілька свідчень того, що в грудні 2019 року в Ухані хворих на Covid-19 було більше, ніж офіційно виявлених 174 особи. Річ у тім, що місцеві лікарі фіксували лише людей, в яких коронавірусна хвороба протікала в складній формі, водночас до офіційної статистики не потрапили ті, в кого була легша форма інфекції, а тому на кінець 2019-го в Ухані могло бути принаймні тисяча людей із Covid-19. «Глобальному розповсюдженню епідемії сприяло те, що масштаби зараження здебільшого приховували в перші дні, коли вірус виявили в Ухані», — зазначив експерт.
Також, за словами п. Ембалека, фахівці ВООЗ виявили 13 різних мутацій коронавірусу в Ухані, які існували в грудні 2019-го. Їхнє відстеження може допомогти встановити географію й час поширення коронавірусу до спалаху. Сам п. Ембалек не коментував, що означає наявність такої великої кількості мутацій коронавірусу в той час, але опитані CNN епідеміологи називають це свідченням того, що вірус був присутній у людській популяції задовго до спалаху в Ухані.
Найближчим часом ВООЗ планує провести спеціальне засідання, щоб розглянути можливість продовження розслідування походження коронавірусу. Щоправда, залишається відкритим питання, чи надасть Пекін доступ до всієї необхідної інформації?

Похмурий прогноз
На початку цього тижня Тедрос Аданом Гебреісус, глава ВООЗ, попередив про можливість появи нового смертоносного вірусу, що призведе до нової пандемії. «Світ не востаннє зіштовхнувся зі загрозою пандемії. Згідно з еволюційними оцінками, з’явиться новий вірус, який потенційно буде ще більш заразним і більш смертоносним, ніж нинішній», — заявив він.
Глава ВООЗ нагадав, що головний «двигун» пандемій — відсутність міжнародної солідарності та бажання країн ділитися ресурсами та технологіями. За його словами, «якщо йти старою дорогою, то прийдеш до того ж результату — до світу, який не готовий, небезпечний і не справедливий». Гебрейсус наголосив, що для забезпечення світової безпеки необхідні ефективне лідерство, загальна залученість і налагоджений обмін інформацією.
Як повідомляв «Міст», від початку пандемії Covid-19 щонайменше дев’ятеро осіб стали доларовими мільярдерами.

Ігор Берчак

До слова
Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, переконаний, що поява в Україні «індійського» штаму коронавірусу — лише питання часу. Він зауважив, що зараз «індійський» штам виявили у 21 країні світу, зокрема, в сусідніх Польщі та Румунії. «Найімовірніше, мутація вірусу може потрапити до нас із території Польщі разом із українцями, які повертаються додому. Хоча є й інші варіанти. Наприклад, у Полтаві пенсіонер інфікувався «південноафриканським» штамом, хоча нікуди з країни не виїжджав. Враховуючи міґрацію й активне переміщення людей, поява «індійського» штаму в Україні — це питання часу», — заявив депутат. Він також наголосив, що останні результати досліджень виробників вакцин Pfizer-BioNTech та AstraZeneca обнадійливі. Так, за два тижні після щеплення другою дозою Pfizer-BioNTech її ефективність проти «індійського» штаму склала 88 %, а проти «британського» — 93 %. Вакцина AstraZeneca показала ефективність проти «індійського» штаму – 60 %, а проти «британського» — 66 %.

А тим часом
Австралійські вчені знайшли спосіб замінити вакцину від Covid-19 препаратами. Про це повідомили в Медичному науково-дослідному інституті ім. Берггофера в Брисбені. Результати дослідження опублікували в науковому журналі Nature Cell Discovery. Ліки для профілактики і лікування різних форм коронавірусу вже випробовують у лабораторіях Франції на тваринах. Перші експерименти довели їхню безпеку й ефективність. Науковці стверджують, що нові препарати не потребують особливих умов для зберігання. Створені ліки впливають не на сам SARS-CoV-2, а на клітини, які він пошкоджує. За словами проф. Судха Рао, один препарат маскує білок рецептора ACE2, який коронавірус використовує для проникнення в клітину, а інший збільшує здатність імунітету розпізнавати вірус, отже, може боротися з ним. «Ми з’ясували, що особи, у яких рецептори ACE2 хімічно заблоковані, менш сприйнятливі до зараження SARS-CoV-2. Перший препарат захищає незаблоковані рецептори ACE2 від зараження, а другий запобігає активному поширенню інфекції, бо утримує рецептор заблокованим навіть після зараження», — стверджує експерт. У разі успішних клінічних випробувань перший препарат можна буде застосовувати разом із вакцинацією для профілактики зараження, а другий — для зупинення реплікації вірусу SARS-CoV-2 у хворих.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply