Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Російська анексія Криму викликала бажання територіальних змін по всьому світу

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Російська анексія Криму викликала бажання територіальних змін по всьому світу

У Міську виборчу комісію Петербурга було подано заявку на референдум про відділення міста від Російської Федерації (РФ). Зробили це активісти молодіжного демократичного руху «Весна» — організації, створеної нещодавно на основі руху «Весна», колишнього молодіжного крила партії «Яблуко» та колишньої молодіжної «Солідарності». У заявці є два запитання: 1) Ви – за возз’єднання Петербурга з Європою на правах комуни Князівства Ліхтенштейн? 2) Ви – за відновлення дії законодавства Петербурга 1992 року й за статус Петербурга як частини Російської Федерації?

У виборчій комісії документ прийняли без заперечень, зареєстрували та привласнили йому порядковий номер. На відповідь активістам доведеться чекати протягом 30 днів, а потім, якщо в заявці не буде знайдено недоліків, її передадуть на затвердження в Законодавчі збори, і, коли й вони схвалять ідею референдуму, його організаторам доведеться ще зібрати 40 тис. підписів.
Представники «Весни», однак, гадають, що до цього не дійде, адже їхня головна мета — показати, що в нинішній Росії референдуми загалом неможливі, тобто не працює стаття Конституції, що забезпечує право громадян виявляти свою волю шляхом референдуму.
За словами Миколи Артеменка, котрий подавав заявку в Міськвиборчком, він робить це вже всьоме. Коли він разом зі своїми однодумцями намагався ініціювати референдуми щодо гострих міських проблем, то щоразу отримував відмову. Також активісти своїми діями прагнуть продемонструвати, що референдум, який пройшов у Криму, не мав під собою, на їхню думку, жодних законних підстав, і що російська влада при ухваленні рішень оперує подвійними стандартами. Запитання, сформульовані в заявці, повинні, на думку їхніх авторів, не сприяти відділенню Петербурга від РФ, а засвідчити абсурдність ситуації в країні.
Однак не все, що відбувається, — жарти. У Секторі Ґази створено ініціативну групу, яка розроблятиме пропозицію за зверненням до уряду цього палестинського анклаву на території Ізраїлю з метою ініціації референдуму про входження до складу РФ. До ініціативної групи входять громадяни РФ, котрі мешкають у Ґазі. На території анклаву їх проживає близько 50 тис. осіб, в основному це — росіянки, котрі вийшли заміж за палестинців і мають російські паспорти, наголошується в повідомленні преси.
«Москва заявила, що захищатиме своїх громадян, у якій би точці світу вони не перебували, — сказав один із членів ініціативної групи. — А між тим, ми протягом уже тривалого часу живемо в стані загрози життю – нашому й наших дітей – із боку Ізраїлю. Якщо ж Сектор Ґази стане російським, тут з’являться міцні, добре оснащені кордони, сучасна зброя, не відкидаємо навіть, що ядерна». І тоді Ізраїль і Єгипет уже зовсім інакше розмовлятимуть із палестинцями, упевнені активісти.
Те, що Росія територіально далека від Сектору Ґази, членів ініціативної групи анітрохи не бентежить. Вони кажуть, що Ґібралтар і Фолклендські острови теж вельми віддалені від Британії, і в підсумках референдуму в Ґазі не сумніваються.
Услід за Кримом до складу Росії попросилося Придністров’я. Прохання передбачити в російському законодавстві можливість входження невизнаної республіки до складу РФ, адресоване Сергію Наришкіну, голові Державної думи, від імені Верховної ради Придністров’я, надіслав її очільник Михайло Бурла. Звернення надійшло як відгук на законопроект фракції «Справедлива Росія» про спрощення порядку приєднання до РФ нових територій, що дозволяє приймати до складу Росії частини іноземних держав без згоди цих країн за відсутності в них «ефективної легітимної влади» на підставі результатів референдуму або звернення їхньої влади.
А от італійський реґіон Венетто, столицею якого є Венеція, почав проведення референдуму про вихід зі складу Італії. Громадянам буде запропоновано запитання: «Чи підтримуєте ви утворення незалежної, суверенної, федеративної республіки Венеція?» Активісти, котрі прагнуть незалежності реґіону, розглядають як приклад Шотландію та Каталонію, які мають намір вийти зі складу Великої Британії й Іспанії, відповідно. Закон про проведення голосування влада Венетто ухвалила ще 2006 року. Місцевим жителям належить також висловити свою думку щодо членства Венеції в Європейському Союзі (ЄС) і блоці НАТО.
Згідно з останнім опитуванням, 65 % виборців у реґіоні, куди входять такі історичні міста, як Тревізо, Віченца та Верона, підтримують відокремлення від Рима. Загалом у реґіоні мають право голосувати й можуть брати участь у референдумі 3,8 млн. осіб. Голосування, однак, не є обов’язковим для виконання.
Водночас, підсумок референдуму зможе надати легітимності прихильникам відокремлення. Сепаратисти стверджують, що реґіон перераховує в бюджет Італії на 20 млрд EUR більше, ніж отримує від держави. У разі своєї перемоги прихильники незалежності вимагатимуть припинити перерахування податків.
Зазначимо, Венеціанська Республіка існувала до кінця XVIII ст. У період розквіту вона мала численні колонії в Середземномор’ї та за його межами. Венеція залишалася незалежною торговельною державою до повалення Наполеоном Бонапартом 1797-го останнього дожа та приєднання до Австрії. До складу Італії Венеція ввійшла лише в другій половині XIX ст.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply