Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Путіну не вдалося схилити Мустафу Джемільова на бік РФ

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Путіну не вдалося схилити Мустафу Джемільова на бік РФ

У Москві 12 березня відбулася півгодинна розмова президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна з лідером кримських татар Мустафою Джемільовим. Із того, що потім розповів п. Джемільов, можна зробити висновок, що п. Путін намагався заручитися підтримкою очільника кримських татар і переконати його підтримати анексію Криму. 

«Путін вислухав мою думку про події та висловив своє бачення. Наші оцінки становища в Криму розійшлися. Проте ми погодилися на тому, що кровопролиття треба уникнути. Путін просив, аби татари не втручалися в конфлікт і не піддавалися на провокації. Я сказав, що татари зроблять усе можливе, однак не все від нас залежить і, якщо зіткнення почнуться, то втримати ситуацію буде неможливо й у конфлікт буде втягнуто всі сторони», — зазначив Мустафа Джемільов.
Він наголосив на необхідності виведення російських військ із Криму та дотримання територіальної цілісності України. «Ми підтримуємо ідею підвищення автономії Криму, але ми категорично проти відокремлення півострова та передачі його іншій державі. Путін зі мною не погодився й запропонував дочекатися підсумків референдуму, хоча ми цей референдум вважаємо незаконним і його результати зрозумілі заздалегідь», — підкреслив голова кримських татар.
Після цього п. Джемільов вирушив у Брюссель (Бельгія), де під час зустрічі з Александром Вершбоу, заступником Генерального секретаря НАТО, заявив, що Північноатлантичний альянс має втрутитися в ситуацію в Криму, як це свого часу було зроблено в Косово. Кримськотатарський лідер пояснив, що оскільки ООН ніколи не ухвалить рішення про втручання, бо Росія як постійний член Рад безпеки накладатиме на нього вето, то запобігти можливому кровопролиттю в Криму може лише НАТО.
«Війська ООН або НАТО починають застосовувати свої сили, коли вже широкомасштабно ллється кров… Ми хотіли би застосування сили ще до того, як нас почнуть різати. Ось у чому проблема. Нам відповіли, що про застосування сили не йдеться, але розроблено пакет заходів, який дорого коштуватиме РФ, якщо вона не поважатиме територіальної цілісності України. А що якщо Росія готова заплатити цю ціну, та все ж відхопить нашу територію? Ось на це питання я ніяк не можу отримати відповіді», — бідкався п. Джемільов.
Політик також закликав європейських дипломатів і представників Північноатлантичного альянсу не брати до уваги результатів референдуму в Криму. «Це — просто безглузда наруга над елементарними демократичними принципами», — наполягав лідер кримських татар.
А тим часом у Білогірському районі Криму було виявлено тіло татарина зі слідами тортур. Мустафа Асаба, голова Білогірського реґіонального Меджлісу кримськотатарського народу, повідомив, що труп було знайдено в саду біля села Суничного близько 17.00 15 березня. «Голова скотчем обмотана, вік попередньо – 35-40 років, мабуть, мусульманин, оскільки зроблене обрізання. Поруч виявили наручники. Він був абсолютно голий», — розповів він. При цьому голова реґіонального меджлісу зазначив, що загиблий за віком і за прикметами схожий на зниклого раніше кримського татарина 1975 року народження.
Тіло чоловіка впізнала його дружина. Ним виявився кримчанин Решат Аметов, який уранці 3 березня вирушив у військкомат через повідомлення про оголошення в Україні часткову мобілізацію та пропав. Поруч із ним були наручники, голова обв’язана клейкою стрічкою. «Справою займаються правоохоронці й юристи Меджлісу», — повідомив Рефат Чубаров, голова Меджлісу. Він попросив муфтія мусульман Криму Аджи Еміралі Аблаєва займатися сім’єю загиблого. Правоохоронці Криму ніяк не коментують цей випадок.

А в той час
Європарламент у Страсбурзі 13 березня прийняв резолюцію щодо ситуації в українській державі. Євродепутати засудили аґресивні дії РФ і закликали її негайно вивести війська з території України. Російські солдати й військова техніка, на думку європейських політиків, перебувають там нелегально. У документі йдеться про те, що референдум у Криму суперечить Конституції України й міжнародним нормам. Заяви російської сторони про те, що російськомовне населення в Україні потребує захисту, євродепутати назвали безпідставними. Вони кажуть, що це — наклеп, який використовує російська пропаганда. Європарламент підтримав ініціативу перебування місії ОБСЄ в Криму й рішення Європейського Союзу (ЄС) ввести санкції проти чиновників РФ. Перелік цих заходів хочуть розширити та внести туди візові обмеження, заморожування рахунків і ембарго на зброю. У Європі чекають від Росії не розмов, а дій. Співпрацю Європарламенту з Держдумою та Радою федерації РФ вирішили призупинити до виведення військ із території України. Крім того, у резолюції наголошується, що Україна має право подати заявку на членство в ЄС. Процес візової лібералізації передбачається прискорити. Євродепутати підтримали підписання політичної частини Угоди про асоціацію та введення в дію частини положень торгово-економічного характеру.
Також Рада ЄС схвалила рішення про застосування санкцій до осіб із РФ, відповідальних за події в Україні. «З огляд на події минулого тижня й відсутність будь-яких результатів, Рада постановила вжити додаткових заходів, включаючи обмеження на в’їзд і заморожування активів стосовно осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, у тому числі дії, що суперечать українській Конституції, щодо майбутнього статусу будь-якої частини території, а також стосовно осіб, котрі з ними асоціюються», — ідеться в рішенні Ради ЄС. Крім того, Рада нагадала про заяву глав держав і урядів країн Євросоюзу від 6 березня. Зокрема, тоді мова йшла про те, що перемовини між Україною та Росією мають розпочатися протягом кількох днів, у тому числі, за допомогою багатосторонніх механізмів, а їх результати повинні бути отримані протягом обмеженого часу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply