Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Путіна сахаються, як скаженого собаки

Автор:

|

Жовтень 22, 2022

|

Рубрика:

Путіна сахаються, як скаженого собаки
Відео «Путін – розпалювач війни» яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі “Брехня путінського режиму” на вимогу лідера російського руху “Суть часу” Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

Друзі та симпатики Путіна зараз масово програють у різних країнах.

Бразилія
У Бразилії відбувся перший тур президентських виборів, які називають найбільш поляризованими в історії країни. Головним опонентом Жаїра Болсонару, теперішнього лідера держави, відомого правими популістськими та проросійськими поглядами, став Луїс Інасіу Лула да Сілва, експрезидент Бразилії у 2003-2010 рр. і співзасновник лівої Робітничої партії Бразилії.
Чинний президент Бразилії не довіряє результатам соцопитування та переконаний у своїй перемозі в другому турі. «Якщо ми проведемо чисті вибори, то переможемо, набравши щонайменше 60 % голосів», — заявив він і додав, що не прийме поразку, а це може спричинити інституційну кризу або ж хвилю насильства після виборів.
Під час минулих виборів Лула да Сілва перебував у в’язниці, відбувавши покарання за звинуваченням у корупції та відмиванні грошей. У листопаді 2019-го він вийшов на волю за рішенням суду, доки розглядали його апеляції. У березні 2021 року суддя верховного суду Бразилії оголосив чотири справи щодо колишнього президента нечинними, що знову відкрило йому двері до великої політики. Свою провину Лула не визнав і назвав звинувачення у корупції політично мотивованими. Другий тур виборів відбудеться 30 жовтня.

Болгарія
На дочасних парламентських виборах у Болгарії перемогла партія Бойка Борисова, експрем’єр-міністра країни. «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЄРБ) здобули 25,5 % голосів виборців. Друге місце з результатом у 20 % посіла ліберальна та реформаторська партія «Ми продовжуємо зміни» Кирила Петкова, ще одного керівника болгарського уряду, якому в червні ц. р. парламент висловив вотум недовіри за ініціативи ГЄРБ.
За ними йдуть «Рух за права і свободи» з 15 % голосів, Соціалістична партія з 11 %, праворадикальна проросійська сила «Відродження» з 10 % і партія «Демократична Болгарія» зі 7 %. ГЄРБ має однозначну євроатлантичну орієнтацію, а прихильники кремлівського режиму опинилися на заґумінках політики.

Латвія
За результатами парламентських виборів у Латвії найбільша проросійська партія «Згода» не подолала п’ятивідсотковий бар’єр. У парламент натомість пройшли інші сім політичних сил. Найпопулярніша серед російськомовних латвійців партія «Згода» на двох попередніх виборах отримувала найбільшу кількість голосів, але не входила до уряду, бо його вдавалося сформувати коаліції меншості. Після початку війни в Україні в «Згоді» засудили дії Росії. На думку експертів, саме це могло зіграти проти популярності партії, за яку голосували виборці, які симпатизують Росії. Нагадаємо, що етнічні росіяни складають приблизно чверть населення Латвії.
Найбільше голосів на парламентських виборах у Латвії набрала правоцентристська партія «Нова єдність» прем’єр-міністра Кріш’яніса Каріньша. Це дало йому можливість очолити новий коаліційний уряд. Каріньш є першим латвійським прем’єром, який обіймав цю посаду протягом повного чотирирічного терміну. Політик завжди висловлював жорстку політику до Москви.
Відтак п’ять керівників «Злагоди» подали у відставку з керівних посад у цій політичній силі. Першим про складання повноважень оголосив Яніс Урбанович, голова правління партії. Вслід за ним таке ж рішення ухвалили співголова партії та член правління Андріс Морозов, депутатка Ризької думи та заступниця голови партії Анна Владова, а також мер Даугавпілса та заступник голови партії Андрій Елксніньш.
А от Регіна Лочмеле, депутатка від «Злагоди», заявила, що не має наміру подавати у відставку з посади заступника голови та члена правління. Водночас вона не виключила самоліквідацію партії у разі поразки на наступних виборах.
Відтепер проросійською політсилою в Сеймі Латвії буде більш маргінальна Партія стабільності, створена півтора року тому, головно з уламків «Злагоди». При цьому проти Глорії Гревцової, однієї з кандидаток. яка пройшла до парламенту, порушили карну справу за подання свідомо неправдивих даних про свою освіту та місце роботи.

Таджикистан
Хоча в Таджикистані й не відбувалося останнім часом жодних виборів, Емомалі Рахмон, президент країни, висунув претензії Російській Федерації (РФ), що прозвучали на саміті «Центральна Азія — Росія». «Таджикистан — це багата на ресурси країна зі своєю історією, яка заслуговує поваги від Росії як головного стратегічного партнера. РФ не повинна ставитися до країн Центральної Азії, як за часів колишнього Радянського Союзу, — заявив він. — Зараз чомусь на якийсь нещасний форум у Таджикистані ми благаємо, щоб хоча б на рівні міністрів були присутні. Ні. На рівні заступників міністрів. Оце Таджикистан заслужив, стратегічний партнер! У нас 2,5 млн школярів навчається російської мови. Але з нас зробили, що ми малі народності. Так, нас не 100-200 млн, але у нас є історія, яку ми любимо. Ми хочемо, щоб нас поважали», — наголосив глава держави, яка входить до Організації держав колективного договору, російського аналога НАТО.
Як повідомляв «Міст», господар у Кремлі зміниться в будь-якому випадку.

Євген Клен

About Author

Meest-Online