Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Пандемія коронавірусу вплинула на мандри світом

Автор:

|

Червень 08, 2020

|

Рубрика:

Пандемія коронавірусу вплинула на мандри світом

Багатьом зараз хотілося б опинитися десь на пляжі, щоб забути про карантин, не чути новини про коронавірус та глобальну рецесію, що насувається. Однак чи вдасться поїхати до моря цього літа і навіть восени, все ще невідомо. Через пандемію Covid-19 цей рік став катастрофою практично для всіх зайнятих у туристичній індустрії компаній, і тепер вони готуються до життя в нових реаліях. Нових правил доведеться дотримуватися і самим туристам.

Жорсткі правила в літаках
Правила життя в «постапокаліптичному» світі отримали нові стандарти. Це обов’язкове носіння масок, відсутність великого скупчення людей, дотримання соціальної дистанції й особистої гігієни, чого необхідно дотримуватися аж до винаходу вакцини від коронавірусу.
Крім цього, пандемія спричинила найбільшу кризу в історії пасажирської авіації. Нових правил особливо суворо змушені дотримуватися в умовах замкнутого простору в багатогодинній подорожі високо над землею. Ті, хто зустрічають і проводжають, тепер не зможуть заходити в термінали, пасажирам і персоналу доводиться носити маски, а авіакомпанії мають стимулювати хворих мандрівників не приїжджати на летовище.
Європейська комісія (ЄК) підготувала критерії, виконання яких дозволяє запустити безпечний туризм. Але цього літа їм зможуть відповідати не всі європейські курорти. Критерії містять епідеміологічні дані; наявність достатнього потенціалу системи охорони здоров’я для місцевих жителів і туристів; надійне спостереження, моніторинг, тестування і відстеження контактів.
Ці заходи на замовлення ЄК розробили Європейська аґенція з безпеки авіації та Європейський центр із запобігання і контролю захворювань. За підрахунками експертів, процес реєстрації відтепер може зайняти до чотирьох годин за рахунок соціального дистанціювання, дезінфекції пасажирів і багажу, розширеного простору для різних маніпуляцій і збільшеного часу очікування.
Експерти вважають, що після дозволу подорожувати відразу ж зросте попит на екскурсії в прилеглі реґіони тривалістю один-два дні. Великою популярністю користуватиметься природний туризм: після тривалого сидіння вдома людям захочеться вибратися на свіже повітря без маски. А на думку Всесвітньої ради подорожей та туризму, «новою нормальністю» у великих аеропортах стане майже повний перехід на реєстрацію он-лайн і безконтактні платежі.

Європа
І хоча частина європейських країн уже готова приймати іноземців, однак «нормальний туристичний сезон неможливий». Про це заявила Анґела Меркель, канцлерка Федеративної Республіки Німеччини (ФРН), після своєї нещодавньої розмови з Еммануелем Макроном, президентом Франції.
Чорногорія, яка проголосила себе першою в Європі державою, вільною від коронавірусу, на початку червня вже відкрила свої кордони для громадян із десятка країн зі сприятливою епідеміологічною ситуацією. До аналогічних кроків вдаються Хорватія, Словенія й Албанія. Іноземних туристів там уже чекають із нетерпінням.
ФРН планує зняти обмеження на подорожі для громадян у середині червня, Іспанія — з 1 липня. Водночас такі країни, як Туреччина чи Греція, розраховують відкрити кордони для іноземних туристів уже незабаром. Турецька влада навіть запустила програму сертифікації «Здоровий туризм». Авіакомпанії, летовища, готелі, ресторани, бари, кафе й інші підприємства, які обслуговують туристів, будуть отримувати сертифікати, що підтверджують рівень гігієни, чистоти та безпеки для здоров’я туристів.
Сертифікати будуть видавати міжнародні організації, а інформація про наявність таких сертифікатів у конкретних підприємств сфери туризму відправлятимуть туристичні оператори, через яких її дізнаються і туристи, коли вирішать вибирати собі місце для відпочинку.
Іспанія, для якої індустрія туризму є основною статтею доходу (в ній зайнятий кожен п’ятий дорослий іспанець), прийняли програму оновлення галузі. Ставку відтепер робитимуть не на збільшення числа гостей, не на масовість, а на «більш якісний і комфортний туризм, на персоніфіковане обслуговування за збереження доступних цін». Особливу увагу вирішили зосередити на сімейному відпочинку: спеціальні програми для дітей і підлітків, відповідні меню та системи розваг.

Кариби
Особливою популярністю серед американських туристів користуються Карибські острови, які раніше приймали понад 12 млн туристів за рік. Основним видом рекреаційних ресурсів там є природні умови: тропічний клімат, тепле море, коралові рифи, чудові пляжі. Рослинний світ вражає туристів своєю розмаїтістю. Екзотичні тропічні рослини тут ростуть поряд із рослинами помірних широт. Загалом на островах налічують понад 8 тис. видів рослин, що втричі більше, ніж у Європі. Туристи з помірних широт ніби потрапляють до біблійного раю з королівськими та кокосовими пальмами, апельсиновими і грейпфрутовими деревами, ананасами, кедрами, корабельними соснами, цезальпиніями з пишним листям і яскраво-червоними квітками.
Тваринний світ островів також доволі різноманітний. Немає ні великих тварин, ні отруйних змій. Туристам особливо подобається спостерігати за різнобарвними папугами, зеленими ігуанами й американськими крокодилами в заповідниках і розплідниках. Морська фауна в районі представлена дельфінами, ламантинами, яких перші європейські мореплавці вважали русалками, горбатими китами. Немає таких аґресивних акул, як біля берегів Австралії, але є багато черепах, великих тропічних риб для захопливої рибалки, креветок, омарів, лангустів, крабів. Тепер усе це доступне з обмеженнями, подібними до тих, які застосовують в Європі.

Хитрощі для залучення
Уряди багатьох країн вдаються до розмаїтих хитрощів, щоб реанімувати туристичну галузь країни. Так, Кіпр узяв на себе зобов’язання оплачувати лікування туристів, котрі занедужають на коронавірус під час відпочинку в цій країні. Тамтешня влада відшкодує витрати на їжу, напої та ліки для хворих на Covid-19 туристів і членів їхніх сімей. Однак на послуги транспорту та повернення додому зобов’язання кіпрського уряду не поширюються. Іноземців лікуватимуть у спеціальній лікарні, яка зможе приймати відразу сотню пацієнтів і буде обладнана 200 апаратами для штучної вентиляції легень. Родичі хворих туристів та інші контактні особи зможуть жити в «карантинному готелі» на 500 номерів.
А індонезійське видання The Jakarta Post написало, що влада Японії для залучення туристів після зняття обмежень через спалах коронавірусної інфекції планує платити до 185 USD за кожен день перебування в Країні Вранішнього Сонця. На таку ініціативу начебто вже виділили 12,5 млрд USD. Ця сума має покрити приблизно половину витрат туристів під час їхнього перебування в Японії. Ваучери люди зможуть використовувати в магазинах, кафе та ресторанах. Сама програма мала б запрацювати наприкінці липня. Щоб отримати субсидії, доведеться забронювати готель безпосередньо або за допомогою японських туристичних аґенцій.
Однак офіційно японський уряд цю інформацію спростував. «Кампанію Go To Travel уряд Японії розглядає лише, як ініціативу, щоб стимулювати насамперед внутрішній туризм в Японії після пандемії Covid-19 і яка покриє лише частину витрат на поїздки всередині країни», — йдеться в заяві японської аґенції з туризму.

У Чорнобиль уже можна
Дев’ятеро з десятьох експертів передбачають, що обіг рейсів в Україні сповільниться через ретельне прибирання салонів і дотримання санітарних заходів в аеропортах. Серед розглянутих заходів: ніякої ручної поклажі, салонів і автоматичних оновлень; обов’язкові маски та хірургічні рукавички; самостійні реєстрація та здавання багажу; так звані паспорти імунітету, аналізи крові на місці та тунель для дезінфекції.
Тим часом для відвідин туристів в умовах адаптивного карантину вже офіційно відкрили Чорнобильську зону відчуження. Тепер на території зони дозволили здійснювати масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні й інші) заходи, приміром, відвідини з метою ознайомлення та з урахуванням заборон, визначених Кабінетом Міністрів України.
Зокрема, обов’язковими умовами відвідин зони відчуження є проходження температурного скринінгу під час входження в автобус до зони відчуження та на контрольному пункті в’їзду/виїзду «Дитятки», наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок та антисептичних засобів для обробляння рук, а також дотримання соціальної дистанції.
До того ж, до відвідин зони відчуження не допускають осіб, котрі мають температуру тіла понад 37,2 градусів за Цельсієм, а також тих, хто мають симптоми респіраторних захворювань. Якщо під час проведення температурного скрінінгу зафіксують підвищену температуру або виявлять особу з ознаками респіраторних захворювань, то до зони відчуження не допустять усю групу.
Як пояснив Кирило Гарник, помічник директора державного підприємства «ЦОТІЗ», на період адаптивного карантину діють обмеження на відвідини певних об’єктів — лише один маршрут, розрахований на один день: село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт «Чорнобиль-2», село Копачі й оглядовий майданчик Чорнобильської атомної електростанції.
Крім цього, встановили обмеження щодо кількості людей у групі — не більше десяти осіб. «Для уникнення скупчення відвідувачів пересування маршрутом здійснюватимуть за фіксованим графіком руху від моменту прибуття і до завершення візиту», — додав посадовець.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply