Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Організації-імпотенти: багато світових авторитетів виявилися дутими

Автор:

|

Жовтень 22, 2022

|

Рубрика:

Організації-імпотенти: багато світових авторитетів виявилися дутими
Мітинґ проти бездіяльності ОБСЄ

Російська аґресія в Україні виказала не лише фальшивість «другої армії світу» й усієї російської держави, а й багатьох авторитетних, як вважалося, міжнародних організацій. Виявилося, що вони існують лише для того, щоб виплачувати шалені зарплати своїм керівникам.

ОБСЄ
Організація з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), яка до 1995 року називалася Нарадою з безпеки та співпраці в Європі, була створена 1 серпня 1975-го за участю 33-х європейських держав. Її метою стало будівництво єдиної, мирної, демократичної й успішної Європи. ОБСЄ мала займатися питаннями безпеки та здійснювати «політичний діалог із питань спільних цінностей і практичну діяльність, націлену на те, щоб зробити наш світ кращим».
Після початку російсько-української війни на сході України 2014 року ОБСЄ спорядила туди свою моніторингову місію. Однак її членів не раз звинувачували у співпраці з бойовиками терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка». «Я бачив роботу ОБСЄ, і чесно кажучи, від них, як від мінеральної води — ні користі, ні шкоди. Серед них є дуже багато прихильників Російської Федерації (РФ). Це такий змішаний орган, який імітує, що він дуже потрібний. Їм платять гарні гроші, їх страхують на випадок смерті або нещасного випадку. Та я, крім як у ресторанах і барах за чаркою горілки чи віскі, на передовій майже їх не бачив», — оцінив діяльність організації Геннадій Москаль, голова Луганської військово-цивільної адміністрації у 2014-2015 рр.
Після вибуху гарячої фази війни у лютому ц. р. Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини нарешті аж у вересні організувало у Варшаві (Польща) зустріч керівників національних правозахисних інституцій. Активісти провели акцію під готелем Sofitel, де відбувалася зустріч, закликаючи до рішучіших дій для захисту прав людини в Україні, а також до того, щоб ОБСЄ позбавило Російську Федерацію (РФ) статусу члена організації як країну-терористку.
«Це абсурд, що Росія досі є членом організації, створеної для запобігання порушенню законів. Це залишає багато запитань до ОБСЄ. Ми хочемо підкреслити, що продовжувати перемовини з Кремлем неможливо, адже терорист не захищає права людини, а використовує їх, аби тероризувати світ», — наголосила Вікторія Погребняк, активістка ініціативи «Євромайдан-Варшава». До протесту долучився і виголосив промову Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, який наголосив на важливості таких протестів, висловив свою абсолютну підтримку і подякував учасникам протесту за присутність.
А результатом цієї зустрічі став… пшик.

МКЧХ
Міжнародний комітет Червоного хреста (МКЧХ) — приватна гуманітарна установа, заснована 1863 року в Женеві (Швейцарія). Міжнародна спільнота надала цьому комітету унікальні повноваження, які ґрунтуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів. Комітет тричі ставав лавреатом Нобелівської премії миру — 1917-го (за діяльність із поліпшення становища військовополонених), 1944-го (за діяльність у роки Другої світової війни) і 1963 року (в соті роковини свого існування).
Однак теперішнім керівникам МКЧХ до своїх попередників — як до неба рачки. Коли навесні ц. р. Київ звернувся до них за допомогою у вивезенні трупів, які валялися на українських землях, то у відповідь почув… тишу.
Після теракту росіян в Оленівці Донецької області, де вбили українських бранців, у т. ч. захисників «Азовсталі», представники МКЧХ начебто виявили бажання поїхати туди, але потім передумали. «МКЧХ не може гарантувати безпеку військовополонених. У нас немає армії, ми не маємо зброї, — виправдовувався Роберт Мардіні, генеральний директор МКЧХ. — Звісно, ми спустошені, коли знаємо, що військовополонені гинуть у слідчому ізоляторі, чи то через відсутність медичної допомоги, чи то через обстріл, або атаку. Це неприйнятно. Але ми не можемо гарантувати безпеку, бо нас там немає».
Наталія Зарицька, голова Ради дружин і матерів захисників України «Жінки зі сталі», обурилася. «Нам більше несила чути, що РФ блокує доступ до наших полонених. Той факт, що МКЧХ час від часу робить заяву, що не може дістатися табору в Оленівці, нас просто вбиває», — наголосила вона.
Свою чергою, адвокати наполягають, що РФ є учасником Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, а МКЧХ має право ставити запитання уряду РФ щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права. У тому випадку, якщо Росія не дотримується умов цієї конвенції, МКЧХ має можливість карати країну-аґресора.
Але віз і нині там. Дмитро Лубінець поділився, що жоден із українських захисників у російському полоні так і не побачив представників МКЧХ, які брали на себе зобов’язання перевіряти стан бранців.

Amnesty International
Amnesty International (AI) — неурядова організація, яка була заснована 1961 року у Великій Британії, щоб досліджувати та запобігати грубим порушенням прав людини, а також допомагати тим, чиї права було порушено. Тривалий час так і було, а потім… щось зламалося.
У серпні ц. р. AI заявила, що українські військові, які стримують російське вторгнення, нібито наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи озброєння в школах і лікарнях. У Міністерстві закордонних справ України обурилися цією заявою. «Така поведінка AI — це не пошук і донесення світу правди. Це створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країною, яка тисячами знищує цивільне населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ і цілий континент від цієї навали. Припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де всі в чомусь винні. Займіться донесенням правди про те, чим є сьогодні Росія», — закликав Дмитро Кулеба, голова відомства. Після цього подала у відставку Оксана Покальчук, директорка українського офісу AI. Звільнилася з посади й Катерина Мітєва, речниця «AI Україна».
Своєю чергою, польське представництво AI опублікувало заяву, що засудила злочини російської армії в Україні. У ній повідомили, що AI постійно засуджує вторгнення РФ до незалежної України і не раз закликало до притягнення російських сил до відповідальності за скоєні військові злочини та брутальні порушення міжнародного гуманітарного права.
Відреагувала на звіт АІ і Мелінда Сіммонс, послиня Великої Британії в Україні. «Єдине, що загрожує українським цивільним жителям, це російські ракети, зброя та мародерство російських військ. Якби Росія припинила вторгнення в Україну, небезпеки не було б», — заявила вона.
У результаті правозахисна організація вибачилася за «страждання та гнів», які спричинив її звіт зі звинуваченням українських військових у створенні небезпеки для цивільних, однак продовжила наполягати на своєму висновку.

МАГАТЕ
Міжнародна аґенція з атомної енергії (МАГАТЕ) була створена 29 липня 1957 року. Вона буцімто прагне сприяти мирному використанню ядерної енергії та перешкоджати її використанню в будь-яких військових цілях, зокрема, ядерну зброю. Але коли запахло смаженим, там одразу ж сховалися у кущі.
У березні ц. р. російські терористи захопили Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) і постійно погрожували її підірвати, щоб спричинити ядерну катастрофу. Після довгих вагань аж у вересні делегація МАГАТЕ прибула на станцію, оглянула її, залишила там своїх представників і видала безхребетний звіт.
Після цього росіяни обстріляли ЗАЕС, пошкодили обладнання зв’язку одного з енергоблоків. У результаті станцію знеструмили, потім електропостачання все ж вдалося відновити, але Путін вирішив її… вкрасти. Це продемонструвало повну неспроможність МАГАТЕ виконувати свої функції.

ООН
Організація Об’єднаних Націй (ООН) була заснована 24 жовтня 1945 року на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, а також розвиток співпраці між державами світу. А Рада Безпеки (РБ) відповідає за підтримання миру й безпеки у стосунках між країнами-членами ООН. Після розпаду СРСР його місце в РБ незаконно захопила РФ і тепер зловживає своїм правом вето, блокуючи всі мирні ініціативи, зокрема, й щодо російсько-української війни.
9 серпня 2008 р. РБ не змогла ухвалити резолюцію щодо Південної Осетії. Представник РФ скористався своїм правом вето та відмовився підтримати вимогу про укладання перемир’я з Грузією.
15 березня 2014 р. РБ не змогла прийняти резолюцію щодо тимчасово окупованого Криму. Росія знову скористалася правом вето.
10 квітня 2018 р. РБ провалила розгляд резолюції щодо розслідування можливої хімічної атаки в Сирії. Певна річ, через вето РФ.
25 лютого ц. р. російська делегація проголосувала проти проєкту резолюції щодо України, який закликав Москву негайно припинити застосування сили та негайно і беззастережно вивести свої війська з української території.
1 жовтня представник РФ у РБ наклав вето на запропонований США й Албанією проєкт резолюції, в якій засуджували проведення так званих референдумів у Донецькій, Луганській, Херсонській і Запорізькій областях України, а також рішення Росії анексувати ці території.
Щораз частіше лунають заклики змінити Статут ООН, що не дозволити застосовувати вето країні-аґресорці, або навіть призупинити її членство в ООН. Але теперішнє керівництво організації на таке не здатне. Спромоглися хіба припинити членство РФ у Раді з прав людини. Хоча з Ліґи Націй, попередниці ООН, 1939 року змогли вигнати з організації СРСР, спадкоємицею якого називає себе РФ, через дії, спрямовані проти Фінляндської держави.
Як повідомляв «Міст», місія ООН для інспекції Оленівки може перетворитися на цирк.

Євген Клен

About Author

Meest-Online