Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Очікуйте зростання сонячної активності!

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Очікуйте зростання сонячної активності!

Черговий період зростання активності Сонця припаде на весну ц. р. і до грудня сягне максимуму, розповів Сергій Смирнов, віце-президент Астрономо-геодезичного об’єднання Російської Федерації (РФ) і старший науковий працівник Пулковської обсерваторії Російської академії наук (РАН). «Зростання сонячної активності, поява на поверхні світила плям, виникнення потужних магнітних бур позначаться на самопочутті та настрої багатьох людей», — каже пан Смирнов.

За його словами, попередній період сонячної активності припадав на 2000 і 2002 рр. Якщо й цього разу графік збурень на Сонці буде «двогорбим», то жителі Землі особливо сильно відчують їх не тільки 2012-го, а й 2014 року. Період «спокійного» Сонця тривав з 2007-го до 2009 рр., і лише 2010-го на зірці знову почали з’являтися невеликі плями, зазначив астроном.

«Перш за все будь-який неспокій Сонця зачіпає метеочутливих людей і осіб із нестабільною психікою. У такі дні необхідно бути обережнішим, берегти своє здоров’я», — порадив науковець. Рентґенівське випромінювання, різноманітні хвилі, за словами Сергія Смирнова, добираються від Сонця до поверхні Землі за 8 хвилин 20 секунд, заряджені частинки рухаються набагато повільніше — їм потрібно від двох до чотирьох діб.

«Ось їх і відчувають ті, у кого в такі дні болить голова, серце, погіршується загальний стан. Ба більше, є такі люди, які починають відчувати сонячні збурення ще до того, як наші прилади в обсерваторії фіксують їхні сліди на Землі. Ми пов’язані зі Сонцем набагато тісніше, ніж це здається на перший погляд», — наголосив астроном.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply