Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Нова кліматична угода — шанс урятувати планету

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Нова кліматична угода — шанс урятувати планету
Прийняття нової кліматичної угоди

Прийняття нової кліматичної угоди

Учасники Всесвітнього саміту зі зміни клімату в Парижі 12 грудня підписали підсумкову угоду, яку експерти назвали історичною. Цей документ спрямований на скорочення викидів парникових газів. Представники 196 країн, які підписали документ, зобов’язуються скоротити викиди вуглекислоти в атмосферу. В угоді, зокрема,
ідеться, що до 2020 року країни, що розвиваються, отримають 100 млрд USD на рік для вирішення проблем клімату. Ці гроші їм нададуть інші держави, що підписали договір.
Крім цього, учасники угоди зобов’язалися не дати атмосфері потеплішати більше ніж на два градуси Цельсія до 2100 року та зосередити зусилля на тому, щоби потепління не перевищило півтора градуса.
У підсумковій резолюції міжнародної конференції зі зміни клімату констатується, що ера джерел енерґії, що видобуваються — вугілля, газу та нафти, — завершується. І це — вкрай погані новини для країн, чиї економіки та корупційні режими побудовані на продажу вуглеводнів. У першу чергу таке рішення стосується режиму Путіна.
Барак Обама назвав прийняття в Парижі довготермінової кліматичної угоди кращою відповіддю загрозам, які несуть людству наслідки глобальних змін клімату. Про це він заявив у зверненні до нації 12 грудня. «Ця угода є найкращим шансом для нас, щоб зберегти планету, яку ми маємо», — охарактеризував американський президент підписання документа.
При цьому він відзначив єдність світової спільноти, яка дозволила ухвалити «сильну угоду». Господар Білого дому також заявив, що хоча документ не є досконалим, він створює основу, яку потребує світ, щоб знайти та застосувати ефективні методи подолання проблеми глобального потепління.
Раніше американський лідер зазначив у Twitter, що підписання документа відбулося завдяки провідній ролі США. «Це — грандіозно: майже всі країни у світі щойно підписали Паризьку угоду щодо кліматичних змін — завдяки американському лідерству», — написав п. Обама, щойно стало відомо про появу документа.
Канада ж докладе усіх можливих зусиль для досягнення амбітних цілей, узгоджених паризькою кліматичною конференцією. Про це йдеться у зверненні Джастіна Трюдо, прем’єр-міністра Канади. «Ми рухатимемося до нешкідливої для клімату економіки й інвестуватимемо у розвиток громадського транспорту, зеленої інфраструктури та чистих технологій. Ми також надамо вагому підтримку країнам, що розвиваються, у зменшенні викиду шкідливих речовин і подоланні наслідків змін клімату», — сказав він.
Глава уряду пообіцяв найближчим часом зустрітися із очільниками всіх провінцій і територій для вироблення спільного плану щодо «виконання взятих на себе зобов’язань і переходу до економіки з низьким викидом вуглекислого газу». «Разом із провінціями та територіями ми працюватимемо над зменшення викидів парникових газів із широким колом зацікавлених осіб», — наголосив прем’єр-міністр.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply