Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Найзлісніші кіберзлочинці — КНР і РФ

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Найзлісніші  кіберзлочинці — КНР і РФ

Американські спецслужби застерег­ли: промислове шпигунство в Інтернеті — зростаюча загроза для економіки та національної безпеки США, повідомляє The Washington Post. У доповіді Конґресу, названій «Іноземні шпигуни крадуть американські таємниці в кіберпросторі», спецслужби публічно звинуватили Китайську Народну Ресрубліку (КНР) і Російську Федерацію (РФ) у тому, що вони є відповідальними за кібершпіонаж, зазначає журналістка Елен Накашіма. Документ підготувала Канцелярія директора національної контррозвідки — відомство, яке бореться зі шпигунством, спрямованим проти США.

Сотні мільярдів доларів на рік — такими, за оцінками канцелярії, є збитки від крадіжок державних таємниць, технологій і інтелектуальної власності з комп’ютерів американських державних органів, корпорацій і наукових інститутів. «У період спаду в американській економіці ці поширені крадіжки інформації змусили чиновників назвати країни, які займаються кібершпіонажем, щоб отримати економічні переваги», — пише газета. «Китайські елементи — найактивніші й найнаполегливіші у світі економічні шпигуни», — сказано в доповіді, що ґрунтується на дослідженнях 14 спецслужб США. Також у ній ідеться про те, що «розвідслужби РФ здійснили низку спроб заволодіти економічною інформацією й технологіями об’єктів шпигунства в США».

Роберт Браєнт, директор Національної контррозвідки, зауважив: «Таємниці виробництва, на розробку яких наші найкращі вчені витратили тисячі годин роботи, викрадаються за якусь частку секунди та передаються нашим конкурентам».

Офіційний представник Посольства КНР у США відкинув усі звинувачення, заявивши, що КНР виступає проти «будь-яких форм проти­правної діяльності в кі­бер­просторі». А представник дипмісії РФ утримався від коментарів.

За словами експертів, роботу гакерів полегшує та обставина, що компанії недостатньо зміцнили кіберзахист і нечасто діляться з державою інформацією про напади, а уряд США, зі свого боку, не має права поширювати дані про погрози, на які накладено гриф «таємно». До того ж оборонятися в кіберпросторі — важче, ніж нападати, перевага тут — на боці гакерів.

«Пан Браєнт сказав, що незвичайна відвертість уряду — вказівка на конкретні країни — пояснюється серйозністю загрози й бажанням знайти вихід, у тому числі через поглиблення партнерства держави з приватним сектором», — зазначено в статті. У нинішній економічній ситуації у світі передові технології є запорукою економічного зростання США. Але саме цими технологіями намагаються заволодіти країни на кшталт КНР, які прагнуть перетворитися на «світову майстерню».

Згідно з доповіддю, у 2009—2011 рр. іноземні викрадачі технологій (від розвідок до гакерів-самітників) активізували свої зусилля. «Серед злодіїв є й союзники США — ізраїльтяни та французи прагнуть заволодіти американськими комерційними таємницями», — пише газета, посилаючись на колишніх американських чиновників.

«У сфері кібершпіонажу росіяни діють дуже тихо й дуже вміло, — зауважив Джоель Ф. Бреннер, колишній директор Національної контррозвідки. — Але якщо говорити про цілеспрямованість і суто кількісні показники, то китайці не мають собі рівних».

Майк Роджерс, голова Комітету в справах розвідки палати представників, недавно звинуватив КНР у «масованих торговельних війнах» зі США та їхніми союзниками й запропонував спільно натиснути на Пекін дипломатичними каналами.

Гакери є небезпечними не тільки для економіки, підкреслюється в доповіді. Незаконна передача технологій, які можна застосовувати з військовою метою, Іранові або Північній Кореї становить загрозу життю військовослужбовців США та їхніх союзників.

 Washington Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply