Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Зібрання БРІКС

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Зібрання БРІКС
Осільники країн-учасників БРІКС

Осільники країн-учасників БРІКС

Лідери країн-учасниць БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) 15 липня ц. р. прийняли спільну декларацію. У їхній присутності було підписано пакет документів, у тому числі договір про створення пулу умовних валютних резервів і угоду зі створення нового банку розвитку. Саміт відбувався у бразильському місті Форталезі.

За традицією, у декларації було дано оцінку поточної світової політичної й економічної ситуації, визначено загальні підходи країн БРІКС до найактуальніших питань. Крім того, на зібранні було підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між експортно-кредитними агенціями країн БРІКС і угоду про співпрацю в галузі інновацій, що припускає фінансову участь банків розвитку в підтримці співпраці між країнами БРІКС у цій сфері. Ідеться, в основному, про підтримку малого та середнього бізнесу, що працює в інноваційній сфері, зокрема у фармакології та біотехнологіях.
Угоду зі створення нового банку розвитку БРІКС підписали представники країн-учасниць організації. Із російського боку це зробив Антон Силуанов, міністр фінансів Російської Федерації (РФ). Країни-учасниці припускають, що новий інститут БРІКС дозволить істотно зміцнити глобальну фінансову систему. Він стане одним із найбільших багатосторонніх банків розвитку у світі (оголошений капітал — 100 млрд. USD). У Банку БРІКС передбачено рівний розподіл часток капіталу та прав керування. Передбачається, що штаб-квартира банку буде розташовуватися в Шанхаї (Китай).
Володимир Дмитрієв, голова Зовнішнього еконобанку РФ, повідомив, що Росія, Китай, Індія, Бразилія й Південна Африка виділять по десять фахівців, котрі складуть професійний кістяк створюваного Банку розвитку БРІКС. Чиновник зазначив, що вже ухвалено рішення про якнайшвидше залучення національних банків розвитку до роботи міністерств фінансів країн-учасниць БРІКС у становленні Банку розвитку. Поки що не відомо, хто має очолити цю установу.
Пропозиція про створення власного міжнародного інституту розвитку для країн із економікою, що розвивається, уперше пролунала у БРІКС два роки тому, однак каменем спотикання виявилося питання про розподіл часток у капіталі. Новий банк стане символом зростання впливу країн з економікою, що розвивається, на світову фінансову архітектуру, де домінували США та Європа. Ця ідея належить Індії, яка запропонувала таким чином підвищити роль БРІКС у світовій економіці та підтримати країни, що розвиваються.
Капітал буде розподілено між країнами-учасницями в рівних частках, тобто упродовж перших років кожна з країн внесе по 2 млрд. USD. За словами п. Сілуанова, банк є відритим для прийняття нових учасників із числа членів ООН, але частка БРІКС не зменшуватиметься нижче за 55 %.
Усі рішення будуть прийматися спеціальною більшістю, що передбачає підтримку чотирьох із п’яти представників держав БРІКС, або двома третинами голосів. Заробити банк може вже наступного року, якщо всі учасники встигнуть ратифікувати необхідні документи та передбачити у своїх бюджетах необхідні суми. Планується, що банк буде фінансувати інфраструктурні проекти країн-учасниць.
Експерти вважають, що Росія активізувала створення такого фінансового інституту, щоб отримати доступ до кредитних ресурсів Індії та Китаю. Таким чином Путін намагається компенсувати втрати від санкцій Заходу за поведінку РФ стосовно України. А заодно спробувати змінити світовий устрій.

До слова
Саміт Європейського Союзу (ЄС) офіційно підтвердив розширення санкцій проти РФ. Європейській комісії (ЄК) також доручили до кінця липня ц. р. підготувати розширення «чорного списку» для Росії й України. До переліку ввійдуть російські й українські організації та фізичні особи, які «матеріально або фінансово підтримували дії, що підривають територіальну цілісність України». Саміт призупинив підписання нових фінансових угод із Європейським банком реконструкції та розвитку й Європейським інвестиційним банком, а також про призупинення частини європейських програм сприяння РФ. Крім того, він уповноважив ЄК і зовнішньополітичну службу ЄС підготувати пропозиції з блокування іноземних інвестицій в економіку Криму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply