Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Землетруси в Мексиці

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Землетруси в Мексиці

Одразу п’ять повторних підземних поштовхів сталося в Мексиці після землетрусу 20 березня, епіцентр якого розташовувався в південно-західному штаті Герреро. За уточненими даними, магнітуда першого землетрусу становила 7,8 бала за шкалою Ріхтера. Жертв немає, проте внаслідок поштовхів обвалився міст у Мехіко, і його уламки впали на мікроавтобус. У цей момент у салоні не було пасажирів, а водій відбувся психологічною травмою.

Крім того, у самому центрі міста внаслідок стихії відзначено невеликі пошкодження. Зокрема, на вулиці Хуарес одна висотна будівля нахилилася й фактично притулилася до сусіднього будинку. У штатах Герреро, Оахака, Мічоакан, Табаско постраждало кілька споруд. Роботу атомної електростанції Laguna Verde в штаті Веракрус, за повідомленням місцевої влади, не порушено.

Як заявив губернатор штату Герреро, де зареєстровано епіцентр землетрусу, на його території пошкоджено близько 500 будинків, причому частину з них — зруйновано. В Ометепеку, найближчому до епіцентру населеному пункті, пошкоджено близько 60 будівель. У сусідньому штаті Оахака постраждали в основному будівлі шкіл. Під час землетрусу в цьому штаті разом зі шкільної групою на відпочинку перебувала старша донька президента США. Загрози життю 13-річної Малії Обами не було, вона — у безпеці.

У самому Мехіко землетрус спричинив паніку серед жителів, люди повибігали на вулиці. У ділових районах було призупинено роботу установ і офісів, тисячі їхніх працівників протягом більш ніж години юрмилися на вулицях, подалі від стін будинків. Повсюди було вимкнено електрику, не працював мобільний зв’язок, також зупинилася одна з ліній метрополітену.

Феліпе Кальдерон, президент Мексики, повідомив у своєму Twitter, що землетрус не завдав країні серйозних збитків. Марсело Ебрард, мер Мехіко, розповів, що облетів місто на гвинтокрилі й не помітив руйнувань. Також він зазначив, що система водопостачання й інші стратеґічні служби не постраждали. У штатному режимі працював аеропорт імені Беніто Хуареса — одне найбільших летовищ світу, розташоване прямо в межах міста.

Через землетрус були змушені перервати свою роботу депутати парламенту. Після сиґналу тривоги їх організовано евакуювали з парламентської будівлі. Землетрус виявився одним із найпотужніших, зафіксованих у Мексиці з 1985 року, коли внаслідок підземних поштовхів магнітудою 8,1 бала тільки в столиці загинуло, за різними оцінками, від 6 тис. до 30 тис. людей.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply