Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Велика Британія не віддає золото Венесуели

Автор:

|

Липень 14, 2020

|

Рубрика:

Велика Британія не віддає золото Венесуели

У Венесуели є золото. Багато золота в Банку Англії — 31 т. Але країна не може цими запасами скористатися. А все через існування у Венесуелі двох урядів і міжнародних суперечок через це.
Банк Англії — друге за величиною в світі сховище золотих запасів різних країн після Федерального резерву США в Нью-Йорку, в ньому розміщено близько 400 золотих зливків. За всю 320-річну історію Банку Англії не було жодного випадку крадіжки золота або зламу приміщення.
Центральні банки багатьох країн вважають за краще зберігати свої золоті запаси в перевірених сховищах на нейтральній території. Зазвичай процедура видачі золота назад проста, якщо одержувач не викликає жодних сумнівів. Труднощі можуть виникнути в разі політичних змін, подібних до тих, що сталися в Венесуелі.
Як писав «Міст», у травні 2018 року Ніколас Мадуро, президент Венесуели переобрався на другий шестирічний термін у ході вкрай суперечливих виборів, які бойкотували більшість опозиційних партій. Його переобрання не визнала Національна асамблея країни, в якій на той момент більшість парламентарів представляли опозицію. Парламент назвав Мадуро узурпатором і постановив, що посада президента країни залишається вакантною. Згідно з конституцією Венесуели, в разі вакууму влади тимчасове виконання президентських повноважень переходить до голови Національної асамблеї, яким у той момент був Хуан Ґуайдо.
Легітимність правління останнього визнали 50 країн, у т. ч. США та Велику Британію. Натомість Китай і РФ підтримали Мадуро, заявивши, що той залишається конституційним главою держави. Ніколас Мадуро досі займає президентський палац, йому коряться армія, поліція, Верховний суд, виборча комісія, а також ряд інших важливих державних структур.
Уряд Мадуро намагався забрати з Банку Англії золото на суму 1 млрд USD, пояснюючи це необхідністю витратити цю суму на боротьбу з епідемією коронавірусу у Венесуелі. Отримавши відмову, команда Мадуро звернулася до ООН із проханням виступити посередником і в травні ц. р. подала судовий позов із вимогою передати зливки Продовольчій програмі ООН.
Але Високий суд Великої Британії ухвалив відмовити уряду Венесуели в доступі до золотих зливків із венесуельського золотого запасу, який зберігають у Банку Англії. У рішенні суду йдеться, що Об’єднане Королівство визнає легітимним лідером Венесуели Хуана Ґуайдо, а не президента Ніколаса Мадуро.
Адвокати Центробанку Венесуели наміряються оскаржити рішення Високого суду. За словами одного з них, із висновку Конституційного суду випливає, що Велика Британія не визнає Ніколаса Мадуро президентом Венесуели де-юре, але визнає де-факто. Адже в Каракасі працює британська дипломатична місія, в Лондоні Венесуелу представляє посол, призначений президентом Мадуро.
До того ж, заявляють адвокати венесуельського Центробанку, британський суд повністю проігнорував реальний стан справ у Венесуелі, а він такий, що всі адміністративні структури та міністерства підконтрольні уряду Мадуро.
За словами експертів, ситуація, що склалася, потужний удар для Мадуро та його команди. Вони відчувають серйозні фінансові труднощі через міжнародні санкції, які діють щодо Венесуели. Економіка країни зараз переживає глибоку кризу, в умовах якої продаж золота залишається одним із небагатьох способів підтримати основні потреби жителів. 2019 року Венесуела зіткнулася з рекордною інфляцією — 800 тис. відсотків, країну покинули 4,8 млн осіб.
Венесуельська влада каже, що причина всіх проблем — санкції, але західні країни вважають, що в розпаді економіки винен режим Мадуро, який вкрай неефективно управляє країною і пронизаний корупцією. У березні ц. р. влада США заявила, що Мадуро причетний до контрабанди наркотиків, і запропонували 15 млн USD за інформацію, яка допоможе його заарештувати.
Зараз до всіх проблем додався ще й коронавірус, хоча наразі, згідно з офіційними даними, хворих і померлих у Венесуелі небагато: зафіксовано близько 750 випадків Covid-19, десть із них — летальних. Однак місцеві медики попереджають, що якщо інфекція почне поширюватися, і слабка система охорони здоров’я країни навантаження не витримає.
У березні в країні оголосили надзвичайний стан і запровадили карантинні обмеження. Мадуро намагався продати золото через ТР. Приблизно, 2 т золота зі золотих запасів Венесуели виставили на торги в Туреччині в березні ц. р. Країною походження золота називали Уґанду, однак митні документи засвідчили, що воно — зі сховища венесуельського Центробанку. Золото намагалися продати зі значною знижкою порівняно з ринковою ціною, але зробити це не вдалося. Золоті зливки, які намагався продати Мадуро, майже напевно потрапили в країну зі США в 1940-ті рр. у рахунок оплати нафти, яку Венесуела постачала в період Другої світової війни.
Як повідомляв «Міст», у світі про золото Ніколаса Мадуро заговорили ще торік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply