Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Сварка через пам’ятник Колумбу

Автор:

|

Червень 06, 2013

|

Рубрика:

Сварка через пам’ятник Колумбу

В Арґентині між федеральною владою й мерією Буенос-Айреса вибухнула суперечка через пам’ятник Колумбу, який був встановлений поблизу президентського палацу в столиці. Крістіна Кіршнер, глава Аргентини, має намір перенести монумент у місто Мар-дель-Плата, що за 400 км на південь від столиці країни, тоді як Маурісіо Макрі, мер Буенос-Айреса, наполягає на тому, що пам’ятник Колумбові є надбанням його міста.

Конфлікт вибухнув 31 травня, коли центральна влада розпочала підготовку до демонтажу монумента, попередньо не попередивши про це міської влади. Замість монумента Колумбу п. Кіршнер планує встановити статую болівійки Хуани Асурдуй, героїні боротьби за звільнення Латинської Америки. На цю справу Ево Моралес, президент Болівії, уже виділив близько 1 млн USD.
Маурісіо Макрі, голова міської адміністрації столиціАрґентини, який перебуває в опозиції до президента Кіршнер, стверджує, що перенесення пам’ятника неможливе без дозволу міських законодавчих зборів. Після цього в конфлікт вступила судова влада: Клаудіа Родрігес Відаль, федеральний суддя з адміністративних питань, зобов’язала центральну владу тимчасово утриматися від будь-яких дій із перенесення пам’ятника та попросила про додаткову інформацію. 1 червня Оскар Паррілья, представник президентської адміністрації, заявив, що монумент, навколо якого розгорівся скандал, 1907 року був переданий національному уряду, а не міській владі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply