Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Позов проти президента Мексики

Автор:

|

Жовтень 20, 2011

|

Рубрика:

У мексиканському місті С’юдад-Хуарес 13 жовтня, у день візиту туди президента країни Феліпе Кальдерона (на фото), бандити за рекордно короткий час убили 15 людей. Усі вбивства в столиці штату Чиуауа, розташованого на кордоні зі США, були скоєні протягом півтори години. Серед жертв — троє працівників прокуратури штату й шестеро поліцейських. Іще шість загиблих були цивільними особами. Імовірно, вони були пов’язані з наркомафією. Феліпе Кальдерон приїжджав у місто для участі в урочистій церемонії відкриття міжнародного конґресу Juarez Competitiva.

С’юдад-Хуарес, за статистикою, є найкриміногеннішим містом світу. Сотні наркоторговців тут займаються переправленням наркотиків у США, тому постійно відбуваються криваві «розбірки» та вбивства з метою залякування. 2010 року в місті було вбито 3,1 тис. людей при загальній чисельності жителів приблизно

800 тис. осіб. Мексиканська влада наразі не в змозі переламати ситуацію. За останній рік спецслужбам удалося заарештувати кількох великих наркобаронів, але місце схоплених ватажків наркомафії тут же займають їхні наступники або конкуренти. Боротьба між різними угрупованнями, що супроводжується масовими вбивствами й акціями залякування, триває. Тільки під час кривавої війни картелів «Сіналоа» й «Хуарес» упродовж п’яти останніх років загинуло приблизно 9 тис. чоловік.

Жителі Мексики склали колективний позов, який буде подано до Міжнародного карного суду (МКС) проти президента країни й інших високо­поставлених представників влади. Мексиканському керівництву інкримінують військові злочини та злочини проти людяності. Ініціювала подачу позову група адвокатів, правозахисників і журналістів. За їхнім твердженням, починаючи з грудня 2006-го в країні внаслідок відкритого протистояння влади та представників злочинних угруповань було вбито понад 40 тис. людей, ще понад 10 тис. — зникло безвісти. За словами Сандоваля Бальєстероса, одного з авторів позову, підписи під документом поставило вже більш ніж 20 тис. осіб, що робить його рекордним в історії МКС.

Автори позову звинувачують владу країни й представників поліції в приховуванні таких злочинних актів, як тортури, убивства та погроми. «Хвиля звірячого насильства, що заполонила нашу країну, була фактично узаконена й стала нормальним тлом повсякденного життя», — підкореслив пан Бальєстерос.

Мексиканський уряд уже відповів на висунуті йому претензії. Уряд опублікував офіційну заяву, у якій, зокрема, ідеться про те, що «політика державної безпеки не може бути міжнародним злочином». У ній також зазначається, що, коли б не зусилля влади щодо захисту населення, жителі багатьох районів країни були би віддані «на поталу злочинцям». Влада стверджує, що всі вжиті заходи з боротьби зі злочинністю відповідають вимогам закону, а автори позову до МКС виставляють ситуацію в Мексиці в неправдивому світлі. Крім того, як наголошено в її заяві, першочерговою в країні є національна судова влада й рішення МКС лише доповнюють її постанови.

Активісти мають намір подати позов до МКС уже 25 листопада. Крім мексиканської влади, відповідачами за позовом, якщо його буде взято до розгляду, можуть стати лідери мексиканських наркокартелів. З грудня 2006 року в Мексиці ведеться війна з наркокартелями. У постійних сутичках представників наркокартелів один з одним і з поліцією в країні щороку гинуть тисячі людей, зокрема мирні жителі. За офіційною статистикою, кількість жертв серед мирного населення з 2006-го становить

37 тис. осіб, проте автори позову до МКС стверджують, що насправді число загиблих перевищує 50 тис. людей.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply