Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Повстанці з FARC завербували понад 18 тис. дітей

Автор:

|

Серпень 23, 2021

|

Рубрика:

Повстанці з FARC завербували понад 18 тис. дітей
Парад бійців FARC

Колишня ліворадикальна повстанська організація FARC у 1996-2016 рр. завербувала в Колумбії до свої лав 18,6 тис. неповнолітніх та використовувала їх у своїй боротьбі з урядом країни. Про це повідомив колумбійський спеціальний трибунал із питань миру.
Це число трибунал отримав, порівнявши 31 базу даних державних установ, університетів і громадських організацій жертв конфлікту. У рамках розслідування планують допитати також 26 колишніх членів FARC, яких підозрюють у причетності до вербування неповнолітніх. Раніше повстанці стверджували, що діти та підлітки приєднувалися до них добровільно.
2016 року генеральна прокуратура Колумбії повідомляла, що до лав FARC примусово завербували 11,5 тис. неповнолітніх. У Колумбії повнолітньою вважається особа, якій виповнилося 18 років. Мирний процес у Колумбії розпочався 2016-го, коли Хуан Мануель Сантос, тодішній президент країни, підписав мирну угоду з FARC, що поклала край 52-річній громадянській війні. З лав бойовиків демобілізувалися близько 7 тис. бійців, й організація стала політичною партією. Внаслідок конфлікту між урядовими військами, «лівими» повстанцями та «правими» парамілітарними групами з 1958-го в Колумбії загинули понад 260 тис. осіб, 7 млн людей стали внутрішніми переселенцями.
Як повідомляв «Міст», бойовики FARC підірвали міст.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply