Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Перша країна визнала біткойн валютою

Автор:

|

Червень 19, 2021

|

Рубрика:

Перша країна визнала біткойн валютою
Табличка з написом про те, що тут приймають біткойни

Республіка Сальвадор першою у світі визнала біткойн легальним платіжним засобом. Наїб Букеле, президент країни, впевнений, що криптовалюта підтримає національну економіку. Парламент Сальвадору проголосував за легалізацію біткойна як національного платіжного засобу. Закон схвалили 62 депутати з 84. До цього офіційним платіжним засобом у Сальвадорі був лише долар США.
Наїб Букеле пояснив необхідність легалізації тим, що вона дозволить прискорити грошові перекази сальвадорців з-за кордону, які становлять п’яту частину валового внутрішнього продукту країни (ВВП). Він оприлюднив такі розрахунки: максимальна капіталізація біткойна складе 680 млрд USD, і вкладення навіть 1 % цих коштів збільшить ВВП Сальвадору на чверть.
Економіка Сальвадору дуже залежна від грошових переказів додому громадян, котрі живуть за кордоном. Щороку вони сукупно надсилають додому 6 млрд USD. Використання біткойна, як зазначає сальвадорська влада, оптимізує переклади і допоможе 70 % громадян, у яких немає банківських рахунків. «Величезна частка шести мільярдів доларів, що є в обігу в країні, осідає у посередників. Використання біткойна дозволить збільшити доходи приблизно мільйона низькозабезпечених сімей», — запевнив президент.
Висока частка тіньового сектора економіки Сальвадору багато в чому пов’язана з високим рівнем нелегального бізнесу, в т. ч. наркотрафіку. За даними Організації Об’єднаних Націй, Сальвадор і низка інших центральноамериканських держав є важливим перекидним пунктом із транспортування наркотиків із Південної Америки до Північної. Через Сальвадор щорічно проходить 4-5 т кокаїну.
Незалежні дослідники зазначають, що наркотрафік та інші види кримінального бізнесу контролюють провідні банди Центральної Америки MS-13 і Barrio-18. Чисельність їхніх бойовиків у Сальвадорі оцінюють приблизно в 60 тис. осіб.
Новий закон передбачає, що курс біткойна до долара буде вільним, тому обмін відбуватиметься на еквівалентну суму в доларах під час кожної трансакції. Наїб Букеле також вважає, що обіг біткойна сприятиме притоку інвестицій, туризму, інновацій та економічному розвитку. Нарешті, це має посилити проникнення банківських послуг серед населення, тільки п’ята частина з якого зараз користується платіжними картками і має рахунки в банках.
Сальвадор домовився про співпрацю з цифровим гаманцем Strike про розвиток у країні сучасної інфраструктури для використання біткойна. У березні ц. р. Strike запустив у Сальвадорі платіжний застосунок, який став найбільше завантаженим на території країни.
Відповідну інфраструктуру для забезпечення прийняття криптовалюти до оплати мають створити впродовж 90 днів із моменту набуття законом чинності. Також на базі Банку розвитку створять криптогаманець із токенами на 150 млн USD. Це потрібно для можливості швидкого обміну криптовалюти на долари.
Кожен учасник економічних стосунків, компанія чи приватна особа, буде зобов’язаний приймати біткойни як оплату за товари та послуги, якщо того зажадає клієнт. Також у біткойнах можна буде сплачувати податки. Позаяк біткойн визнали платіжним засобом, його звільнили від податку на приріст капіталу — це забезпечив ще один пункт закону.
При цьому законодавці врахували високу волатильність біткойна та зазначили в законі, що валютою для бухгалтерського обліку все ж буде американський долар. Судячи з формулювання, купувати будуть у біткойнах без якої-небудь конвертації в іншу валюту, як це відбувається зараз для обігу юридичних обмежень, але для зручності разом із транзакцією будуть фіксувати її ціну в доларах за ринковим курсом на момент здійснення операції.
Додамо, що біткойн переживає зараз спад. Після досягнення піку вартості майже в 65 тис. USD у середині квітня ц. р. криптовалюта, в основному, стала знецінюватися і подешевшала майже вдвічі. Напередодні прийняття закону вона втратила 12 % вартості, опустившись на мінімумі до 32 279 USD. Після голосування в Сальвадорі вартість біткойна за добу зросла на 5 тис. USD (18 %) і досягала позначки 36,7 тис. USD.
Як повідомляв «Міст», в Україні готують легалізацію криптовалют.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply