Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Мадуро назвав спостерігачів ЄС «ворогами»

Автор:

|

Грудень 18, 2021

|

Рубрика:

Мадуро назвав спостерігачів ЄС «ворогами»
Ніколас Мадуро

Ніколас Мадуро, нелегітимний президент Венесуели, назвав спостерігачів із Європейського Союзу (ЄС) за перебігом реґіональних виборів у країні «ворогами» та «шпигунами». «Ті, хто прийшли як вороги, делегація шпигунів з Євросоюзу, не знайшли жодного доказу для критики нашої виборчої системи», — запевнив він.
Тим часом у місії ЄС заявили, що місцеві та реґіональні вибори, які нещодавно провели у Венесуелі, відбулися в кращих умовах, ніж попередні. Водночас вони висловили занепокоєння свавільними заборонами на участь у виборах деякий кандидатів, затримками з відкриття виборчих дільниць та «розширеним використанням державних ресурсів у передвиборній кампанії». Натомість, за словами Мадуро, «європейські спостерігачі намагалися заплямувати виборчий процес у Венесуелі».
Місія Євросоюзу спостерігала за виборами у Венесуелі вперше за 15 років. До неї увійшли 1 тис. спостерігачів, які моніторили перебіг голосування у 22-х із 23-х реґіонів. Місія зафіксувала певні порушення та підготує остаточний звіт до кінця року. Спостерігачі вказали, що деякі закони вплинули на рівність умов, збалансованість і прозорість виборів.
Опозиційні політики Венесуели взяли участь у виборчих перегонах уперше з 2017 року. Однак 20 із 23 посад губернаторів за результатами виборів отримали представники керівної партії Мадуро, опозиція виграла лише у трьох реґіонах. Також панівна партія здобула перемогу на 210 виборах мерів міст. Водночас рівень підтримки партії Мадуро на цих виборах зменшився до менш, ніж 4 млн голосів виборців порівняно з 5,9 млн 2017 року.
У Венесуелі вже кілька років триває боротьба за владу між Ніколасом Мадуро, який втратив легітимність на президентській посаді, і Хуаном Ґуайдо, лідером опозиції. В січні 2019-го п. Ґуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. Німеччина, США і ще понад 50 країн визнали його в цьому статусі. Попри тиск Вашинґтона та катастрофічну ситуацію в економіці, диктатор залишається при владі, опираючись на підтримку військових, а також Росії та Китаю.
Як повідомляв «Міст», більшість людей у Венесуелі хочуть, щоб Мадуро облишив владу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply