Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Криза в Пуерто-Рико

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Криза в Пуерто-Рико

Пуерто-Рико

Вольфганг Шойбле, міністр фінансів Німеччини, котрий займає жорстку позицію щодо грецького боргу, сказав, що він охоче помінявся б відповідальністю зі своїм американським колеґою. «Я сказав моєму другові Джеку Лью (міністр фінансів США. — Ред.), що ми могли б прийняти Пуерто-Рико до єврозони, якби США готові були залучити Грецію до доларового союзу», — сказав німецький міністр. Джек Лью, звісно, сприйняв це за жарт.
Боргова криза в Пуерто-Рико, яка непомітно назрівала, доки США й увесь світ переймалися проблемами Греції, може обернутися для американських фінансових ринків дуже великими втратами.
Пуерто-Рико — асоційована зі США держава. Наприкінці червня ц. р. Гарсія Падилья (на
фото), губернатор цієї співдружності, повідомив про те, що острів не впорається з погашенням заборгованості на 73 млрд USD. При цьому, на відміну від міст США, штати й інші території, зокрема й Пуерто-Рико, не мають права оголошувати банкрутство, лише — дефолт.
За даними Бюро перепису США, середній дохід пуерториканської сім’ї становить десь
20 тис. USD на рік. Платня держчиновників перевищує цю суму більш ніж на 90 %. При цьому якщо Греція звільнила через кризу 150 тис. держслужбовців, то держбюджет Пуерто-
Рико на фінансовий рік, що розпочався 1 липня, не містить планів скорочувати штат.
У доповіді Енн Крюґер, колишнього головного економіста Світового банку, щодо фінансів острова повідомляється, що лише 40 % населення працевлаштовано або вони активно шукають роботу, тоді як у США ця частка сягає 63 %. Одна з причин такої неповної зайнятості полягає в тому, що державна допомога жителям острова становить 1743 USD на місяць, а мінімальна зарплата — 1159 USD. Багато хто вважає, що працювати за таких обставин — безглуздо.
На відміну від Греції, яка зобов’язана звітувати перед Європейським Союзом, Пуерто-Рико
здебільшого діє на власну руку. Десятки урядових відомств і державних корпорацій країни
рік за роком зводили бюджет із дефіцитом, який покривали за рахунок продажу обліґацій. При цьому Пуерто-Рико має вільний доступ до гігантської американської економіки і — на відміну від Греції — десятиліттями одержує субсидії від США.
Нагадаємо, що в день виборів президента США 2012-го пуерториканцям запропонували відповісти на запитання, чи хочуть вони, щоби Пуерто-Рико зберегло свій теперішній статус
неінкорпорованої організованої території США. У бланку було представлено три варіанти відповіді: входження до складу США, повна незалежність і статус асоційованої зі
США країни. Статусу, одержаного 1967 року, пуерториканці не змінили. 1993-го та 1998 року
жителі вже голосували на подібному референдумі й також підтримали існуючий статус.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply