Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Атака «Мануеля»

Автор:

|

Вересень 26, 2013

|

Рубрика:

Атака «Мануеля»

Унаслідок зсуву ґрунту на південному заході Мексики зникло безвісти, щонайменше, 58 людей, а 123 — загинуло. Про це повідомив Енріке Пенья Ньєто, президента країни. Потік накрив частину населеного пункту в штаті Герреро. Як заявив президент, рятувальники провадять пошуки людей, які можуть перебувати під завалами.

Тропічний шторм «Мануель», що перебував поблизу мексиканського тихоокеанського узбережжя, в ніч на 19 вересня посилився і перетворився на справжній ураган. Як зазначили фахівці, «Мануель» опинився приблизно за 35 км на північний захід від міста Альтата і за 240 км на південний схід від Лос-Мочис. Максимальні пориви вітру коливалися від 120 до 150 км/год.
У низці прибережних районів Мексики було закрито школи й інші соцустанови, оголошено евакуацію жителів. Разом із водою на вулиці туристичного міста Акапулько потрапили крокодили. Паводкові брудно-коричневі води в буквальному сенсі кишать смертоносними рептиліями. В Інтернеті вже з’явилися відео, на яких видно, як жителі та туристи натрапляють на крокодилів, а іноді й б’ються з ними в самому центрі міста. Наразі повідомлень про жертви не надходило.
Загрозу становлять не тільки дикі рептилії, а й міські мародери. У місцеву поліцію надійшло кілька повідомлень про напади. У районах лиха, звідки було вивезено жителів, тривають грабунки приватних будинків і крамниць.
Так як обидві дороги, що з’єднують місто-курорт із Мехіко, завалило брудом і камінням, люди масово вирушили до аеропортів. Близько 5,3 тис. осіб напередодні вилетіли з Акапулько 49 авіарейсами, проте там усе ще залишається близько 55 тис. туристів, за межі небезпечної зони їх вивозять військовими літаками. Влада почала розгрібати завали на дорогах і намагається звести понтонні мости на місці зруйнованих.
Сезон ураганів у східній частині Тихого океану зазвичай триває з 15 травня по 30 листопада. У минулі вихідні в Мексику вперше за більш ніж півстоліття прийшло відразу два циклони — «Мануель» із Тихого океану й «Інгрід» із боку Атлантики. Востаннє країна зазнала такого подвійного удару 1958 року. Жертвами стихії виявилося не менш ніж 80 осіб. Стихія вже завдала шкоди приблизно 1,2 млн осіб. Крім десятків загиблих іще 58 людей вважаються зниклими безвісти.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply