Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Коронавірус і керівники держав

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Коронавірус і керівники держав
Борис Джонсон

Коронавірус небезпечний для всіх, у т. ч. для керівників держав, в яких залежить стратегія боротьби проти недуги. Попри те, що на Covid-19 занедужала Софі Ґреґуар-Трюдо, дружина прем’єра Канади, він зумів вберегтися від хвороби, згодом і вона одужала. Неґативний тест на пошесть виявився і в Анґели Меркель, канцлерки Німеччини, і в Дональда Трампа, президента США.
На жаль, не так пощастило Борису Джонсону, главі уряду Великої Британії. Спершу він перебував на самоізоляції, але ввечері 5 квітня йому стало гірше, 55-річного чоловіка ушпиталили. Він намагався керувати роботою британського уряду звідти, але коли Бориса Джонсона перевели в реанімацію, він попросив замінити його в разі потреби Домініка Рааба, міністра закордонних справ Об’єднаного Королівства.
Дональд Трамп побажав п. Джонсону міцного здоров’я. «Хочу висловити доброзичливі побажання нашої нації Борису Джонсону, коли він веде свою власну, особисту боротьбу з вірусом, — заявив він. — Усі американці моляться за нього. Він мій приятель і великий джентльмен. Усе буде добре».
Якнайшвидшого одужання прем’єру Великої Британії побажав і Володимир Зеленський. «Залишайтесь здоровим, Борисе Джонсон. Ми всі хвилюємося за вас і бажаємо вам якнайшвидшого одужання! Разом ми це подолаємо», — написав він у Twitter.
Своєю чергою, Лео Варадкар, прем’єр сусідньої країни, Ірландії, на період пандемії вирішив повернутися до медичної практики. Адже за освітою він — медик і до походу в політику сім років працював у галузі медицини. 2013 року вийшов із реєстру лікарів, однак у березні його знову туди внесли. Глава ірландського уряду приєднався до місцевої Виконавчої служби охорони здоров’я та буде задіяний у телефонних консультаціях. У цій країні всім, у кого підозрюють коронавірус, лікарі спершу надають допомогу телефоном, аби запобігти поширенню вірусу. Лео Варадкар народився у сім’ї лікаря та медичної сестри. Його партнер Меттью Баррет, а також обидві сестри й їхні чоловіки, також працюють у системі охорони здоров’я.
Звісно, більшість керівників держав намагаються максимально ізолюватися. Але всіх перевершив Маха Ваджіралонгкорн, король Таїланду, відомий на батьківщині як Рама Х. Він відокремився в готелі альпійського курортного міста Гарміш-Партенкірхен. Через пандемію коронавірусу це місто закрите, але тайський правитель встиг забронювати там чотиризірковий гранд-готель Sonnenbichl, отримавши спеціальний дозвіл від місцевої влади.
Німецький таблоїд Bild пише, що в оточенні 67-річного короля є гарем із 20 наложницями і численні слуги. У Таїланді Рама Х не з’являвся з початку березня ц. р. Перед тим, як осісти в альпійському готелі, він із почтом подорожував Німеччиною та Швейцарією. За даними видання, тайці критикують розгульний спосіб життя монарха: хештег «навіщо нам такий король» за добу з’явився в Twitter більше 1,2 млн разів, хоча за законами Таїланду, той, хто ображає або критикує монархію, може потрапити до в’язниці на термін до 15 років.
Ще інший керівник держави, Путін, вирішив скористатися пандемією, як звик — на власну користь. Російська Федерація (РФ) ініціювала проєкт резолюції Організації Об’єднаних Націй (ООН) «Декларацію солідарності перед викликами, створеними Covid-19», яка передбачає запуск процесу скасування міжнародних санкцій. Однак Київ зумів заблокувати ці дії. Про це розповів Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. Він наголосив, що нічого не заважає співпраці держав для боротьби з коронавірусом і подолання його наслідків. «На цьому тлі спроби зловживати гуманітарними цілями, щоб підкласти міну під міжнародні санкції, застосовані у відповідь на грубі порушення міжнародного права, в т. ч. під санкції за російську аґресію проти України, є очевидною маніпуляцією Росії», — написав міністр у Facebook. Він зазначив, що Україна підтримує кожне міжнародне зусилля, спрямоване на боротьбу з коронавірусом, зокрема, іншу резолюцію Генеральної Асамблеї ООН на цю тему, яка не містить маніпуляцій, і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН. «Отже, процедура умовчання перервана. Російську резолюцію не приймуть. Ми і надалі будемо блокувати зусилля РФ зруйнувати режим санкцій», — підсумував п. Кулеба.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply