Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Хто дозволив допити?

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Хто дозволив допити?

Вийшла у світ книга Hard Measures, написана Хосе Родріґесом, працівником ЦРУ, яка пожвавила давню дискусію про межі припустимого в боротьбі з тероризмом, пише The Los Angeles Times. Особливо болісно ця тема сприймається в країнах Східної Європи.

«Жителі Східної Європи педантично ставляться до застосування тортур та інших грубих методів, тому що мають досвід тоталітарних режимів, які в сваволі піддавали своїх опонентів арештам і тортурам», — констатує журналіст Керол Вільямс.

Пан Родріґес детально описує застосування до підозрюваних в тероризмі жорстоких методик допиту, таких як імітація утоплення, утримання в стресовій позі й залякування, і виправдовує цю практику. Розвідник визнає, що «помилки були», але, загалом, уважає допити з упередженістю за необхідність. Він також підтверджує, що розпорядився знищити відеозаписи, на яких відображено катування ватажків «Аль-Каїди», однак підкреслює, що зробив це не для того, аби ліквідувати докази проти американських аґентів, а щоби запобігти потраплянню «потворних зображень» у руки екстремістів і спробам помститися, говориться в статті.

The Los Angeles Times зазначає, що точку зору п. Родріґеса поділяють і деякі американські правознавці, зокрема Джефф Еддікотт, експерт з антитерористичного законодавства з Університету Св. Марії (штат Техас). На його думку, «застосована методика імітації утоплення не суперечить Конвенції проти тортур, яка забороняє заподіяння сильного болю або психологічних страждань».

Сенатори-демократи поспішили спростувати висловлену в книзі Хосе Родріґеса думку, що жорстокі методики допиту стали однією з передумов знищення Осами бін Ладена. За даними автора статті, країни Східної Європи зацікавлені в притягненні до відповідальності тих, хто дозволив американцям організувати на їхній території таємні в’язниці. Так, проти Збігнєва Сементковського, колишнього керівника польської розвідки, висунуто звинувачення в перевищенні посадових повноважень. Водночас, влада Литви припинила перевірку інформації про секретні в’язниці ЦРУ на своїй території й була за це розкритикована Європарламентом, а румунські чиновники, як розповіла голова профільної спецкомісії Елен Флотр, «навіть не стали розглядати заяви про використання тортур».

Los Angeles Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply