Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

G7 оголосила Росії ультиматум

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

G7 оголосила Росії ультиматум
Засідання «Великої сімки»

Засідання «Великої сімки»

Глави держав і урядів семи провідних країн світу G7 на саміті у Брюсселі зажадали від Російської Федерації (РФ) дій, які викликатимуть довіру та будуть спрямовані на подолання української кризи. Відмова Росії виконати вимоги може призвести до запровадження нових економічних санкцій. «Ми готові, якщо цього вимагатиме ситуація, посилити адресні санкції та накласти суттєві додаткові обмеження, щоби Росія заплатила куди вищу ціну за свої дії», — ідеться в підсумковому документі саміту.

Учасники саміту висунули Москві, зокрема, такі вимоги: співпрацювати з новообраним Президентом України Петром Порошенком; зупинити приплив зброї та бойовиків на схід України; повністю відвести війська від російсько-українського кордону; гарантувати поставки газу.
Росія має місяць на деескалацію ситуації в Донбасі. Про це 4 червня заявив Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії. «На саміті ми визначилися щодо трьох питань. Перше: статус-кво є неприйнятним. Дестабілізація східної України має припинитися. Друге: є кілька речей, які повинні відбутися. Президент Путін має визнати законність виборів Президента Порошенко, зупинити постачання зброї через кордон, а також підтримку Росією сепаратистських груп. І третє: якщо цього не трапиться, секторні санкції будуть невідворотними. Наступний місяць буде важливим стосовно оцінки дій містера Путіна щодо цих кроків», — заявив п. Кемерон.
За словами британського прем’єра, він закликатиме Путіна «зробити це під час зустрічі». Девід Кемерон також наголосив на тому, що держави «Великої сімки» були одностайні в підтримці українського народу, «його права вибирати власне майбутнє та в необхідності сильного послання президентові Путіну про те, що дії Росії є цілковито неприйнятні та суперечать цінностям цієї групи демократій». Тож Росії більше немає місця за столом із ними, зазначив він.
А Барак Обама, президент США, заявив, що Володимир Путін має шанс повернутися до лінії дотримання міжнародного права, розпочавши безпосередні перемовини з Петром Порошенком. «Ми з п. Кемероном і іншими лідерами «Великої сімки» погоджуємося на думці, що президент Росії, по-перше, повинен визнати п. Порошенка легітимним главою України, по-друге, припинити підтримку сепаратистів, по-третє, співпрацювати з Україною, щоби залучити людей на її сході до здійснення економічних реформ. Якщо Путін виконає ці вимоги, то є ймовірність того, що світ знову почне довіряти Росії. Якщо ж він цього не зробить, будуть нові умови для офіційної Москви», — сказав п. Обама.
Варто зазначити, що Путін особисто зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії до під час візиту до Франції з нагоди відзначення річниці висадки союзницьких військ у Нормандії. Прикметно, що зустріч відбулася без рукостискання. Путін і Девід Кемерон обговорили шляхи врегулювання ситуації в Україні та пожвавлення російсько-британського діалогу, повідомив Дмитро Пєсков, прес-секретар президента Росії. А от президент Франції потиснув руку Путіну при зустрічі.

Євген Клен

До слова
Королева Великої Британії Єлизавета ІІ підтримала суверенітет і територіальну цілісність України й закликала Росію поважати ці демократичні принципи. Про це вона сказала у своїй щорічній тронній промові під час відкриття чергової сесії британського парламенту. «Об’єднане Королівство робитиме все, щоб на кордонах Європи був мир і безпека, а також для стабілізації відносин України та Росії, заснованої на повазі територіальної цілісності, суверенітету та міжнародного права», — зазначила королева. На церемонії фотографування в Нормандії вона демонстративно відмежувалася від Путіна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply