Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Зеленський дав інтерв’ю The Guardian й отримав дошкульні коментарі до нього

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Зеленський дав інтерв’ю The Guardian й отримав дошкульні коментарі до нього
Сторінки з The Guardian

Президент України дав велике інтерв’ю відомому британському виданню The Guardian. Стаття вийшла в рекламному додатку під назвою «Випадковий президент». А у підписі до світлини вказали: «З такими друзями (натяк, що й ворогів не треба. — Ред.). Президент України Володимир Зеленським став іще одним президентом, втягнутим в імпічмент Трампа. Тепер він хоче перемогти Путіна». Офіс президента України (ОПУ) подав появу цього інтерв’ю як величезну піар-перемогу. Водночас багато хто в Україні звернув увагу на те, що на офіційному сайті ОПУ текст оригінальної публікації в The Guardian чомусь подали в підкоригованому вигляді.

Ультиматум Путіну
Судячи зі слів президента, ведеться йому на посаді непросто, адже постійно виникає безліч проблем і вони «катастрофічні»: «Вони сьогодні кожного дня прориваються, даруйте, як прищ у 18-літнього. Ти не знаєш, де, коли саме, як він з’явиться. І просто бігаєш, як на кораблі: всюди діри, і ти руками й ногами затуляєш їх. Це те, в чому ми зараз живемо. Ми затуляємо діри. Але ми не тонемо!».
Щодо ситуації на Донбасі, то Володимир Зеленський фактично поставив президенту Російської Федерації (РФ) ультиматум. Він зазначив, що здатен домовитися з Путіним про припинення війни, але пригрозив вийти з перемовин через рік, якщо в них не буде прогресу. «Ми точно не будемо займатися цим вічно. Я не віддам п’ять років, які дав мені народ України, на те, щоб займатися «Мінськом»… Тому ми поставили перед собою завдання, і вважаю, що на всі домовленості держава може витратити рік, а потім повинна бути реалізація. Довше не можна. Якщо ні, потрібно змінювати формат, стратегію та повертатися до розмови, коли настане час. Взяти павзу», — заявив глава держави.
При цьому він наголосив на важливості налагодження стосунків із РФ: «Нам важливі відносини з Росією та з іншими сусідами. Тобто зі США у нас дуже хороші відносини, але США далеко. Так завжди: коли живеш у будинку, то передусім думаєш, як у тебе з цим сусідом, як із ним жити, як спілкуватися». При цьому існують проблеми в стосунках із іншим сусідою — Європейським Союзом (ЄС). «Ми повинні дати людям упевненість, що ЄС чекає на Україну. Люди не дуже вірять словам. Точніше, люди вірять у слова лише певний час. А потім починають дивитися на вчинки. Якщо Україну не будуть, умовно, 20 років брати до ЄС, не будуть бачити рівноправним членом, якщо це буде затяжний, довгий період, люди самі по собі будуть розвертатися, бо вони розчаровуватимуться», — застеріг п. Зеленський.
Він також висловився на тему своєї мимовільної участі в спробі оголосити імпічмент Дональду Трампу: «Я справді вважаю, що те, що про Україну завдяки цій історії багато говорять, — це добре. Але питання, звісно, в якому ракурсі. Вся ця історія починається зі замороженої військової допомоги. Президент США вже чітко сказав, що коли він говорив про корупцію, то казав про попередню владу. Мені це було важливо не тому, що попередня влада корумпована чи десь у них були гріхи. Я дуже хотів перегорнути цю сторінку, адже це несправедливо — говорити про Україну, що вона вся корумпована. Корупція є скрізь. Ми боремося, але був «совок» багато років. Ми визнаємо це. Але я дуже хотів переламати цей момент. Мені здається, люди трохи почали бачити, що Україна інша, Україна змінюється».
За словами глави держави, незважаючи на передвиборчу кампанію в США, він готовий поїхати до Білого дому і зустрітися з п. Трампом. Однак через майже десять місяців після першої телефонної розмови конкретне запрошення до Вашинґтона так і не прозвучало. «У нас була одна зустріч з президентом Трампом. Мав бути мій великий візит до Вашинґтона. Мені сказали, його готують, — бідкався президент. — Мені дуже важко сприймати «його готують», бо я людина чітких термінів. Наші дипломати з американськими обговорюють це питання. Почекаємо. Але я хочу, щоб у нас була результативна зустріч».
Також п. Зеленський визнав, що йому було неприємно чути заяву Майка Помпео про те, що американцям «начхати» на Україну. Однак президент України наголосив, що державний секретар США під час нещодавнього візиту до Києва запевнив його в готовності США підтримувати Україну. «Я тут дуже вдячний США: у них дві партії нас підтримують. Сьогодні стосунки між Америкою й Україною настільки публічні, що якщо буде якась зміна в них, це однозначно всі побачать. І це важливо. Всі меседжі від США, починаючи від президента, партій, сенаторів, республіканців, демократів — проукраїнські. Вони справді кажуть про допомогу, про збільшення військової підтримки. Тому я дуже задоволений, що стільки уваги до України», — продовжив п. Зеленський.

Підкоригована версія
А тепер про розбіжності між оригінальною версією і варіантом, поданим ОПУ. Одразу треба зауважити, що публікація в The Guardian була не класичним інтерв’ю, а статтею, в якій пряма мова Зеленського чергувалася з авторськими коментарями журналістів. В публікації на сайті ОПУ їх просто немає, хоча точність перекладу журналістських запитань і відповідей Зеленського збережена.
Також у публікації The Guardian пряма мова Зеленського значно скорочена. До прикладу, замість цитати про підтримку України з боку США автори публікації написали так: «Зеленський робить павзу і сміється. Він набирає повітря, перш ніж дати довгу, заплутану і в основному беззмістовну відповідь щодо потужної підтримки США, яку він відчуває, зокрема, від президента».
У розмові зі журналістами президент також відповів на запитання стосовно ставлення до «олігархів». Зокрема, в оригінальному інтерв’ю, автори опублікували й описали репліку щодо «вішання олігархів» так: припустили, що телевізійний персонаж Зеленського у телесеріалі «Слуга народу», президент Голобородько, повісив або розстріляв би «олігархів».
«Якщо ми вибрали демократію, то не можемо вішати людей, — відповів глава держави. — Хоча… Іноді справді цього хочеться. Знаєте, чому? Бо так було б швидше. Набагато швидше». Журналісти зазначають, що Юлія Мендель, речниця президента, одразу ж сказала, що він жартує. «Жартую, звісно», — підтвердив той. У варіанті ОПУ прямої мови про жарт та уточнення п. Мендель також немає.
Чому виникли ці розбіжності — невідомо. Принаймні в ОПУ жодних коментарів із цього приводу не подали.

Іміджева катастрофа
Перше враження після прочитання оригінального матеріалу — це іміджева катастрофа. Як прес-служба ОПУ могла допустити вихід такого матеріалу? Там же їхнього шефа не просто розбирають на частини, його розмазують на атоми.
Стаття — відверто знущальна. Авторських коментарів у ній значно більше, ніж прямої мови Зе-президента, вони дошкульні та гидливі. Дуже детально, зі садистською насолодою, описується кар’єра Зеленського-коміка. Потім вивалюються не менш неприємні подробиці виборчої кампанії, зокрема, проведення дебатів за сценарієм Зе-команди. Журналіст не забув згадати, що кандидату Порошенку на сцені вимкнули мікрофон.
Скандал із американською допомогою та принизливі подробиці взаємодії Трампа та Зеленського. Вжили слово, humiliation — кумівство і призначення друзів на вищі державні посади.
Екскурс в історію російсько-української війни. Натяк на те, що Зеленський готовий вести перемовини з Путіним попри 14 тис. убитих українців. Короткі цитати Зеленського супроводжують нищівні коментарі. («Його запальність нівелюється відсутністю конкретики. У таких випадках Зеленський звучить майже, як Трамп»).
Перепало і прес-секретарю, котра постійно втручалася у розмову, підказувала, подавала мімічні сигнали своєму шефу, але це не допомогло. На багато запитань Зеленський відповідав «я не знаю» або просто реготав. А там, де краще було б промовчати, він раптом починав активно просторікувати, вганяючи присутніх у стан паніки. Він навіть примудрився знеславити Велику Британію, критикуючи Brexit — законне та формально оформлене волевиявлення британських громадян. Порівняв їх із п’яним гостем, котрий покидає вечірку, а потім шкребеться під дверима та проситься назад. Рівень метафори просто чудовий.
Стаття побудована так, що Зеленський не виглядає ні милим, ні смішним. Під кінець притомному читачеві стає страшно: неадекватний, некерований чоловік, котрому остаточно знесло дах від посади, що у рази перевищує його природні можливості. Перед ними постає небезпечний психопат, котрий відверто шкодує про те, що у нього немає повноважень вішати людей.
Невідомо, хто оплатив цей матеріал. Якщо це зробив ОПУ, — це політичне самогубство. Якщо це зробив хтось із суперників президента, — це політичне кілерство. Ясно одне. З живими політиками так не чинять. Так готують до утилізації списаний матеріал.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply