Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Засновника польського спецназу знайшли мертвим

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Засновника польського спецназу знайшли мертвим

Славомир Петелицький, заснов­ник польського підрозділу спецназу «Група операційно-маневреного ре­аґу­вання» (GROM), був знайдений мертвим із вогнепальним пораненням у голову у себе вдома у Варшаві. Однією з основних версій загибелі 65-річного генерала є самогубство, проте слідство відпрацьовує й інші варіанти. За попередніми даними прокуратури, смерть настала ввечері 16 червня. «Усю ніч на місці події велися слідчі дії. Тіло пана генерала було доставлене до судово-медичної установи», — повідомила Катажина Цалув-Яшевська, прес-секретар Варшавської окружної прокуратури.

Генерал Петелицький із кінця 1960-х рр. працював у розвідці Міністерства внутрішніх справ. У 1973—1978 рр. він був польським аташе з культури, науки та преси в США. Після цього — у штаб-квартирі розвідки, потім — у польському посольстві в Стокгольмі, заступником начальника контррозвідки, радником

голови Міністерства закордонних справ з охорони польських посольств за кордоном. 1990 року Славомир Петелицький сформував і до 1995-го очолював ві­домий антитерористичний спецпідрозділ GROM.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply