Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Заправити авто — місія нездійсненна?

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

Заправити авто — місія нездійсненна?
Британська автозаправка

Допомогти вирішити паливну кризу у Великій Британії зміг би хіба Ітон Гант, якби сів за кермо бензовозу. Адже британським власникам автомобілів зараз не позаздриш. Якщо комусь треба заправитись, є дві альтернативи: одна — величезні черги на автозаправках, друга — абсолютно їхня відсутність, адже заправлятися там нема чим.
Тепер в Об’єднаному Королівстві шалений дефіцит пального. Причина — катастрофічний брак водіїв, які б привезли пальне з нафтопереробних заводів на автозаправку. Автозаправки поступово перетворюються на місця хаотичного скупчення автівок і людей. Інколи в черзі доводиться чекати годинами. Можна собі уявити, як у багатьох просто здають нерви, коли, приміром, хтось намагається проштовхнутися без черги. Не дивно, що на британських автозаправках останніми днями можна спостерігати і гучні сварки, а іноді навіть бійки.
У деяких чергах на автозаправках вишиковуються сотні автомобілів. Інколи можна спостерігати жахливі сцени: британські медіа показали відео, на якому видно, як у черзі один водій погрожує іншому ножем. Є й сцени, що викликають сміх скрізь сльози: до прикладу, одна жінка на автозаправці випорожнила пляшку води та набрала в неї бензину.
Багатьом особистий транспорт потрібен, аби дістатися до роботи. Зараз дискутують, чи не варто дозволити заправлятися поза чергою представникам певних професій, наприклад, медикам. На деяких автозаправках таке правило вже запровадили.
Іноді можна побачити, як поза чергою заправляється поліція. Без бензину й справді складно дістатися до місця злочину. На деяких автозаправках запровадили обмеження на продаж пального. Приміром на одній автозаправній станції в Манчестері можна заправитись не більше, ніж на 30 фунтів GBP. Це не проблема для тих, хто їздить на малолітражці. А якщо йдеться про мінівен?
За оцінками галузевого об’єднання PRA, у деяких реґіонах не працюють до 90 % заправок. Попри те, що міністр транспорту запевняє, що пального на 47 нафтобазах і шести нафтопереробних заводах достатньо. Пальне просто не потрапляє на заправки, бо бракує водіїв для бензовозів.
Від дефіциту пального потерпають усі без винятку мережі автозаправних станцій. За даними галузевого об’єднання Road Haulage Association, у Великій Британії бракує 100 тис. водіїв вантажівок. Одна з основних причин — Brexit. Чимало водіїв після виходу країни з Європейського Союзу повернулися на континент, зокрема, до країн Східної Європи. А пандемія Covid-19 додатково ускладнила їхнє повернення до Об’єднаного Королівства.
Частина перевізників із континенту після Brexit більше не їздять до Великої Британії. Водночас, через пандемію автошколи не встигають приймати іспити у водіїв, які хотіли отримати відповідну категорію для права кермувати вантажівкою. Тобто теперішня ситуація — це збіг низки чинників і недостатньо швидка реакція уряду на них. Натомість влада списує все передусім на ажіотажний попит.
До повної готовності привели збройні сили: доставляти бензин на заправки мають солдати. Армійські екзаменатори приймають іспити в охочих отримати відповідну водійську категорію. Нестача робочої сили відчувається не лише у вантажних перевезеннях. Тож, британська влада видасть 10 500 робочих віз іноземцям: 5 тис. — для водіїв вантажівок і 5,5 тис. — для тих, хто захоче працювати на переробці продукції птахівництва. Нові робочі візи вже почали видавати, але діятимуть вони лише до Різдва. Чи захочуть іноземці їхати на заробітки всього на кілька місяців, велике питання.
А наразі ті, кому пощастило заправити бак пальним, радіють, немов діти. А серед представників логістичної галузі залишається чимало скептиків, які сумніваються в ефективності заходів, яких вживає уряд. Якщо проблему за допомогою війська та короткотермінових робочих віз вирішити не вдасться, то вихід для багатьох буде єдиний — пересуватися кінними возами, механічним або електротранспортом.
Як повідомляв «Міст», у світової економіки закінчується абсолютно все.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply