Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

За образу українок – стаття

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

За образу українок – стаття

Варшавська поліція висунула звинувачення двом польським радіоведучим, які в ефірі обговорювали, як «справжній поляк» повинен чинити з українською хатньою робітницею. Жарт радіожурналістів спричинив міжнародний скандал. Через чотири місяці після цього радіоефіру поліція звинуватила ведучих у «публічній образі групи людей або окремої людини з мотивів їхньої національної, етнічної, расової, релігійної приналежності або відсутності такої».

Як повідомила польська прокуратура, за цією статтею їм загрожує до трьох років позбавлення волі. Раніше радіостанцію Eska Rock, що транслювала передачу Poranny WF зобов’язали виплатити 75 тис. PLN за поширення образливих і дискримінаційних висловлювань про українок. Керівництво станції спочатку захищало своїх працівників, переконуючи, що вони не мали наміру образити українок, а лише висміювали «стереотипи деяких поляків», але після того, як скандал набув розголосу, програму було закрито, а її ведучих – звільнено.
У відповідь на обурення Міністерства закордонних справ України польське зовнішньополітичне відомство назвало жарти своїх журналістів про українок ідіотичними, а Рада медійної етики розцінила їх як ксенофобські. До Національної ради радіо й телебачення Польщі надійшло 23 скарги на висловлювання ведучих Міхала Фігурського та Якуба (Куби) Воєвудського.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply