Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

За незалежність Каталонії

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

За незалежність Каталонії

Каталонія

У Каталонії 27 вересня відбулися дочасні парламентські вибори, які ще неофіційно називали референдумом за відділення від Іспанії. Їх виграв політичний блок «Разом до так», що виступає за незалежність реґіону. Зокрема, блок, до складу якого входять правляча партія Артура Маса «Демократична конвергенція Каталонії» та «Ліві республіканці Каталонії», отримає від 63 до 66 місць у парламенті, який налічує 135 депутатів.

Ще одна політична сила, «Кандидатура народної єдності», з якою «Разом до так» найімовірніше вступить у коаліцію, отримує від 11 до 13 місць в каталонському парламенті. Таким чином прихильники незалежності отримують абсолютну більшість. Водночас противники незалежності «Громадяни» отримають від 19 до 21 місця в парламенті, «Каталонія, так, це можливо» — 12-14, соціалісти — 14-16 і правляча Народна партія — 9-11 місць.
На результати цих виборів одразу ж з’явилася реакція лідерів Європейського Союзу (ЄС). Анґела Меркель, канцлер Німеччини на спільній із іспанським прем’єром Маріано Рахоєм прес-конференції у Берліні, заявила, що у разі здобуття незалежності Каталонія змушена буде поважати європейські договори щодо територіальної цілісності. Тим самим п. Меркель дала зрозуміти, що у разі відділення від Іспанії та бажання приєднатися до ЄС Каталонія буде змушена подавати нову заявку на членство в Євросоюзі.
Анґела Меркель додала також, що договори ЄС «гарантують національну цілісність і суверенітет кожної країни». Тож, на її думку, «дуже важливо, щоб верховенство права поважали як на рівні національного, так і міжнародного права», — додала німецький лідер.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply