Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Як у ЄС хочуть захищати дітей-біженців із України

Автор:

|

Квітень 17, 2022

|

Рубрика:

Як у ЄС хочуть захищати дітей-біженців із України
Українські біженці

Близько половини з 4 млн людей, які прибули до Європейського Союзу (ЄС), рятуючись від війни Російської Федерації (РФ) проти України, це діти. Хоча ЄС уже активував для біженців тимчасовий захист, багато питань залишаються відкритими. Тож Європейський парламент від час пленарного засідання в Страсбурзі (Франція) виділив дві з половиною години на дебати про те, Як захистити дітей з України в Євросоюзі.
На початку дебатів дві представниці Європейської комісії (ЄК) розповіли про те, що робиться на рівні всього ЄС. «Ця війна залишить відбиток на українських дітях на все життя. Ми не зупинимося ні перед чим, аби забезпечити, щоб про них добре подбали, щоб вони могли відновитися та знову стати дітьми. Це не лише робота, яку ми маємо виконати, це наша спільна відповідальність та людський імператив», — заявила хорватка Дубравка Шуйця, віцепрезидентка ЄК із питань демократії та демографії.
За її словами, держави, які приймають біженців, можуть використовувати кошти з бюджету ЄС, аби надавати дітям психологічну допомогу та консультації, а також для догляду за дітьми, які прибули без батьків. Чиновниця також закликала надати опікунів таким неповнолітнім якомога швидше. «Потенційні прийомні родини мають бути перевірені, щоб діти не потрапляли до будинків, де ними зловживатимуть», — зазначила вона і підтвердила, що вже почали працювати національні координатори у рамках ініціативи Європейської гарантії для дитини. Вони повинні наглядати, щоб діти з України мали доступ до ключових послуг, таких як освіта, охорона здоров’я, харчування та житло.
Шведка Ільва Йоханссон, єврокомісарка з питань внутрішніх справ, повідомила, що зараз до шкіл у країнах ЄС ходять уже більше 160 тис. українських дітей-біженців. Це при тому, що загалом їх уже близько 2 млн. Тож вона закликала держави ЄС активніше працювати над освітою для дітей із України. А ЄК, за словами чиновниці, готова публікувати підручники українською мовою.
Основну увагу п. Йоханссон зосередила на загрозі того, що діти-біженці з України можуть стати жертвами торгівлі людьми чи їхньої експлуатації. Вона згадала приклад, що влада Литви розслідує «можливу торгівлю 43 дітьми, яких мали всиновити». «Наразі немає підтверджених випадків, але з гіркого досвіду ми знаємо, що загроза реальна», — уточнила євро комісарка та повідомила, що її підлеглі досі працюють над розробкою стандартних процедур переміщення дітей, які прибули без опікунів, із однієї держави ЄС до іншої.
На кордонах країн Євросоюзу з Україною зараз працюють 282 співробітники прикордонної аґенції ЄС Frontex. Вони допомагають ідентифікувати людей, ризик для яких стати жертвами експлуатації є найвищим. Крім цього, Європол збирає дані, зокрема, шляхом моніторингу віртуального простору, аби відстежувати потенційних зловмисників. ЄС допомагає й навчати прикордонників, як визначати потенційних жертв і злочинців. А держави унії поширюють листівки на вокзалах, створюють сайти та «гарячі лінії», за допомогою яких застерігають про небезпеки торгівлі людьми. «Наш пріоритет — реєстрація, реєстрація та реєстрація. Нам треба знати, де ці діти перебувають зараз, усі 2 млн. Жодна дитина не повинна зникнути», — заявила п. Йоханссон.
Євродепутати з усіх фракцій закликали і ЄС, і держави-члени унії подбати про українських дітей-біженців і захистити їх. «Російське вторгнення в Україну загрожує не лише країні й її населенню, але й майбутньому цілого покоління. Багато біженців є дітьми, тому потребують особливого захисту. Ми маємо подбати, щоб молоді люди отримали у нас захист і доступ до освіти, щоб вони мали шанс на майбутнє. Інакше у довготерміновій перспективі є ризик втраченого покоління», — зазначила німкеня Забіне Фергаєн, депутатка з фракції Європейської народної партії.
Кілька євродепутатів також звернули увагу на питання ідентичності дітей-біженців. «Важливо, щоб українські діти отримували освіту без втрати їхньої культурної ідентичності та мови», — зазначив литовець Пятрас Ауштрявічюс із ліберальної фракції «Оновити Європу». А латвієць Робертс Зіле з фракції Європейських консерваторів і реформістів закликав зберегти український «культурний простір» в освіті для біженців.
Українська служба Deutsche Welle

До слова
Європейська рада ухвалила законодавчі поправки, згідно з якими держави-члени ЄС зможуть спрямувати 17 млрд EUR зі своїх фондів на допомогу тимчасово переміщеним українцям. Кошти будуть передадуть із фондів політики згуртування та Фонду європейської допомоги найбільш знедоленим на забезпечення житлових, медичних та освітніх потреб українців, які перебувають у країнах ЄС. В опублікованому комюніке зазначили, що швидка зміна законодавства про фонди ЄС є «чіткою заявою про незмінну солідарність ЄС із вимушеними переселенцями з України та державами-членами ЄС, що їх приймають, зокрема, з тими, які межують із Україною».
Як повідомляв «Міст», біженців із України в Європі з кожним днем стає щораз більше.

About Author

Meest-Online