Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Видали книгу листів Брейвіка

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Видали книгу листів Брейвіка

Книга, у якій зібране листування засудженого до 21 року ув’язнення за тероризм Андерса Брейвіка, вийшла у світ у Норвеґії. Понад 7 тис. електронних листів зібрав і більш ніж рік зберігав норвезький письменник і журналіст Х’єтіль Стурмак, що спеціалізується на події 22 липня минулого року. Цього дня п. Брейвік привів у дію вибуховий пристрій в урядовому кварталі Осло й розстріляв молодіжний табір на острові Утейя, унаслідок чого загинуло 77 людей. Як писав «Міст», суд Осло в серпні ц. р. засудив Андерса Брейвіка до 21 року перебування за ґратами з можливістю продовження цього терміну.

Про те, яким чином журналіст отримав листи терориста, не повідомляється. «Найголовніше — читачі можуть самі скласти уявлення про те, що робив п. Брейвік до 22 липня, із ким спілкувався та як готувався до тер­акту», — заявив Х’єтіль Стурмак. Імена більшості з тих, із ким п. Брейвік особисто листувався, не вказуються. Однак читачі зможуть зустріти прізвища, які вже звучали в пресі, а також назви фірм, із котрими Андерс Брейвік уступав у ділові контакти.

Книга з листами Андерса Брейвіка — друга в серії видань про події 22 липня минулого року, написаних п. Стурмаком. Письменник і журналіст має намір підготувати й третю книгу, яка розповість про дії влади під час подвійного теракту. Крім того, сам Андерс Брейвік планує у в’язниці написати як мінімум три книги.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply