Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Відбулася зустріч Рамштайн-3

Автор:

|

Червень 22, 2022

|

Рубрика:

Відбулася зустріч Рамштайн-3
Учасники зустрічі

Під головуванням Ллойда Остіна, міністра оборони США, минулого тижня в Брюсселі (Бельгія) у форматі «Рамштайн» відбулася зустріч начальників штабів і міністрів оборони майже 50 країн. Основним питанням цієї зустрічі було надання військової допомоги Україні.
Глава Пентаґону підтвердив надання Києву військової допомоги на 1 млрд USD і що в новому пакеті військової допомоги будуть боєприпаси для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і протикорабельні ракети Harpoon. «До цього пакету також входять 18 гаубиць М777 із тактичними транспортними засобами для них і 38 тис. снарядів калібру 155 мм», — додав він.
На зустрічі також оголосили, що Словаччина передасть Україні бойові гелікоптери, а Канада, Польща та Нідерланди — нові одиниці артилерії. «Це ключові інвестиції та можливості України для ведення вогню на великій відстані, і вони стануть вирішальними для зусиль України відбити наступ Росії на сході», — зазначив генерал.
Він підтвердив, що Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) вирішила передати Україні три РСЗВ із керованими боєприпасами. От тільки ФРН передає Україні меншу кількість таких систем, ніж раніше обіцяла — три замість чотирьох. Німецькі ракетні установки зі складів бундесверу мають передати Україні в серпні-вересні ц. р.. Перед цим українські воїни мають пройти навчання з користування ними.
Постачання трьох замість чотирьох РСЗВ частково пов’язане з нестачею боєприпасів. ФРН не може виділити більшу частину власних боєприпасів, адже бракує програмного забезпечення, оновлення якого анонсували на кінець 2020 року.
Олексій Рєзников, міністр оборони України, повідомив колегам нову інформацію про бойові дії та дав чітке розуміння пріоритетів України щодо потреб. Також він повідомив, що під час зустрічі відбулися перемовини, як посилити коротко- і середньотермінові заходи підтримки України.
За словами міністра оборони США, Україні потрібна зброя дальньої дії, броня та засоби берегової оборони. «Міністр Рєзников і я були в тісному контакті з приводу змін на полі бою. І ми працюємо пліч-о-пліч, аби задовольнити попит України на нові можливості. Щоб допомогти Україні захиститися, Сполучені Штати надали їй гаубиці, Jevelin, величезну кількість боєприпасів, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Mі-17, радари протидії артилерії, тактичні машини і засоби радіоелектронного придушення», — перелічив він.
За словами генерала, США разом із партнерами також навчають українських військових новим можливостям. «І ми віддані зробити навіть більше. Ми надаємо захисникам України РСЗВ Himars, це значно збільшить можливості України, особливо разом із наданням додаткових ракетних систем за стандартами НАТО від Великої Британії й інших наших союзників», — наголосив він.
Глава Пенґагону розповів, що з Сполучені Штати разом із ФРН і Великою Британією опрацьовують можливості України щодо ракет дальньої дії, і наголосив на участі в зустрічі трьох нових держав: Еквадору, Грузії та Молдови. «Це нагадування нам, що аґресія Російської Федерації (РФ) змінила та поляризувала світ», — вважає він. Нову партію зброї додатково до ленд-лізу, який нещодавно підписав президент Байден, на 700 млн USD Україна отримає у серпні ц. р.
Як повідомляв «Міст», США нарешті нададуть Україні ЗРК Patriot і РСЗВ HIMARS.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online