Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Від чого залежить Угода про асоціацію?

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Від чого залежить Угода про асоціацію?

Штефан Фюле (на фото), європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства, знову заявив, що підписання й ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС) залежить від того, як українська влада вирішить проблеми у сфері верховенства права й у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

«Технічний процес щодо завершення угоди ще триває, але країни-члени ЄС чітко заявили, що для підписання й подальшої ратифікації має бути створене середо­вище. Це буде угода, ґрунтуючись на якій наш партнер Україна отримає доступ до європейського законодавства й зможе поступово стати частиною ринку ЄС. Багато що залежатиме від того, як українська влада вирішить ситуацію, пов’язану з верховенством права та проблемою пані Тимошенко», — сказав пан Фюле на прес-конференції у Брюсселі.

Єврокомісар нагадав, що Єврокомісія та країни-члени ЄС «чітко заявили кілька разів, що скеровувати до в’язниці колишнього прем’єра за політичну відповідальність, а не за карний злочин, ґрунтуючись на двох статтях Кримінального кодексу, які своїм корінням сягають 1960-х рр., не є правильним поводженням з опонентами».

Пан Фюле підтвердив, що у Брюсселі чекають на саміт Укра­їна—ЄС, призначений на 19 грудня. За його словами, одним із голов­них питань, яке стоїть на порядку денному, є питання Угоди про асоціацію.

«За останні місяці, тижні ми змогли вирішити решту проблем, пов’язаних як з економічною частиною — зоною вільної торгівлі, так і з Угодою про асоціацію загалом. Ще залишається одне питання, що вимагає більше роботи й від української делеґації, і від країн ЄС і пов’язане з європейською перспективою України. Ця дискусія не проходить у вакуумі: Європейська комісія, як і держави-члени, пильно стежить за розвитком подій в Україні», — наголосив європейський комісар.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply