Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Велика зустріч щодо України на авіабазі «Рамштайн»

Автор:

|

Квітень 28, 2022

|

Рубрика:

Велика зустріч щодо України на авіабазі «Рамштайн»
Учасники зустрічі

На авіабазі США «Рамштайн» у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) 26 квітня відбулося засідання міжнародної Консультативної групи з питань оборони України. У засіданні взяли участь керівники оборонних відомств більш ніж 40 країн світу, в т. ч. Олексій Резников, міністр оборони України. Міжнародна Консультативна група щодо України покликана виробити способи надання допомоги Україні у війні проти РФ і після її закінчення.
«Радий бути сьогодні тут із усіма вами. Дякую, що так швидко зібралися на це історичне засідання. Ми тут, аби допомогти Україні перемогти у битві проти російського необґрунтованого вторгнення та будувати українську оборону для викликів завтрашнього дня, — заявив Ллойд Остін, міністр оборони США. — Ми всі прагнемо зробити все, що можемо, щоб реагувати на потреби України. Це передбачає обговорення рамок для продовження спільної роботи та дивитися вперед. Ще багато треба зробити. Україні потрібна наша допомога, щоб перемогти сьогодні, і їй ще буде потрібна наша допомога після того, як з цією війною буде покінчено. Українці мають знати, що ми прикриємо їхню спину. Тому ми тут сьогодні, щоб зміцнити арсенал української демократії».
На зустрічі обговорювали питання щодо довготермінової підтримки обороноздатності України, у т. ч. про те, що для цього потрібно від оборонно-промислових сфер країн-учасниць. Захід остаточно повірив у здатність України перемогти у війні проти РФ та активно постачатиме для цього озброєння. Тепер поставки можуть вийти на новий рівень.
Крістін Ламбрехт, міністерка оборони ФРН заявила, що Берлін дав добро на постачання України зенітних самохідних артилерійський установок Gepard і навчання українських солдатів на території Німеччини.
А Джеймс Гіппі, міністр збройних сил Великої Британії, повідомив, що Україна має право атакувати об’єкти в РФ і використати для цього зброю, надану Об’єднаним Королівством. «Україна була суверенною країною, яка мирно жила в межах своїх кордонів, а потім інша країна вирішила порушити ці кордони і ввести в їхню країну 130 тис. військових. Це започаткувало війну між Україною та РФ, й у цій війні Україна повинна завдати удару вглиб супротивника, щоб атакувати його логістичні лінії, запаси палива, склади боєприпасів, і це є частиною війни», — пояснив він. — Абсолютно законно для України націлюватися вглиб Росії, щоб порушити логістику, яка, якби вона не була порушена, безпосередньо сприяла б смертям і різанині на українській землі.
Москва ж у відповідь на це заявила, що може атакувати пункти ухвалення рішень у Києві, та її погроз уже ніхто не боїться.
Відтак Пентаґон вирішив створити у німецькому Штутгарті центр управління для координації постачання військової допомоги Україні. Ним керуватиме американський генерал. Центр уже тісно співпрацює з міжнародним координаційним центром донорів. У центрі працюють співробітники зі США та 15 інших країн НАТО. Центр управління також управлятиме військовими вантажами з понад 40 країн, які надають допомогу Україні.
Як повідомляв «Міст», США продовжують постачати Україні зброю і тиснути на РФ санкціями.

Катя Юськів, «Кореспондент»

Коментар експерта
Карл Волох, політаналітик та активіст Громадського люстраційного комітету України:
— Теза «надавати українцям тільки зброю радянського зразка, яку вони здатні швидко освоїти» при всій очевидній логічності завжди містила певний елемент лукавства. Бо в ній була й недовіра до Збройних сил України (чи не потрапить ця зброя до потенційного ворога), й елемент страху (чи не спровокує росіян передача найсучасніших засобів ураження, здатних вирішити долю війни, до ескалації дій). Відхід від неї, проголошений у Рамштайні, означає не просто зміну тактики та рішучість союзників довести справу до перемоги України.
Це, як на мене, й констатація нового (повоєнного) безпекового порядку в світі, де Україна є одним із провідних форпостів захисту демократії. Причому, найважливішим, бо в Європі. Практично це означає, що найсучаснішу зброю в достатній кількості нам надаватимуть і після перемоги. Як і необхідну розвідувальну інформацію. І взаємодія з арміями НАТО буде максимальною, не залежно від того, коли набудемо повноправного членства. Дуже схоже, ця нова реальність уже настала й перейшла в цілком практичну площину.

About Author

Meest-Online