Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Українські колядки у Ватикані

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Українські колядки  у Ватикані

На площі Святого Петра в Апостольській столиці 16 грудня відбулася акція «Українське Різдво у Ватикані», під час якої врочисто запалили вогні на ялинці з України. У дійстві взяли участь зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» зі селища Перегінська Рожнятівського району Івано-Франківської області та Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» із колективом-супутником — хором хлопчиків, а також хор ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального собору.

Папа Бенедикт XVI прийняв українську делеґацію, щоби подякувати за ялинку, яка цьогоріч прикрашає площу Святого Петра. На аудієнції зі Святійшим отцем були присутні Блаженнійший Святослав Шевчук, глава УГКЦ; Високопреосвященний Мечислав Мокшицький, голова Конференції Римо-католицьких єпископів України; преосвященний Мілан Шашік, єпарх Мукачівський; владики Діонісій Ляхович і Іриней Білик; посол України при Ватикані, представники Православної церкви, численні священики, чернецтво, семінаристи, мистецькі колективи, паломники з України та представники української громади Рима.

До складу урядової делеґації, очоленої Борисом Колесниковим, віце-прем’єр-міністром України, який виголосив вітальне слово, входили міністр культури, голови Закарпатської та Львівської обласних державних адміністрацій, міський голова Львова й інші особи.

Звертаючись на початку зустрічі до Папи Римського, пан Колесников висловив сподівання, що шлях, який подолала українська ялинка до Ватикану, «ще більше зміцнить наші власні національні традиції та допоможе зрозуміти їхній глибокий зміст». Він подякував римському архі­єреєві за увагу до ситуації в Україні: «У серпні ц. р. наші співвітчизники шанобливо сприйняли ваші теплі привітання з Кастельгандольфо з нагоди 20-ї річниці Незалежності України», — сказав віце-прем’єр.

«Дорогі брати й сестри! Я радий вас прийняти та до кожного з вас звернути своє щире вітання», — розпочав своє слово

Венедикт XVI українською мовою. Далі, промовляючи італійською, Святійший отець поздоровив присутніх, а через них — усіх українців на Батьківщині та розсіяних по світу. «Ця ялинка стоятиме поруч із вертепом, — зазначив Папа, — аж до кінця різдвяних святкувань, щоби нею захоплювались мешканці Рима й паломники, що прибувають сюди з кожної частини світу. Вона є промовистим символом Різдва, тому що своїми завжди зеленими гілками нагадує про тривалість життя. Ялинка є також знаком народної релігійності вашої землі та християнського коріння вашої культури». Бенедикт XVI побажав, щоби це коріння зміцнювало національну єдність, сприяючи поширенню автентичних і спільних цінностей.

«Нехай же це ваше паломництво викличе в усій українській християнській спільноті оновлене прагнення з радістю жити вірою, свідчити її та сприяти поширенню життєвих цінностей, солідарності й миру, про які нам кожного року нагадує Христове Різдво», — зазначив він, наголосивши, що постійно молиться «за Україну та всіх українців, від щирого серця вділяючи Апостольського благословення».

Перед офіційною церемонією на площі Св. Петра лунали колядки у виконанні українських колективів. На початку дійства на площу вийшли «звіздарі» чоловічої хорової капели «Дударик». А далі відбулося врочисте засвічення ялинки. Український хлопчик натиснув пускову кнопку, а оркестр Ватиканської жандармерії виконав Державний Гімн України. По закінченні офіційної частини розпочалося частування українськими різдвяними стравами, під час якого відбувся концерт за участю творчих колективів, що прибули з України.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply