Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Україна просить Естонію віддати їй меч вікінгів

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Україна просить Естонію віддати їй меч вікінгів

Меч вікінгів

Естонські митники на кордоні з РФ у вантажівці з російськими номерами конфіскували меч епохи вікінгів. За кермом був громадянин Білорусі, у котрого не виявилося дозволу на артефакт. Віктор Крижанівський, український посол в Естонії, попросив Таллінн не віддавати росіянам цей меч. Українська сторона заявила, що виключно рідкісна знахідка — родом не з РФ, а з Волинської області.
Дипломат також пообіцяв представити естонській стороні детальну інформацію та документи. Він пояснив, що зараз Київ не наполягає на тому, щоб меч негайно повернули Україні, Київ просто просить естонську владу не поспішати передавати знахідку Росії.
У Департаменті охорони пам’яток старовини, якому відправили звернення посла України, повідомили, що зараз експерти чекають додаткових матеріалів із України. «Якщо з’ясується, що меч був знайдений в Україні, то ми повернемо його країні, де була виявлена знахідка», — сказала Нелі Кангерт, інспектор департаменту. Вартість такого артефакту після реставрації на аукціонах може сягати 17 тис. EUR.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply