Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Удари по базах піратів

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Удари по базах піратів

Військово-морські сили (ВМС) країн Європейського Союзу (ЄС), які беруть участь в операції «Аталанта» з боротьби з морським піратством в Аденській затоці й небезпечних зонах Індійського океану, уперше завдали точкових ударів по базах постачання піратів на території Сомалі. Як указує командування європейських ВМС, проведена спецоперація не суперечить резолюціям Ради Безпеки ООН і була здійснена за підтримки перехідного федерального уряду Сомалі.

Точкові удари по об’єктах піратів на сомалійському узбережжі завдавалися з повітря, ніхто з військовослужбовців ЄС і мирних жителів не постраждав, наголошується в офіційному повідомленні. «Ми вважаємо, що подібні дії Військово-морських сил ЄС у майбутньому посилять тиск на піратів і перешкодять їхнім спробам виходити в море й нападати на торгові кораблі та човни. Місцеві жителі й рибалки Сомалі, багато з яких страждали від піратства в цьому реґіоні, можуть бути впевнені, що нашою метою були й залишаться тільки пірати», — заявив контр-адмірал Данкан Поттс, командувач операцією «Аталанта».

Нагадаємо, у березні ЄС у межах боротьби із сомалійськими піратами дозволив збройним силам атакувати конкретні об’єкти на суші. Крім того, ЄС продовжив військово-морську операцію «Аталанта» до грудня 2014 року. За даними Міжнародного морського бюро, у

І кварталі 2012-го число нападів морських піратів на судна біля берегів Африки знизилося на 28 %, порівняно з тим же періодом минулого року.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply