Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу

Автор:

|

Грудень 23, 2020

|

Рубрика:

У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу

Усе більше країн припиняють залізничне й авіаційне сполучення з Великою Британією через новий штам коронавірусу VUI-202012/01, перші випадки якого зафіксували саме там. Коли верстався цей випуск тижневика Міст», стало відомо, що зразки мутації вірусу, що збігалися з британськими, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зафіксувала в Італії, Нідерландах, Австралії та Данії. Крім цього, про новий, заразніший варіант коронавірусу раніше повідомляли і в Південній Африці. Однак чи споріднена африканська мутація з британською, наразі невідомо. До Американського континенту нова зараза ще не дісталася, але, як свідчить досвід, у сучасному світі віруси здатні поширюватися вкрай стрімко і не зважають на кордони.

Ніхто нічого точно не знає
Наразі інформації про штам VUI-202012/01 небагато. Інфекціоністи поки що кажуть лише про те, що він є більш заразним і поширюється швидше, ніж попередній. Проте поки що немає свідчень того, що він спричиняє більшу смертність. Однак Метт Генкок, міністр охорони здоров’я Об’єднаного Королівства, заявив, що ситуація з новим штамом коронавірусу «вийшла з-під контролю» влади. За його словами, мутований вірус розповсюджується дуже стрімко.
Вперше новий штам коронавірусу виявили ще у вересні ц. р. У листопаді близько чверті випадків коронавірусу в Лондоні вже були новим штамом VUI-202012/01, а у середині грудня це число сягнуло двох третин. Хоча щодо нового штаму все ще залишається багато чого незрозумілого, британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що ця мутація може бути до 70 % заразнішою, ніж первинний варіант вірусу.
Його слова підтвердив в ефірі телевізійного каналу Sky News Девід Наварро, спеціальний посланець ВООЗ із питань коронавірусу. При цьому він якось плутано зазначив, що цей тип вірусу не здається небезпечним. «Дані змушують припускати, що це радикально не змінить пріоритети в боротьбі з вірусом в Об’єднаному Королівстві», — сказав п. Наварро.
Його колега Сільві Бріан, директорка Департаменту пандемій та епідемій ВООЗ, заявила, що ймовірність мутації зростає після передачі вірусу іншим людям, бо кожен організм унікальний, а вірус має здатність в період мутації адаптуватися. Про це вона розповіла під час інтерв’ю BFM TV.
Наразі немає свідчень того, що новий штам є більш смертельним, або ж по-іншому реагує на вже вироблені вакцини. «Поки що є оптимістичні сподівання, зокрема, пов’язані з появою вакцин, і того, що вакцини спроможні побороти хворобу. Принаймні, такими є робочі припущення на цей момент», — цитує Бі-бі-сі Кріса Вітті, керівника британської медичної служби.
Оптимістично налаштований і Рава Гупта з Кембриджського університету. «Всі три провідні світові вакцини викликають імунну відповідь організму на існуючий спайк-білок коронавірусу. Вони налаштовують імунну систему на те, щоб вона атакувала різні складові вірусу, а це означає, що навіть попри те, що частина шиповидного білка (своєрідного «ключа», яким вірус «відмикає дверцята» в клітини людського організму. — Ред.) мутувала, вакцини, як і раніше, будуть ефективними, — запевняє проф. Гупта. — Однак, якщо ми проґавили низку мутацій, тоді треба хвилюватися. Цей вірус потенційно налаштований на те, щоб обійти захист, який надає вакцина. Він уже зробив до цього низку кроків».

Закриті кордони
Тим часом від гріха подалі країни світу починають обмежувати авіаційне та залізничне сполучення з Великою Британією. На момент написання цього матеріалу таких вже було понад 30. Керівні органи Європейського Союзу (ЄС) розглядали рішення повністю перекрити всі шляхи сполучення із Об’єднаним Королівством. «Після рішення Франції закрити кордони, євротунель — підводне сполучення між Британськими островами та материковою частиною Європи — також замкнули. Бельгія також закриває свої кордони, також пов’язані з євротунелем», — пише німецьке видання Bild. За інформацією часопису, ЄС піде за цим прикладом і ухвалить ще більш далекосяжний захід: зупинить усі пасажирські перевезення між материком і Великою Британією, в т. ч. морем і залізницею. Це означає перекриття для британців не лише євротунелю, але й усіх портів.
Британський уряд прийняв рішення посилити карантинні обмеження у Лондоні та на південному сході Англії. Борис Джонсон оголосив про запровадження локдауну для понад 16 млн мешканців і відмову від послаблень на Різдво через виявлення нового штаму коронавірусу. «Із тими першими даними, які є у нас про новий варіант вірусу, і знанням про потенційні ризики, з важким серцем вимушений сказати вам, що Різдво не буде таким, як планували», — заявив він.
Лондон і південно-східна Англія, де досі діяв третій рівень карантинних обмежень, перейдуть до четвертого рівня — фактично усіх тих заборон, що діяли в час останнього локдауну. Це означає обмеження на вихід із дому, крім важливих причин, та повторне закриття усіх «другорядних» магазинів. Через підвищену загрозу поширення вірусу прем’єр Джонсон заявив про відмову від обіцяних послаблень на Різдво, за якими людям мали дозволити збиратися компаніями з трьох домогосподарств упродовж п’яти днів.
У зоні, що потрапила під обмеження четвертого рівня, зустрічі з близькими та друзями на Різдво будуть заборонені. Зустрічі дозволять не більше, ніж із однією особою, і то лише надворі. Для решти території Англії зустрітися компанією буде дозволено лише на Різдво, 25 грудня.
Як повідомляв «Міст», у декого спостерігають алергічну реакцію на вакцину від коронавірусу.

Ігор Берчак

До слова
США можуть повернутися до чогось, схожого на нормальне життя, в т. ч. відвідин ресторанів або кінотеатрів, до середини осені 2021-го, якщо достатня кількість людей пройде вакцинацію від Covid-19. Про це заявив Ентоні Фаучі, радник Білого дому з проблем коронавірусної пандемії, керівник Інституту алергології та інфекційних захворювань. Для цього, на його думку, щеплення від корона вірусу повинні зробити 75-85 % населення США, повідомляє «Голос Америки».
«Якщо ми зможемо вакцинувати переважну частину населення, скажімо, до кінця другого-початку третього кварталу, то до середини осені 2021 року зможемо наблизитися до деякого рівня нормальності», — заявив експерт телеканалу CNBC.
Для повернення до нормального життя щеплення від Covid-19 повинні отримати стільки людей, щоб міг виробитися колективний імунітет. Це створить «парасольку» імунітету, що дозволяє запобігти подальшому поширенню вірусу, наголосив д-р Фаучі. «Це дозволить захистити навіть тих вразливих людей, котрі не були вакциновані, або тих, для яких вакцина виявиться неефективною», — пояснив він.
Як писав «Міст», 14 грудня у США розпочали масову кампанію з вакцинації від Covid-19. Водночас д-р Фаучі застеріг, що початок вакцинації ще не означає, що тепер люди можуть відкинути заходи безпеки. «Вакцина не є замінником стандартних заходів із охорони здоров’я — носити маску, дотримуватися дистанції, уникати місць скупчення людей, особливо в приміщеннях. Вакцина цього не замінює, вона лише доповнює. Й аж коли ми досягнемо такого низького рівня зараження в суспільстві, який більше не буде загрозою громадському здоров’ю, саме тоді ми зможемо розглянути можливість зняття заходів безпеки», — запевнив фахівець. Додамо, що Ентоні Фаучі залишиться на аналогічній посаді наступного року як радник із Covid-19 при новообраному президентові Джо Байдені.

Мовою чисел
ЄС погодився платити 15,5 EUR за дозу вакцини від коронавірусу, розроблену американською компанією Pfizer та її німецьким партнером BioNTech. Як передає інформаційна аґенція «Укрінформ» з посиланням на Reuters, ціна, яка є конфіденційною та була узгоджена для партії у 300 млн доз, трохи нижча, ніж 19,5 USD за дозу, яку уряд США погодився заплатити за першу партію у 100 млн доз тієї ж вакцини. Інформація про ціну в 15,5 EUR за одну дозу вакцини стала відомою після того, як її «випадково» опублікувала у Twitter Єва Де Блікер, держсекретар Бельгії з питань бюджету. Причому, згідно з її даними, первісно закупівельна ціна вакцини Pfizer/BioNTech для країн ЄС мала становити 12 EUR (14,6 USD) за дозу (для повноцінної вакцинації потрібні дві дози вакцини, які вводяться пацієнту з різницею в 21 день. — Ред.). 21 грудня Європейська аґенція з лікарських засобів дало позитивну оцінку вакцині BioNTech/Pfizer. «Це вирішальний момент у наших зусиллях, щоб доставити безпечні і ефективні вакцини європейцям!», — повідомила Урсула фон дер Ляєн, глава Європейської комісії. ЄС планує розпочати вакцинацію препаратом Pfizer/BioNTech вже 27 грудня одночасно в усіх країнах-членах унії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply