Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

У центрі уваги — пророк Магомет

Автор:

|

Жовтень 01, 2012

|

Рубрика:

У центрі уваги — пророк Магомет

Французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo оприлюднив на своїх сторінках карикатури на пророка Магомета. На обкладинці газети зображено мусульманина в інвалідному кріслі, яке штовхає юдей. Інвалід промовляє фразу: «Нічого смішного!». Карикатура має назву «Недоторканні-2» і є пародією на популярний у Франції фільм «Недоторканні». Ілюстрації всередині часопису — іще гостріші. На деяких із них пророк Магомет постає оголеним.

Стефан Шарбоньє, головний редактор видання, заявив, що малюнки «шокують тих, хто захоче бути шокований, читаючи газету, якої вони ніколи не читають». Через публікацію журналом Charlie Hebdo карикатур на пророка Магомета Франції довелося на один день — 21 вересня — закрити школи, дипломатичні представництва, культурні центри й інші установи майже у 20 країнах по всьому світу, оскільки Париж побоюється за безпеку своїх громадян. Протести в мусульманських країнах у Африці й на Близькому Сході за традицією сягають піку саме в п’ятницю, коли після загальної п’ятничної молитви люди виходять на вулиці. Швидше за все, саме із цим і було пов’язане рішення закрити посольства саме 21 вересня. А номер Charlie Hebdo з карикатурами на пророка Магомета повторно надійшов у продаж теж у п’ятницю.

Тим часом акція протесту проти скандального антиісламського фільму «Невинність мусульман» пройшла біля Посольства США в Джакарті (Індонезія). Участь у ній узяло кілька сотень людей. Вони розірвали американський прапор і закидали будівлю диппредставництва яйцями. У натовпі лунали заклики вигнати з країни американських дипломатів. На одязі багатьох протестувальників видніли написи «Солдати Магомета».

У Пакистані, попри проголошений урядом у п’ятницю день любові до пророка Магомета, відбулися сутички й щонайменше одна людина загинула у північному місті Пешаварі. Повідомляють також про безлади в інших містах країни. США, між тим, оплатили показ ролика на пакистанському телебаченні, у якому Барак Обама засуджує фільм, який спровокував протести. Натомість Гулам Ахмед Білур, пакистанський міністр у справах залізниці, 23 вересня запропонував надати винагороду розміром 100 тис. USD за голову автора фільму «Невинність мусульман».

У Банґладеш як мінімум 50 осіб було поранено під час розгону несанкціонованої акції протесту проти скандального кінофільму. Сутички між поліцією й протестувальниками в країні почалися після того, як учаcники акції, попри заборону, спробували провести протестний мітинґ у Дацці. Аби розігнати людей, які стали підпалювати автомобілі, правоохоронці застосували сльозогінний газ, десятки осіб було затримано.

У Ніґерії на демонстрацію проти фільму вийшли десятки тисяч осіб. Акція пройшла в Кано, другому за чисельністю населення місті країни. Її учасники кидали ізраїльські й американські прапори в болото. Серед плакатів, які несли мітинґувальники, був і портрет президента США з підписом: «Обама підтримує тероризм».

23 вересня 40 осіб було затримано в Афінах при зіткненнях поліції та демонстрантів-мусульман, які протестували проти фільму «Невинність мусульман». Близько 600 демонстрантів намагалися прорватися до Посольства США в Афінах, але правоохоронці їх відтіснили, застосувавши сльозогінний газ. Учасники протесту закидали поліцейських пластиковими пляшками й іншими предметами. Було розбито вітрини низку крамниць. Для забезпечення порядку в центрі міста владі довелося задіяти сотні поліцейських і перекрити низку вулиць.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply