Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

У Шотландії — кампанія за незалежність

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

У Шотландії — кампанія  за незалежність

У столиці Шотландії Единбурзі стартувала офіційна кампанія, метою якої є переконати шотландців підтримати на референдумі ідею незалежності. Акція під назвою «Так — Шотландії» є ініціативою, головним чином, Шотландської національної партії (ШНП), проте участь у ній беруть і інші політичні сили, а також представники ділових кіл і знаменитості.

Кампанія «Так — Шотландії», лідери якої ставлять собі за завдання домогтися широкої громадської підтримки ідеї незалежності, є найбільш широкомасштабною в шотландській історій. Як заявила напередодні початку аґітації Нікола Стерджен, заступник першого міністра Шотландії та лідера ШНП, дуже важливо дати жителям країни змогу самим вирішувати своє майбутнє. «Мова йде не про розпад і не про відділення. Ми можемо й надалі спільно розв’язувати проблеми, коли це доцільно. Але незалежність передає в руки народу Шотландії владу над економікою та політичним життям», — наголосила політик.

Як зазначають організатори «Так — Шотландії», у процесі кампанії нагоду висловитися отримають шотландці з різних верств суспільства, а також відомі люди. Передбачається також створити сайт акції в Інтернеті.

Проте представники шотландської Ради добровільних організацій закликали політиків відкласти початок своєї кампанії, оскільки, за їхніми словами, це є дуже «спрощеним» підходом і ще надто рано для аґітації шотландців голосувати за незалежність.

Шотландська Партія зелених, яка підтримує незалежність, закликає до більш багатостороннього підходу. Патрік Гарві, голова цієї організації, який не згоден із деякими поглядами представників ШНП із приводу незалежності, заявив, що його партія не буде служити групою підтримки для націоналістів. «Більшість членів нашої партії підтримує ідею незалежності Шотландії, але багато з них стурбовані половинчастою стратеґією ШНП», — зауважив він.

Тим часом Алістар Дарлінґ, колишній міністр фінансів і депутат британського парламенту від одного з шотландських виборчих округів, посилається на проведене на його замовлення опитування громадської думки, у якому взяла участь 1 тис. виборців. Як свідчать його результати, 33 % опитаних згодні з тим, аби Шотландія стала незалежною, 57 % — проти, а 10 % респондентів ще не визначилися зі своїм рішенням. «Націоналісти мають повне право на власну думку, однак більшість просто не готова схвалити політику незалежності, яку ті намагаються нам продати», — заявив п. Дарлінґ.

Питання про незалежність Шотландії буде винесене на референдум, проведення якого в Единбурзі заплановане на 2014 рік. Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон, своєю чергою, заявляв, що референдум має відбутися в більш ранні терміни. Право призначати дату референдуму й затверджувати його результати п. Кемерон залишив за Лондоном, проте деталі його проведення, як очікується, стануть об’єктом перемовин.

Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply