Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

У РП зруйнували пам’ятник воїнам УПА

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

У РП зруйнували пам’ятник воїнам УПА

Руїни

На сході Республіки Польща (РП) невідомі розбили одну з двох плит пам’ятника солдатам Української повстанської армії (УПА) і місцевим жителям села Молодичі на місці колишнього греко-католицького кладовища.
На думку Петра Тими, голови Спілки українців у РП, руйнація пам’ятника в Молодичах — це не «хуліганська витівка», а класична провокація. Він нагадав, що торік були знищені аналогічні пам’ятники, зокрема, в Радружі, Грущовицях і Вежбіці. «Всі ці акти вандалізму були записані на відео, і їх досі можна переглянути в Інтернеті, зокрема на сайті novorossia.today. Також вони підписані представниками націоналістичної організації Obоz Wielkiej Polski. Вважаю, що це — вчинки, натхненні Росією. Усе це робиться в інтересах РФ, яка хоче посварити поляків і українців», — наголосив активіст.
Пам’ятник у Молодичах складається з двох плит, одна з яких — на честь солдатів УПА, загиблих у 1945-1947 рр., — була зруйнована. Другу меморіальну таблицю було встановлено на честь парафіян церкви в Молодичах, котрі трагічно загинули в 1945-1947 рр. Однак чомусь поліція Підкарпатського воєводства досі не отримала повідомлення про руйнування пам’ятника.
Петро Тима зазначив, що питання пам’ятників в РП «підживлюється штучно». Він також наголосив, що звернеться з цього приводу до Міністра внутрішніх справ із листом, в якому вимагатиме «більшої ефективності від поліції», а також закликатиме до скликання парламентської комісії з питань національних і етнічних меншин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply